נבחרת הרובוטיקה של בי”ס תורני אקדמי עמיטל בפ”ת העפילה לגמר הארצי בתחרות ה FLL

כבוד: נבחרת הרובוטיקה של בית חינוך תורני אקדמי "עמיטל" זכתה במקום הראשון בתכנון המכני ותייצג את העיר פתח תקווה בגמר הארצי בסוף החודש

נבחרת התלמידים התארחה בלשכתו של ראש העיר איציק ברוורמן ביום שני האחרון התלמידים הציגו בפניו את תהליך החקר והתכנות, והחשוב ביותר את הערבות ההדדית שבין כלל ילדי הקבוצה..

כבדו בנוכחותם איציק דיעי- מ”מ ראש העיר ונושא תיק החינוך הדתי בעיר, הגב’ סיגלית הלל יאראק- מנהלת האגף לחינוך יסודי, עו”ד מוטי לוין- יו”ר הנהגת ההורים בבית הספר ומר שמעון יובל אב לתלמיד בנבחרת.

מהי תחרות FLL – FIRST הנו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שייעודו עידוד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה באמצעות פעילות מרתקת לאורך העונה, תחרויות ואירועי רובוטיקה.  ב – FIRST ישראל לוקחים חלק כ- 10,000 ילדים ובני נוער בארבע תכניות, בלמעלה מ- 450 בתי ספר בכל רחבי הארץ.

בשנה זו כ- 5,500 תלמידים מישראל הצטרפו לכ- 320,000 תלמידים, מ- 90 מדינות והתמודדו עם אתגר HYDRO DYNAMICS  בו למדו על המים – כיצד אנו מוצאים, מובילים, משתמשים או מפנים מים ובנוסף בנו רובוט אוטונומי שהתמודד עם משימה מאתגרת בזירת המשחק.

תכנית FIRST LEGO League מיועדת לתלמידים בכיתות ד-ח. היא חושפת אותם לעולם המרתק של מדע וטכנולוגיה ומעודדת אותם לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש מידי שנה הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים כולל בנייה ותכנות רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, חקר ולימוד אודות נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

תלמידי כיתות ג-ו מבית ספר תורני-אקדמי “עמיטל” בפתח תקוה השתתפו בתחרות. הנבחרת מונה כ-20 ילדים שנבחרו עפ”י קריטריונים של נכונות להשקיע מעבר לשעות הלימודים, מוטיבציה ללמוד ולחקור נושאים חדשים, ליזום ולעבוד בעבודת צוות.

המורים ברוך ממן ,נועם גורן, ד”ר מירי שחף וטליה אורנבוך ליוו את הילדים לאורך העונה במסגרת שיעורי נבחרת הרובוטיקה בביה”ס. בנוסף לכך, ילדים נפגשו עוד 2-3 פעמים בשבוע לאחר שעות הלימודים והמשיכו לעבוד באופן עצמאי בהשגחה ובשת”פ של המורים וההורים.

בזירת המשחק ילדים הציגו רובוט חזק, יציב ובעל תוכנה מתקדמת, שגבר על 45 קבוצות וזכה במקום ראשון בתחום התכנון המכני.

בנוסף, הילדים הציגו אב טיפוס לפתרון בעיה הנוגעת לחיסכון במים מעמדות שתיה (קולרים) הפזורים בבית הספר. הפתרון ההנדסי היצירתי שלהם כלל בניית עמדה לנטילת ידיים הממחזרת מי קולר עודפים למגוון צרכים המאפיינים את חיי בית הספר. תהליך בניית האב טיפוס לווה במחקר מעמיק ומימש את חזון ביה”ס החורט על דגלו חיבור בין “שמיים וארץ”.

לאורך כל התהליך הילדים השתתפו בתהליך חקר הלכתי מעמיק  שלווה בהתייעצות עם פוסקי הלכה שהתירו להם להשתמש במים הממוחזרים לנטילת ידיים.

המודל אותו יצרו יכול לשמש בתי ספר רבים ולהשתלב בחינוך לרגישות הלאומית לבעיות איכות הסביבה.

הגמר יתקיים ב21-22 לפברואר 2018 בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. בגמר על הילדים להציג גרסה משופרת לאב-טיפוס שלהם וכן להציג רובוט אוטונומי שיתמודד עם משימות על גבי לוח משימה ייחודי.

ראש העיר איציק ברוורמן התעניין בתהליך שעברו התלמידים, התפעל מהישגיהם ואיחל הצלחה רבה לנבחרת בשלב הגמר הארצי.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

השארת תגובה

עושים סדר: קיצוץ רוחבי בשעות נוספות ושעות כוננויות למאות עובדים בעיריית פ”ת

עושים סדר: קיצוץ רוחבי בשעות נוספות ושעות כוננויות למאות עובדים בעיריית פ”ת

שעות נוספות יינתנו רק למי שאכן יבצע שעות אלו ובאישור מראש לפי דרישת העירייה. רכבים צמודים או תשלומי אחזקת רכב יינתנו לפי התקנים ולפי הצורך של אופי העבודה של העובד.

כל הפרטים>>
בשורה להורים בפ”ת: הסעות יינתנו לתלמידים זכאים גם בחופשת החנוכה

בשורה להורים בפ”ת: הסעות יינתנו לתלמידים זכאים גם בחופשת החנוכה

ראש העיר הנבחר רמי גרינברג נעתר לבקשת ההורים ואישר הסעות לתלמידים מכיתות א'-ג' בתכנית "ניצנים"

כל הפרטים>>
אל תפספסו: יום הרווקים הסינים כבר כאן – הנחות ענק באליקספרס עד 70%

אל תפספסו: יום הרווקים הסינים כבר כאן – הנחות ענק באליקספרס עד 70%

טירוף המכירות של יום הרווקים הסיני כבר החל ריכזנו עבורכם את הקישורים לקטגוריות הכי מומלצות באליאקספרס

כל הפרטים>>
רחוב פינס פ”ת: הולכת רגל נפצעה מפגיעת מכונית

רחוב פינס פ”ת: הולכת רגל נפצעה מפגיעת מכונית

תאונת דרכים ברחוב פינס בפתח תקווה: הולכת רגל כבת 60 נפגעה מרכב, כונני מד"א הצלה העניקו לה טיפול רפואי 

כל הפרטים>>
נתפס על חם: נהג משאית משליך פסולת בשטח אסור בפ”ת

נתפס על חם: נהג משאית משליך פסולת בשטח אסור בפ”ת

תפיסת משאית שופכת פסולת: בפעילות יזומה של יחידת השיטור העירוני כנגד עברייני פסולת, נתפסה משליכה פסולת במקום אסור

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן