מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

מרכז שיקום חדש לתושבי פתח תקווה: מדיקל קר פותח מערך חדש לשיקום צעירים בעלות של כ-30 מיליון ש”ח

צילום: מדיקל קר

המערך, שירכז מטופלים מפתח תקווה, בת ים , חולון וראשל”צ, יפעל כמעגל שיקום כולל עם מרכז טיפולים אינטגרטיביים בהשקעה של 2 מיליון ₪ לשיקום רגשי ומחלקת אשפוז יום לטיפול לאחר שחרור

במרחק קו רכבת קלה אחד, בית החולים השיקומי אינטגרטיבי מדיקל קר, התגייס לסייע לתושבים ופותח מערך חדש לשיקום צעירים למטופלים עד גיל 65. המערך החדש מיועד לקלוט מטופלים מערי המרכז – פתח תקווה, בת ים ראשל”צ וחולון, על מנת להקל על עומס מחלקות האשפוז בבתי החולים במרכז. המערך החדש מציע 5 מחלקות שיקומיות- שיקום צעירים, גריאטרי, סיעוד מורכב, מונשמים, וסיעודית. כל החדרים מיועדים ליחידים, עם אפשרות שהיה של מלווה 24/7 באותו החדר. מחלקות השיקום מיועדות לחולים הזקוקים להחלמה לאחר ניתוח, ובהם ניתוחי לב, מטופלי סוכרת, ולאחר אשפוז ממושך.

בפתיחת המערך הושקעו כ-30 מיליון ₪ לבנייה והצטיידות. המערך החדש יכלול 3 מחלקות שיקום שיתפרסו על פני 5500 מ”ר ועוד מרכז טיפולי בשטח של 1500 מ”ר. סה”כ עד כ-105 מיטות שהן 10% מסך מיטות השיקום במדינת ישראל, לצידן יפעל בנוסף מערך שיקום לטיפול המשכי.

3 מחלקות לשיקום צעירים, כוללות 105 מיטות. עד כה נקלטו 15 מטופלים חדשים, הזוכים לפרוטוקול הטיפול האינטגרטיבי בניהול הפסיכולוג דוד מעוז. הפרוטוקול כולל שיקום פיזי מקיף (אורטופדי, נוירולוגי, TBI נפגע ראש , ופצועי מלחמה). תוכנית טיפול מותאמת על ידי קייס מנג’ר אישי. התהליך מתחיל בשיחת אינטק בכניסה לבית החולים ובדיקת מדדים רפואים וסיעודים. בסיומה מבוצע אבחון מעמיק להתאמת תוכנית לצרכי המטופל. בראיית השיקום השלם. התהליך מתבצע באמצעות פסיכולוגים שמקבלים את המטופלים בודקים את מצבם וקובעים את סוגי הטיפולים הנדרשים. על מנת לבחון את ההתקדמות הרגשית, כל מטופל מחובר לאפליקציה למעקב אחרי חרדה טראומה, הבוחנת על פי מדדים פיזיולוגיים את התקדמות בשיפור הנפשי.

צילום: מדיקל קר

“ללא מוטיבציה רגשית להשתקם, הטיפול הפיזי בפציעה לא יספיק. לכן מעגל השיקום השלם כולל טיפול ושיקום פיזי כמו פיזיותרפיה וטיפול תרופתי. במקביל לטיפול עמוק בבסיס הקושי הרגשי של המטופלים ובני משפחותיהם וטיפול בטראומה. הפרוטוקול הטיפולי משולב גם עבור בני המשפחה” אומר שאולי הרציק פז, מנכ”ל מדיקל קר. ”

ליד מחלקות השיקום הוקם מרכז אינטגרטיבי לטיפולים רגשיים בהשקעה של 2 מליון ₪. המרכז כולל 10 חדרי טיפול וכ- 30מטפלים רב תחומיים בכלים טיפוליים אשר יושמו במשך 30 שנה לתפקוד במצבי לחץ ואתגרים, ולהפחתת מתח וחרדה.

מרכז אשפוז היום לצעירים, משלים את המעגל השיקומי. הוא נותן מענה למשתחררים מאשפוז. במקום להמתין לתורים הארוכים לשיקום בקהילה, כדוגמת טיפולי פיזיותרפיה, המטופלים מגיעים מיד עם שחרורם לאשפוז יום המשכי במרכז ומקבלים את כל הליווי הפיזי והרגשי שהם עדיין זקוקים לו עד לשיקום מלא ועצמאות שאינה דורשת כל ליווי פיזי או רגשי אחר.

המהלך החדש לתוספת שיקום צעירים נעשה על רקע המחסור המשמעותי במיטות שיקום צעירים בארץ: על פי דוח משרד הבריאות בישראל קיימים רק 60 אחוזים ממספר מיטות האשפוז השיקומי הממוצע במדינות ה-OECD- ועוד טרום פרוץ המלחמה הייתה תפוסה של 108% על מיטות השיקום הקיימות.

לדברי מוטי קפלון סמנכ”ל השיווק במדיקל קר: “במהלך היום אנו מקבלים מספר רב מאוד של פניות מקופות החולים לאשפוז שיקומי של צעירים. כבר היום, מספר רב מאוד של חולים, ממתינים בבתי חולים כלליים למיטה במרכזי השיקום..”

בראש המערך החדש תעמוד ד”ר תמרה בראונר ותוביל את מערך השיקום במחלקות שיקום צעירים וגריאטרי ואת אשפוז היום בבית החולים. דר יולי טרגר יו”ר איגוד השיקום, ישמש יועץ רפואי בכיר להקמת מערך שיקום ואשפוז יום ויהיה אחראי על בניית מתודולוגיה שיקומית ובניית תהליכים רב מקצועיים במערכי השיקום

לפרטים: 03-5008899 אתר מדיקל קר>>

צילום: מדיקל קר


אודות המדיקל קר

מדיקל קר, מרכז רפואי שיקומי בבת ים הפועל מ- 2022 הינו המרכז הראשון בארץ המטפל בגישה האינטגרטיבית בגוף, ברוח ונפש. המרכז מתמקד בטיפול בחולים שיקומיים שעברו אירוע מוחי, ניתוחים אורתופדיים, חולים מונשמים או חולים בתרדמת בגילאי 18 ומעלה. במרכז הרפואי פועלות 9 מחלקות הפרוסות על 9 קומות ובהן 350 מיטות אשפוז. מחלקות המרכז מחולקות לשיקום צעירים וגריאטרי, סיעוד מורכב, שיקום לאחר ניתוחים ועוד. ד”ר תמרה בראונר, רופאה מומחית בשיקום, מנהלת רפואית. המרכז מפעיל מערך שיקום פיזי ונפשי המבוסס על שיטת HeartMath, שהוכחה כיעילה לטיפול בטראומה. המרכז כולל גם מכון שיקום יום אמבולטורי המציע מגוון שירותים כגון ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ופסיכולוגיה שיקומית. מרכז חוסן, הצמוד למתחם, מציע שיטות טיפול אלטרנטיביות להחלמה רוחנית ונפשית. בנוסף מערך החלמה לאחר ניתוח, ואירוע לב , ולמרכז אשפוז יום המציע טיפולים פיזיים ונפשיים ללא צורך באשפוז ממושך.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים
0
Would love your thoughts, please comment.x