fbpx
צילום: עיריית פתח תקווה

סגן שר הבריאות יואב קיש וראש העיר ערכו סיור עבודה בפתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג ערך היום (25.10) סיור לסגן שר הבריאות יואב קיש במוקדים שהקימה העירייה לטיפול בתחלואה וסקר בפניו את אופן ההתמודדות מול המשבר.

הסיור החל בבניין עיריית פתח תקווה, שם קיבל סגן השר סקירה מקיפה על פעילות הרשות בנושא ועל דרכי הטיפול אשר בעזרתם פתח תקוה הפכה מעיר אדומה לירוקה (על פי מודל הרמזור) בפחות מחודש. בפגישת העבודה נכחו נציגי פיקוד העורף, ובניהם סא"ל אודי אלבז ראש מטה נפת ירקון בפיקוד מרכז, וכן גורמי הביטחון ברשות אשר מתכללים את הטיפול הרשותי בקורונה.

במסגרת הסיור, ביקרו השניים בחמ"ל הקורונה העירוני ברח' קארו הפועל במשמרות בימים א'-ה' בין השעות 7 בבוקר ל-21:00 וביום שישי עד 12:00. בחמ"ל העירוני הציג ראש העיר את המענה הרחב והמגוון שניתן לתושבים במסגרת הטיפול בתחלואה. בין היתר, החמ"ל מנתר הידבקויות במוסדות החינוך, פועל לסגירתם בעת הימצאות חולה ומוודא כי הנדרשים בבידוד אכן עושים זאת. החמ"ל מפעיל בין היתר גם את תא הפינוי למלוניות הפועל בשיתוף פיקוד העורף ומסייע לחולים להשתבץ במלוניות וכן דואג לרווחתם במהלך השהות בהן. תא הפינוי גם מסייע בשינוע אביזרים מביתו של החולה למלונית, הבאת תרופות, מזון מיוחד וכו'. פעילות דומה מתבצעת גם מול שאר החולים המבודדים בביתם. החמ"ל מפעיל גם את פרוייקט "בני חיל" אשר מסייע למבודדים וחולים במתן חבילות מזון ואביזרים נלווים על פי הצורך.

בצמוד לחמ"ל ברחוב קארו, ראש העיר הציג את פעילות המשל"ט העירוני ונקודת ההזנקה של סירי הביטחון במוסדות החינוך.

הסיור נערך גם במטה החקירות האפידמיולוגיות בהיכל התרבות אשר הורחב לאחרונה. במסגרת פעילות המערך המאוייש ע"י עשרות עובדים, נוצר קשר עם החולים לטובת מניעת שרשראות ההדבקה ולמתן מענים פרטניים על פי הצורך.

הסיור עבר גם בבית המתנדב ע"ש גסטון מלכה, אשר במסגרת פעילותו ניתן מענה נרחב בנושאים שונים לאוכלוסיות בסיכון ובתוכם גם לקשישים וגמלאים תושבי פתח תקוה. בין היתר ניתן סיוע בחלוקת חבילות מזון צוננות וקשות (עד כה חולקו עשרות אלפי חבילות), נוצר קשר עם התושבים בסיכון למתן מענה פרטני, הן בהיבט הנפשי והן בהיבט הפיזי.

בהמשך הסיור, הגיעו הגורמים למערך "אנשי חיל" ברח' הפורצים המופעל ע"י הנהלת מקפ"ת ומורכב מעשרות מנהלי מתנסים ומנהלי אזורים מהשכונות השונות. המערך מכיל חמ"ל שנותן מענה בנושאים שונים, החל מחלוקת צעצועים, סיוע בנושאי רווחה, הוצאת אשפה מבתי מבודדים וכן הסברה מקיפה. לצד אלו קיים גם מערך אכיפה והסברה המורכב ממתנדבים, בני נוער ועובדי עירייה, אשר מעבירים מסרי הסברה בשטח ובפרט בשכונות בהן רמת התחלואה גבוהה.

סגן שר הבריאות יואב קיש: "הבוקר ערכתי סיור בעיר פתח תקווה עם ראש העיר רמי גרינברג שמוביל את ההתמודדות מול נגיף הקורונה בעירו. ביקרנו במוקדים השונים בעיר שהוקמו על ידי העירייה לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה. בין המוקדים, מטה חקירות אפידמיולוגיות, מרכז מתנדבים, מרכז הסברה עירוני ועוד. פתח תקווה היא עיר גדולה, מגוונת ומורכבת שמחתי לראות שבהובלה נכונה ואחראית של ראש העיר הצליחה להפוך תוך זמן קצר מעיר אדומה לעיר ירוקה ולהוות דוגמא לערים נוספות."

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת פגישת העבודה שערכנו לסגן שר הבריאות יואב קיש, הצגנו את כלל הפעולות שאנחנו מבצעים כדי לקטוע את שרשראות ההדבקה ולדאוג לרווחתם של תושבי העיר החולים והמבודדים. פעילויות אלו, לצד המשמעת והאחריות שגילו התושבים בזמן הסגר, הביאו את פ"ת, על אף המורכבות שבה, לעיר ירוקה בפרק זמן יחסית קצר. אני מודה לסגן השר ולאנשי פיקוד העורף על ההירתמות לפעולות הרשות ועל שיתוף הפעולה שמתבטא בין היתר גם ברמת התחלואה."

שתף את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אולי יעניין אותך גם

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים