מתקדמת העבודה לחידוש השוק העירוני בפתח תקווה

חבר הנהלת העיר הרב אליהו גינת ומנכ"ל העירייה יעקב ממן נפגשו עם נציגי הסוחרים בשוק העירוני. הרב גינת: "שמח לבשר שביצענו את כל מה שהבטחנו". רפי פריינטה, ראש ועד סוחרי השוק: "מעולם לא נעשה כזה שיפוץ בשוק העירוני"

עיריית פתח תקווה בראשות ראש העיר עו”ד יצחק ברוורמן, חבר הנהלת העיר וראש אגף מבנים במינהל ההנדסה הרב אליהו גינת, ומנכ”ל העירייה יעקב ממן – ממשיכה לקדם בימים אלו את שדרוגו ופיתוחו של השוק העירוני כמתחם מסחר, תרבות, בילוי ותיירות. לאחרונה הוצגה לסוחרים תוכנית שלב ב’ של פיתוח וחידוש השוק העירוני.

הרב אליהו גינת בירך על העשייה שנעשתה בשוק עד כה והתייחס לשיתוף הפעולה המעולה עם מית”ב ועם המנכ”ל ירון מזרחי לקידום הפרויקט המורכב. בפתח דבריו, אמר הרב גינת לסוחרים, כי הוא שמח על ההתקדמות של התכנית שיזם והדגיש כי מדובר בפרויקט מורכב כמוהו לא נעשה בעיר בשלושים השנים האחרונות.

“במסגרת השלב הראשון שהסתיים בהצלחה, הותקנה מערכת אוורור חדישה, שופץ הגג וטופלה בעיית ניקוז הגשמים, הוחלפו קווי מים וביוב ובוצעו הכנות לחיבור פרטני אל מערכות המים והביוב”, אמר הרב גינת והוסיף: “מדובר בפרויקט חסר תקדים במורכבותו ובהצלחתו. הצלחנו גם לסדר רישיונות עסק לסוחרים שנתקלו שנים בבירוקרטיה. אני רוצה להודות לראש העיר, עו”ד איציק ברוורמן, על הרגישות וההתחשבות בסוחרים”. הרב גינת אף הודה לאנשי קשרי קהילה על העבודה הנפלאה שעושים בניהול פרויקט השוק.

באישור ראש העיר, הוקם צוות לקדם את ההערכות לביצוע שלב ב’ מתוך חשיבה לטווח רחוק של קידום השוק והכנסת עסקים חדשים שיהפכו את השוק למרחב עסקי נעים ומוצלח.

יעקב ממן, מנכ”ל העיריה, אמר: “חיברנו את כולם לתשתיות חדשות ומסודרות של מים וביוב, וכל זאת בעבודת לילה אינטנסיבית ומייגעת, על מנת שלא לפגוע בעבודה של הסוחרים. במעבר לשלב השני של התכנית, העירייה תפעל ברגישות תוך התחשבות מקסימלית בסוחרים אך תהיה נחושה לקדם את הפרויקט”.

לדברי ממן, “האחריות הבלעדית לביצוע השיפוץ היא על העירייה, אך יש ציפייה מהסוחרים לשיתוף פעולה מלא. העירייה תדע לתת מענה לכל בעיה, יצירתי ככל שתידרש”.

רפי פריינטה, ראש ועד סוחרי השוק, אמר כי “מעולם לא נעשה כזה שיפוץ בשוק העירוני במינימום הפרעות לעבודה השוטפת של הסוחרים בשוק. באמת שלא האמנו אבל הרב גינת והמנכ”ל קיימו כל מה שהבטיחו. עבדו רק בלילה ולא הפריעו לנו בכלל”.

במסגרת תהליך השיפוץ, יחולו שינויים לטובת התושבים. בימים אלו העירייה מקדמת פתרון לנושא החניה באזור השוק: חניה שעתיים ראשונות בחינם ורק לאחר מכן העלות לתושב תהיה 8 שקלים בלבד. בעקבות בעיות הניקוז בימים של גשם, חברת מיתב תגברה את מספר המרזבים בגג וחיברה אותם למערכת הביוב. כמו כן , גורמי העירייה יסיירו בשוק בזמן גשם, על מנת לאתר את הבעיות ומיד לאחר מכן הן יטופלו. באשר לתשתיות החשמל והתקשורת, העירייה תסדיר את כלל התשתיות בשוק וכחלק מזה התשתיות יהיו נסתרות ולא נראות לעין.

הרשמה חינם לקבלת עדכונים בוואסטפ
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם