צילום: דני כתרי

נחנכה שדרת הכוכבים הגדולים בכל הזמנים של פתח תקווה

כ-300 אורחים, בני משפחה וכוכבים חנכו הערב בטקס מרגש (23/8, ט"ו אלול) את שדרת הכוכבים של מכבי והפועל פ"ת באצטדיון שלמה ביטוח בפתח תקווה. שמותיהם של 11 הנבחרים מכל מועדון הוטבעו בשדרת כוכבים חדשה וייחודית, נוסח הוליווד, שהוקמה בכניסה לאיצטדיון

למועדוני הכדורגל של הפועל פתח תקווה ומכבי פתח תקווה מקום של כבוד בהיסטוריה של הענף בישראל. לצד זכיות בתארים והשתתפויות במפעלים אירופאים, שני המועדונים המפוארים הללו אחראים גם לגידולם של כמה מכוכבי הכדורגל הגדולים ביותר ששיחקו בליגות בישראל ובאירופה. ביוזמת החברה לפיתוח פתח תקווה, האמונה, בין היתר, על ניהול איצטדיון שלמה ביטוח, עיריית פתח תקווה וכן בהשתתפות המועדונים עצמם וחברת שלמה ביטוח, התקיים ב-5 החודשים האחרונים תהליך ארוך שכלל עשרות אלפי הצבעות של הקהל הרחב באתר ONE עד לבחירת ההרכב הגדול בכל הזמנים של כל אחד מהמועדונים*. לצד הצבעות הקהל הוקמה ועדת היגוי שקבעה קריטריונים וקיימה מספר דיונים. בנוסף, לאחר שגובשו שמותיהם של הכוכבים שייכללו בהרכבים הפותחים של מכבי והפועל פ”ת, נבחר ספק מיוחד לייצור הכוכבים והטבעתם בשדרת כוכבים חדשה וייחודית שנחנכה היום בצדו המערבי של האיצטדיון לקראת פתיחת עונת המשחקים הקרובה.

מדובר בפרויקט ראשון וייחודי מסוגו בישראל, שמטרתו היא ביסוס המורשת והצדעה לכוכבי העבר של הקבוצות, וזאת כחלק מההשקעה הרבה באצטדיון ובסביבתו מצד החברה לפיתוח פתח תקווה, עיריית פ”ת ונותנת החסות לאיצטדיון – חברת שלמה ביטוח.

בטקס הערב, בהנחיית יורם ארבל, השתתפו בני המשפחות והכוכבים שעודם בחיים, בהם משפחות סטלמך ויסוקר ובסון, שפיגל זלצר, לוין ועוד. לצידם השתתפו ראש העיר פ”ת רמי גרינברג, ראש עיריית ראשל”צ רז קינסטליך ואביו פיני שקיבל כוכב, לירון גולדנברג מנכ”ל החברה לפיתוח פ”ת, עתליה שמלצר ובנה טובי בעלי חברת ‘שלמה ביטוח’, שבתאי צור יו”ר המועצה להסדר הימורים בספורט (הטוטו), יעל אלמור מנכ”לית הטוטו, ראשי מכבי והפועל פ”ת- אבי לוזון ודניאל איזיקוביץ, מנכ”ל הפועל פ”ת אבי יחיאל, מאמן מכבי פ”ת גיא לוזון, שינו זוארץ, יו”ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, אוהדים נבחרים של הקבוצות ובהם השחקן מוטי גלעדי ואורחים נוספים.

רמי גרינברג, ראש עיריית פ”ת: “הערב יש לנו הכבוד להנציח 22 ספורטאים מהשורה הראשונה ששיחקו בקבוצות הפועל ומכבי פתח תקוה, שחקנים שהיו מושא להערצה אז והיום, ובלטו בכישרון שלהם, במקצועיות, במסירות למקצוע וברצון להיות הטובים ביותר בתחומם! זהו ערב מרגש ויוצא דופן עבורנו להנציח את אותם שחקנים ולהיות הראשונים למעשה בארץ, שמקימים שדרת כוכבים, לכוכבים אמיתיים שהיו חלק משמעותי בהצלחת ענף הכדורגל בארץ, ועד היום מהווים השראה לכל ספורטאי”.

לירון גולדנברג, מנכ”ל החברה לפיתוח פתח תקוה: “יזמנו את הפרויקט הייחודי מתוך כבוד לעברן של הקבוצות המשחקות באצטדיון שלמה ביטוח וכחלק מהפיכת האצטדיון וסביבתו למוקד של פנאי, בילוי וספורט. אני שמח שאנו הראשונים שמבצעים בישראל פרויקט הנצחה ומורשת בסדר גודל כזה. שמחתי לראות את ההתרגשות של התושבים, האוהדים, המשפחות והכוכבים ואני בטוח שהפרויקט גם יקרין על הדור הצעיר ויוסיף כבוד לכוכבים ולמועדונים”.

טובי שמלצר, מבעלי חברת שלמה ביטוח: “קבוצת שלמה, גאה מאד להיות חלק מהפרויקט הייחודי והמכובד הזה.

פתח תקווה היא מקום מושבה הראשון של הקבוצה ועד היום כוללת בתוכה חלק מעסקיה הענפים שלנו כמו חברת הביטוח ואפקון החזקות.

שמחים מאד שנפלה בחלקנו הזכות להיות חלק מהכבוד הנצחי לאגדות הכדורגל של אם המושבות הישראלית”.

* ה-11 של הפועל פתח תקווה שנבחרו: איתן בודניוק, מני בסון ז”ל, יעקב ויסוקר ז”ל, משה (ג’רי) חלדי ז”ל, ניר לוין, שלמה נהרי, נחום סטלמך ז”ל, בני קוזושווילי, בועז קופמן ז”ל, מוטי קקון, זכריה רצאבי ז”ל.

ה-11 הנבחרים של מכבי פ”ת שנבחרו: אייל בגלייבטר, חיים בוך ז”ל, שמואל בן דרור ז”ל, עומר גולן, זאב זלצר, גיא יצחק, מורד מגמאדוב, נחמן מנדל ז”ל, איסמעיל עאמר, פיני קינסטליך, אליעזר שפיגל ז”ל.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם