נשיא המועצת בכנס בפ”ת: “מעולם לא נתתי לאינטרסים אישיים להיכנס להחלטות שלי”

יו"ר ש"ס בכינוס האלפים בפ"ת: "עשינו הכל כדי להמשיך עם ראש העיר המכהן, אבל קיבלנו כתף קרה, התייחסו אלינו בזלזול"

פתח תקווה לבשה היום חג עם הגיעו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגר”ש כהן שליט”א. בכינוס הגדול שהתקיים במרכז התורני הגדול “חזון יוסף” הגיעו גם יו”ר ש”ס השר אריה דרעי.

מאות מילדי תלמוד התורה ‘שירת יוסף’ בעיר קיבלו את פניו של נשיא המועצת במעמד מרומם ומרגש תוך שירה וריקודים כיאה לכבוד התורה. באולם בית המדרש השתתפו רבים מתושבי העיר ובראשם רבני העיר, רבני הקהילות, ראשי הישיבות וראשי הכוללים בעיר.

בדבריו בפני האלפים קרא יו”ר ש”ס השר אריה דרעי לכולם להירתם לקראת המערכה הצפויה לציבור החרדי בעיר. “לציבור הספרדי יש את העצמאות שלו”, אמר השר דרעי. “לפני 35 שנה לא היה כאן כלום בפ”ת. הכל זה בזכות פעילותו של מרן. לנציגים כאן יש אחריות על מה שקורה בעיר. בלעדיהם, מי יטפל בתלמודי תורה, ברווחה, בנוער ובשאר הדברים, צריך לתת להם כח”.
בהמשך דבריו התייחס השר דרעי להחלטה של ש”ס לתמוך במועמדתו של רמי גרינברג: “הייתי משוכנע שנמשיך עם ראש העיר ברוורמן, אבל במהלך המו”מ התנהלו איתנו בזלזול והייתה כלפינו אפליה. הציעו לנו הכי פחות דברים מכולם ובזלזול. הפכו אותנו לגלגל שלישי”.

דרעי גם סיפר כי ביקש מנציגי ש”ס בעיר לנהל מו”מ יחד עם המפלגות החרדיות בעיר כדי שלא יהיה פילוג חרדי בעיר. “ביקשתי מהם אפילו לוותר על חלק מהפקידים כדי שתהיה אחדות”, סיפר דרעי. כשראיתי שהדברים לא מתקדמים כפי שרצינו, בהתייעצות עם מרן החלטנו לתמול ברמי גרינברג, אחרי שבדקנו את המועמדות שלו וראינו שיש לו סיכויים טובים לנצח”.

בהמשך נשא דברים מרן ראש הישיבה הגר”ש כהן, שדיבר על החובה של כל אחד ואחד להירתם להצלחתה של תנועת ש”ס. בהמשך דבריו, כשקולו נשנק מבכי אמר מרן בדמעות: “שמעתי שאומרים שחתמתי על מכתב מתוך אינטרסים. יעידו עליי שמים וארץ שמעולם לא נתתי לאינטרסים אישיים להיכנס להחלטות שלי”.

בכך שם מרן ראש הישיבה קץ לשמועות כביכול ההחלטה לתמוך ברמי גרינברג נגועה באינטרסים וכי היא לא הייתה על דעתו.
בכינוס המרומם נשא דברים גם ראש הישיבה הרה״ג אברהם חפוטא שליט״א.

בדבריו אמר הגר״א חפוטא כי מצווה לחזק את שס שהיא המשך למורשתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל. מרן הרב עובדיה פסק מלימודו וסגר את הגמרא כדי לחזק את שס. על כולנו להתגייס בכל הכוח להצלחת התנועה ולתמוך בכל החלטה שקיבלה התנועה ע”י מועצת חכמי התורה.

האברכים והפעילים יצאו נרגשים מהמעמד המרומם שכמותו לא ראתה העיר שנים ארוכות. בסיום האירוע אמר יו”ר ש”ס פ”ת הרב אוריאל בוסו: ” היה כאן היום מעמד שפ”ת לא ראתה מעולם. היום הציבור הספרדי ובני התורה אמר כן לדעת תורה, כן לדעתו של מרן חכם שלום כהן, ללא פקפוק וללא כחל ושרק. הגיעו מאות אברכים מכל רחבי העיר, הגיעו כל הרבנים וראשי הכוללים בעיר. ממש מראה כהו גדול. היום כולם מבינים שאף אחד לא יכול לקבל בעלות על הדעת תורה שלנו. לציבור הספרדי יש משמעת והוא נשמע לקולם של מועצת חכמי התורה ובראשם מרן הגר”ש כהן שליט”א.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x