צילום: דוברות עיריית פ"ת

נחנך המרכז לחקר השואה בהיכל התרבות פתח תקווה

אמש, לפני תחילתו של טקס יום השואה המרכזי, נחנך המרכז לחקר השואה בקומה הראשונה בהיכל התרבות (אשר שכן עד כה באגף התרבות ברחוב אוסישקין) .

במרכז הוצגה אמש תערוכה “בולים מעידים” – אוסף פרטי של אריה שהם, דור שני לשואה ותושב העיר. כל פלקט שהוצג מציג נושא אחר הקשור לשואה ולמלחמת העולם השנייה.

המרכז העירוני לחקר השואה בראשות משה פלדמר ובניהולה של מיכל אשר, הפועל תחת אגף התרבות בניהולו של אריה ימיני, הוקם לפני כ-13 שנים.

המרכז הוקם במטרה להנציח את זוועות העבר, ולהזכיר במסגרת הפעילויות הרבות אותו הוא יוזם לתושבים בכלל ולבני הנוער בפרט, כי השואה היא חלק ממורשת העם היהודי וגורם מכונן בעיצוב דמותו. ראש העיר רמי גרינברג אמר “כבן לניצול שואה, אני מודע להשפעה של מאורעות השואה על ניצולי השואה ובני משפחותיהם, בני הדור השני והשלישי.

המרכז העירוני לחקר השואה לקח על עצמו שליחות של עבר ושל עתיד. לתעד את סיפורם המצמרר של הניצולים אשר עלו לארץ ובנו בה את ביתם וכן לתמוך בניצולי השואה ששרדו וחיים בקרבנו, כאן בעיר פתח תקוה.  עיריית פתח תקוה והמרכז לחקר השואה מספקים גם מקום מפגש חברתי ותרבותי, אוזן קשבת ותמיכה לניצולי השואה. נמשיך לפעול למען ניצולי השואה תושבי העיר”.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x