מאת Noamfurer - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27722201

עדכון: בוטלה השביתה במעונות היום בפתח תקווה

לאור התקדמות במשא ומתן בין משרדי האוצר והכלכלה והארגונים המפעילים את מעונות היום, בוטלה השביתה שתוכננה להיום. המעונות פועלים כסדרם

משרדי האוצר והכלכלה הגיעו במהלך הלילה להסכמות עם הארגונים החברתיים המפעילים את מעונות היום. בעקבות ההסכמות בוטלה השביתה שתוכננה להיום, ל״ג בעומר, המעונות יפעלו כסדרם ושנת הלימודים תפתח כסדרה.

במסגרת ההסכמות יוקם צוות משימה שיורכב מנציגי משרדי הכלכלה והאוצר והארגונים, שידון בשלושת החודשים הקרובים בנושאים המהותיים לקידום מערך מעונות היום לגיל הרך, ובכלל זה מעמד המטפלות, שיפור הבטיחות והתקינה, הגדלת היצע מעונות היום ועוד.
בנוסף, סוכם על תקציב חירום של 60 מלש״ח לשנת 2016 המיועדים לאפשר את פתיחת שנהל תשע״ז כסדרה וגובש מתווה להעמדת תקציב נוסף של עד 50 מלש״ח נוספים בשנים 2016-17.

שר האוצר, משה כחלון ברך על ההסכם ואמר כי: “ההון האנושי הוא הדבר הכי חשוב שיש לנו. אנו נמשיך להשקיע במעונות היום מתוך דאגה לעתיד ילדינו ובמטרה להעלות את שיעורי התעסוקה בקרב נשים״.
ראש הממשלה ושר הכלכלה, בנימין נתניהו, ציין הבוקר כי “מערך מעונות היום הנו נדבך משמעותי במדיניות התעסוקה המעודדת ומסייעת לאמהות להשתלב ולהתקדם בשוק העבודה. הדאגה לחינוכם ולשלומם של הפעוטות מוטלת על המטפלות המסורות במעונות היום, והסיכום שהושג יאפשר תוספת משאבים וקידום הנושאים המהותיים לשיפור וביסוס מערך הגיל הרך בישראל”.

ראשי הארגונים המפעילים את מעונות היום מסרו כי ההסכמות שהושגו מייצרות מתווה טוב לשיפור וקידום מערך מעונות היום לגיל הרך.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם