נשיא המועצת בכנס בפ"ת: "מעולם לא נתתי לאינטרסים אישיים להיכנס להחלטות שלי"

יו"ר ש"ס בכינוס האלפים בפ"ת: "עשינו הכל כדי להמשיך עם ראש העיר המכהן, אבל קיבלנו כתף קרה, התייחסו אלינו בזלזול"
שס פתח תקווה - מרן חכם שלום כהן - כנס בחירות (6)

פתח תקווה לבשה היום חג עם הגיעו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן שליט"א. בכינוס הגדול שהתקיים במרכז התורני הגדול "חזון יוסף" הגיעו גם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

מאות מילדי תלמוד התורה 'שירת יוסף' בעיר קיבלו את פניו של נשיא המועצת במעמד מרומם ומרגש תוך שירה וריקודים כיאה לכבוד התורה. באולם בית המדרש השתתפו רבים מתושבי העיר ובראשם רבני העיר, רבני הקהילות, ראשי הישיבות וראשי הכוללים בעיר.

בדבריו בפני האלפים קרא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי לכולם להירתם לקראת המערכה הצפויה לציבור החרדי בעיר. "לציבור הספרדי יש את העצמאות שלו", אמר השר דרעי. "לפני 35 שנה לא היה כאן כלום בפ"ת. הכל זה בזכות פעילותו של מרן. לנציגים כאן יש אחריות על מה שקורה בעיר. בלעדיהם, מי יטפל בתלמודי תורה, ברווחה, בנוער ובשאר הדברים, צריך לתת להם כח".
בהמשך דבריו התייחס השר דרעי להחלטה של ש"ס לתמוך במועמדתו של רמי גרינברג: "הייתי משוכנע שנמשיך עם ראש העיר ברוורמן, אבל במהלך המו"מ התנהלו איתנו בזלזול והייתה כלפינו אפליה. הציעו לנו הכי פחות דברים מכולם ובזלזול. הפכו אותנו לגלגל שלישי".

דרעי גם סיפר כי ביקש מנציגי ש"ס בעיר לנהל מו"מ יחד עם המפלגות החרדיות בעיר כדי שלא יהיה פילוג חרדי בעיר. "ביקשתי מהם אפילו לוותר על חלק מהפקידים כדי שתהיה אחדות", סיפר דרעי. כשראיתי שהדברים לא מתקדמים כפי שרצינו, בהתייעצות עם מרן החלטנו לתמול ברמי גרינברג, אחרי שבדקנו את המועמדות שלו וראינו שיש לו סיכויים טובים לנצח".

בהמשך נשא דברים מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן, שדיבר על החובה של כל אחד ואחד להירתם להצלחתה של תנועת ש"ס. בהמשך דבריו, כשקולו נשנק מבכי אמר מרן בדמעות: "שמעתי שאומרים שחתמתי על מכתב מתוך אינטרסים. יעידו עליי שמים וארץ שמעולם לא נתתי לאינטרסים אישיים להיכנס להחלטות שלי".

בכך שם מרן ראש הישיבה קץ לשמועות כביכול ההחלטה לתמוך ברמי גרינברג נגועה באינטרסים וכי היא לא הייתה על דעתו.
בכינוס המרומם נשא דברים גם ראש הישיבה הרה״ג אברהם חפוטא שליט״א.

בדבריו אמר הגר״א חפוטא כי מצווה לחזק את שס שהיא המשך למורשתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל. מרן הרב עובדיה פסק מלימודו וסגר את הגמרא כדי לחזק את שס. על כולנו להתגייס בכל הכוח להצלחת התנועה ולתמוך בכל החלטה שקיבלה התנועה ע"י מועצת חכמי התורה.

האברכים והפעילים יצאו נרגשים מהמעמד המרומם שכמותו לא ראתה העיר שנים ארוכות. בסיום האירוע אמר יו"ר ש"ס פ"ת הרב אוריאל בוסו: " היה כאן היום מעמד שפ"ת לא ראתה מעולם. היום הציבור הספרדי ובני התורה אמר כן לדעת תורה, כן לדעתו של מרן חכם שלום כהן, ללא פקפוק וללא כחל ושרק. הגיעו מאות אברכים מכל רחבי העיר, הגיעו כל הרבנים וראשי הכוללים בעיר. ממש מראה כהו גדול. היום כולם מבינים שאף אחד לא יכול לקבל בעלות על הדעת תורה שלנו. לציבור הספרדי יש משמעת והוא נשמע לקולם של מועצת חכמי התורה ובראשם מרן הגר"ש כהן שליט"א.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
פרויקט בר המצווה העירוני השנתי לנערי יוצאי אתיופיה יצא לדרך

פרויקט בר המצווה העירוני השנתי לנערי יוצאי אתיופיה יצא לדרך

כמסורת רבת שנים, ביום שני שעבר התכנסו במועדון קטורת הורים רבים ונערי בר המצווה, לכנס פתיחת פרויקט בר המצווה העירוני- השנתי ליוצאי אתיופיה.

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד