סכנת נפשות: מאות ביצים עם סימון מזויף בחנות במרכז פתח תקוה

השרות הווטרינרי העירוני מזהיר את הציבור מרכישת ביצים ממקומות שאינם תחת פיקוח, ומציעים לציבור לרכוש ביצים רק ממקומות שנבדקו ואושרו ע"י הרופא הווטרינרי הרשותי

בשבוע שעבר נערכה ביקורת על ידי השרות הווטרינרי העירוני בחנות ביצים של ראובן חן ברחוב הברון הירש 7 בשוק העיר פתח תקוה. בביקורת נכחו פרט לד”ר תיקה בר-און וד”ר נתאי הוד מהשרות הווטרינרי העירוני גם נציגים של יחידת הפיצו”ח (של משרד החקלאות) ונציגי משרד הבריאות.

בביקורת נתגלו 25 תבניות ביצים עם סימון מזויף (750 ביצים) ממקור לא ידוע, ביצים אלו הושמדו. חשוב לציין כי ביצים עם סימון מזויף (או לא מסומנות כלל) מסוכנות מאוד לבריאות הציבור ועלולות להוביל לתחלואה, מאחר ולא ידוע מהיכן הגיעו, באילו תנאים הוחזקו וכו’. במהלך הביקורת החל בעל העסק לקלל את ד”ר תיקה בר-און ולאיים עליה, ולמקום הוזעקה משטרה. בסיום הביקורת הוגשה תלונה במשטרה ובעלי העסק קיבל זימון לברור במשרד החקלאות בנוגע למקור הביצים.

השרות הווטרינרי בפתח תקוה מתריע בפני הציבור מפני רכישת ביצים ממקורות “פיראטיים” אשר עלולה לחשוף את הרוכשים לסיכונים בריאותיים. ביצים עלולות להכיל חיידקים מסוכנים מאוד וחסכון בעלויות עלול לעלות במחיר יקר בבריאות. מעבר לכך, יש גם להקפיד לבדוק את הפרמטרים הבאים:

החותמת- זהו המדד הראשון לטריות הביצה ולאומדן גודלה. ביצים ללא חותמת, הן ביצים שלא עברו את מסלול המיון.

ביצים סדוקות- אם קליפת הביצה לא שלמה, סביר מאוד שהיא מזוהמת ומלאה בחיידקים.

ביצים אורגניות- (ביצים מתרנגולות המשוטטות חופשי) נחשבות לביצים יקרות וטעימות יותר. עובדה שאינה משחררת אותן ממסלול הבדיקה.

רכישה ישירות מהמשק – קניה ישירות במשקים מבטיחה ביצים טריות, אך כיוון שהביצה לא עברה את מסלול הבדיקה המקובל, אין ערובה לטריותה וניקיונה.

השרות הווטרינרי העירוני מזהיר את הציבור מרכישת ביצים ממקומות שאינם תחת פיקוח, ומציעים לציבור לרכוש ביצים רק ממקומות שנבדקו ואושרו ע”י הרופא הווטרינרי הרשותי.

%d7%91%d7%99%d7%a6%d7%99%d7%9d-%d7%a4%d7%aa%d7%97-%d7%aa%d7%a7%d7%95%d7%94-2

הרשמה חינם לרשימת התפוצה שלנו

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
אורי אהד: הגשתי תלונה בגין זיוף מסרונים שכביכול נשלחו בשמי

אורי אהד: הגשתי תלונה בגין זיוף מסרונים שכביכול נשלחו בשמי

לקראת הבחירות המקומיות מקבלים תושבי העיר מסרונים שונים חלקם אנונימים עם מסרים משמיצים, היום הופצה הודעה בשם סיעת 'הביצועיסטים', ראש הרשימה הגיש תלונה במשטרה

כל הפרטים>>
שניידר פ”ת: פרופ’ אברהם ביגלמן מונה לתפקיד  מנהל מכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה

שניידר פ”ת: פרופ’ אברהם ביגלמן מונה לתפקיד מנהל מכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה

הנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הודיעה על מינוי מנהל חדש למכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה  במרכז שניידר לרפואת ילדים: פרופ' אברהם ביגלמן מונה לתפקיד מנהל מכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה  במרכז שניידר ומחליף בתפקיד את ד"ר יעל לוי אשר פרשה לגמלאות.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן