סיקור מיוחד: שר הפנים אריה דרעי בסיור נרחב בפתח תקווה

יו"ר ש"ס שר הפנים, הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי ערך היום (ג), סיור מיוחד בעיר פתח תקווה יחד עם הצוות המקצועי של משרד הפנים בהם גם ראש המטה עו"ד משה ארבל. אל הסיור התלוו נציגי ראש העיר ברוורמן ונציגי ש"ס הרב אוריאל בוסו, הרב אליהו גינת והרב אשר שוקר. כתב פתח תקוואי התלווה למשלחת וחזר עם רשמים.

כשהוא מלווה ביו”ר ש”ס המקומי ומ”מ ראש העיר אוריאל בוסו, חברי מועצת העיר מטעם ש”ס אליהו גינת, אשר שוקר ופעילי ש”ס בפתח תקווה, פתח השר דרעי את הסיור במשרדי רישום האוכלוסין במרכז העיר שם התעניין דרעי בעבודתם של הפקידים במחלקות השונות ושמע את חוות דעתם של התושבים שבאו לקבל שירות באותה העת.
השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (2) השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (3) השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (15) השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (17) השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (19) השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (21) השר אריה דרעי במשרד הפנים פתח תקווה (29)
משם המשיך השר דרעי אל עיריית פתח תקווה שם נפגש עם הצוות המקצועי של עיריית פתח תקווה. במהלך המפגש אמר ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן “השר הוא ידיד אמיתי לעיר פתח תקווה. אנו מקיימים בעיר דו קיום מאוד מוצלח בין כל המגזרים. כידוע, בפתח תקווה אנו מתמודדים עם חוסר בקרקעות והצרכים הם מאוד מאוד גדולים עם שפע של צרכים ציבוריים. יש לנו פוטנציאל אדיר לתמ״א 38 ולהתחדשות עירונית.”

השר אריה דרעי אמר “פתח תקווה לא חדשה בשבילי. ביקרתי בה כשהיא עוד לא הייתה כזאת גדולה. עברנו כברת דרך ארוכה. היום היא רשות איתנה פועלת טוב וללא שום גירעון. הדברים העיקריים שהיא מתמודדת היום זה עניין התפתחות המגורים שלא מפרנסים את העיר. אני חושב שהדבר שהכי חשוב שיש לכם לעשות כעת זה לדאוג לשכונות הישנות ולוותיקים. לא יתכן שבמרכז הארץ ועיר כמו פתח תקווה שהשכונות הוותיקות תקועות וכל חטאם שהם יישבו את המקום. הם היסודות של העיר והם רואים את הפערים בין התשתיות. אנחנו יודעים שבלי עירייה אי אפשר לעשות שום דבר. אני שם דגש על זה כי זה נושא רגיש וכאוב לי. הגיע הזמן שבשנים הקרובות להשקיע מחשבה איך לפתח את השכונות הישנות. יש לכם את היכולות. אסור לפספס את זה. זה כבר לא שנות החמישים שישכחו את זה. גדלים שם ילדים. אין לזה מחילה אם לא ידאגו לזה.”
השר אריה דרעי בלשכת ראש העיר פתח תקווה (2) השר אריה דרעי בלשכת ראש העיר פתח תקווה (3) השר אריה דרעי בלשכת ראש העיר פתח תקווה (4) השר אריה דרעי בלשכת ראש העיר פתח תקווה (6)

משם המשיך דרעי אל השוק העירוני בפתח תקווה שבקרוב יעבור שיפוץ יסודי. סוחרי השוק התרגשו מאוד עם בואו של השר דרעי וקיבלו אותו בשירה. צפו בתיעוד המיוחד מהביקוש של שר הפנים אריה דרעי בשוק העירוני בפתח תקווה.

השר דרעי בשוק העירוני פתח תקווה (1) השר דרעי בשוק העירוני פתח תקווה (6) השר דרעי בשוק העירוני פתח תקווה (7) השר דרעי בשוק העירוני פתח תקווה (9)

מהשוק יצא דרעי אל שכונת גני הדר שם נפגש עם ראש ישיבת אור ישראל הגאון הרב יגאל רוזן ושמע ממנו סקירה על אופי הישיבה והצרכים השונים.

השר אריה דרעי בביקור אצל הרב יגאל רוזן - פתח תקווה (1) השר אריה דרעי בביקור אצל הרב יגאל רוזן - פתח תקווה (2)משם המשיך השר אריה דרעי לביקור בשכונת פג’ה בפתח תקווה שם בה מתגוררים בני העדה האתיופית. רב הקהילה האתיופית בפתח תקווה הרב עדיאל עליהו אמר: “אני מכיר מימים ימימה את כבוד השר ומאז ושוב המעגל נסגר ואתה איתנו. יש לנו חוסר גדול כדי להפעיל את הנוער והרב גינת עושה מאמצים לעזור בתחום הנוער.”

ראש העיר איציק ברוורמן אמר במפגש עם הקהילה האתיופית בפתח תקווה: אנחנו משקיעים מאמצים כבירים ביוצאי העדה האתיופית. הקמנו ועדת היגוי שמרכזת את כל הצרכים של העדה האתיופית. אנחנו בונים את בית המורשת ליהדות אתיופיה בפתח תקווה.

השר אריה דרעי אמר לבני העדה האתיופית: אני נמצא כעת כשר הפנים. אני שמח מאוד שהביקור היחיד שלי מכל הקהילות בעיר זה אצלכם, חשוב שתדעו שבשבילי זאת צוואה מהרב עובדיה זיע”א שאתם הייתם כמו בנים שלו. אני שמח שהנציגים שלנו הרב אוריאל בוסו והרב אליהו גינת והרב אשר שוקר נמצאים בקשר עם הקהילה. לגבי המבנה הזה הוא מבנה זמני. אנחנו רוצים לתת מענה לכל הקהילה. מגיע לה מקום ראוי. גם ראש העיר וגם הנציגים כאן מאוד מעוניינים ומשרד הפריפריה יעזור במה שצריך גם להקים מקום ראוי וגם נדאג לפעילות השוטפת שלו.
השר אריה דרעי בקהילה האתיופית בפתח תקווה (1) השר אריה דרעי בקהילה האתיופית בפתח תקווה (2) השר אריה דרעי בקהילה האתיופית בפתח תקווה (3) השר אריה דרעי בקהילה האתיופית בפתח תקווה (4) השר אריה דרעי בקהילה האתיופית בפתח תקווה (5) השר אריה דרעי בקהילה האתיופית בפתח תקווה (6)

משם המשיך דרעי לסיור מיוחד בתלמוד תורה ‘נטיעים’ של רשת מעיין החינוך התורני בפתח תקווה בראשותו של הרב יוסי בוסו, יחד עם סמנכ”ל המוסדות בפתח תקווה הרב שמואל יצחק ומנכ”ל רשת החינוך של ש”ס הרב חיים ביטון ונציגים נוספים. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר תלמיד כיתה ח’ ערך סיום מסכת. דרעי התייחס בדבריו למהפכה שחולל הרב יוסי בוסו עם מוסדות הלימוד לציבור הספרדי בפתח תקווה.

השר אריה דרעי בתלמוד תורה נטיעים בפתח תקווה (1) השר אריה דרעי בתלמוד תורה נטיעים בפתח תקווה (5) השר אריה דרעי בתלמוד תורה נטיעים בפתח תקווה (6) השר אריה דרעי בתלמוד תורה נטיעים בפתח תקווה (7) השר אריה דרעי בתלמוד תורה נטיעים בפתח תקווה (8) השר אריה דרעי בתלמוד תורה נטיעים בפתח תקווה (9)

משם הגיע דרעי אל התחנה האחרונה והחשובה בפתח תקווה. ישיבת “פאר משה” בראשותו של ראש הישיבה הגאון הרב משה פינטו. במפגש בישיבה השתתפו, הרב אברהם חפוטא, הרב אליהו כהן, רב העיר הרב בנימין כהן, רב קהילת ספרא בפתח תקווה הרב ינון אמרוסי ואישי ציבור ופעילי תנועת ש”ס שלאחר מכן השתתפו בארוחה משותפת עם ראש העיר ופעילי ש”ס המרכזיים בפתח תקווה.

במהלך הסעודה הוענקה תעודת הוקרה לשר מטעם נציגי ש”ס בפתח תקווה. השר אריה דרעי אמר לפעילים כי הדבר הכי חשוב הוא להיות קשורים לציבור ולהשיב לכל פניה של תושבים “חשוב מאוד הקשר עם התושבים. אנחנו כאן וכל אחד מכם כאן בשביל לתת מענה לתושבים. חשוב מאוד להתייחס לכל פניה ברצינות ולא להתעלם. גם להשיב לאנשים שאתם לא מצליחים לעזור או שאין לכם דרך זו תשובה, לא תמיד מצליחים. אבל חשוב מאוד להשיב ולהתייחס לכל אחד ואחד כי בשביל זה אנחנו כאן”. בתום הביקור הודו נציגי ש”ס המקומיים הרב אוריאל בוסו, הרב אליהו גינת והרב אשר שוקר לשר אריה דרעי על כל העזרה והגיבוי שהוא נותן להם וקשוב לצרכים של הציבור הספרדי בפתח תקווה.

השר אריה דרעי בישיבת פאר משה (1) השר אריה דרעי בישיבת פאר משה (2) השר אריה דרעי בישיבת פאר משה (3) השר אריה דרעי בישיבת פאר משה (5) השר אריה דרעי בישיבת פאר משה 4

השר אריה דרעי בישיבת פאר משה (6)

תעודת הוקרה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם