עיריית פתח תקווה הגישה בג"ץ כדי לעצור את העברת תוכנית סירקין לותמ"ל

"תכנון פרוע שלא מתלווים אליו פתרונות תשתית מתאימים, בראש ובראשונה - תשתית תחבורה" כך נכתב בעתירה שהגישה עיריית פתח תקווה לבג"ץ, בבקשה לעצור את העברת תכנית סירקין לותמ"ל
הדמיה: ארי כהן מתכננים ובוני ערים בע
הדמיה: ארי כהן מתכננים ובוני ערים בע"מ.

השבוע הגישה העירייה בג"ץ על מנת לעצור את העברת תוכנית סירקין לותמ"ל. הדרישה היא לבטל את החלטת וועדת השרים בנושא תכנון תוכנית סירקין ולהעבירה חזרה לוועדה המחוזית. מדובר בתוכנית עתידית להקמת 15,000 יחידות דיור בשטח מחנה סירקין כאשר אין לצידה תוכנית לתשתית תחבורה, אשר תימנע פקקים עתידיים.

בעתירה נכתב כי "ההחלטה לא סבירה באופן קיצוני, שתכלית תכנונית או ציבורית כלל אינה כרוכה בה וסותרת באופן בוטה את עמדת המדינה עצמה". ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, ציין כי הבג"ץ הינו צעד נוסף במאבק בלתי מתפשר כדי למנוע את המחדל התחבורתי "למרות שמוסדות התכנון בעצמם הסכימו כי היקף המגורים המתוכנן במחנה סירקין עלול ליצור בעיה תחבורתית שטרם נמצא לה מענה, לא נעשו שינויים בתכנית המסתמנת. אני קורא למדינה לא להתחיל לאכלס את אזור סירקין בטרם יינתנו פתרונות תחבורתיים כדי שאיכות חייהם של תושבי העיר לא תיפגע".

בעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין יחזקאל ריינהרץ, גיל זילבר ואדוה זגון ממשרד עוה"ד פריש שפרבר, ריינהרץ ושות' צוין כי "הותמ"ל שהינה ועדת תכנון ארצית פועלת במטרה לאשר מתחמי בניה רחבי ממדים בפרק זמן דחוק תוך עקיפת סדרי תכנון מקצועיים, התנהלות אשר לטענת העירייה עלולה להנחית על העיר תכנון דורסני ומאולץ שיגרום לבכיה לדורות".

כבר היום תושבי העיר פתח תקווה, שגובלת בארבעה צירים מהמרכזיים בישראל, סובלים מפקקי ענק. "אכלוס מידי של אלפי יחידות דיור בסירקין תוסיף למניין הרכבים על הכבישים בעיר עשרות אלפי מכוניות. הוצאה לפועל של תכנית הותמ"ל במחנה סירקין, לפני שהוקצו תקציבים למסלולי תחבורה ציבורית באזור וטרם סלילת צירי גישה לכבישים הראשיים, תגרור פקקי ענק שישפיעו גם על ראש העין, הוד השרון, גבעת שמואל ובני ברק" כך לפי העתירה.

בעתירה מוצגת התייחסותו של ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, למצוקת הפקקים ממנה סובלים התושבים: "שיקחו שקי שינה ביום ראשון, יגיעו לעבודה, ישנו על הרצפה ויחזרו ביום חמישי. זה לא מעניין אותי. אני לא אחכה לכבישים בשביל לבנות דירות..". ראש עיריית תקווה, איציק ברוורמן, ציין כי "בעת ניסיונה של המדינה לפתור את משבר הדיור בישראל ומציאת פתרונות לזוגות צעירים היא יוצרת משבר תחבורתי חמור שלא יהיה לו מוצא- אם לא נערך- כאן ועכשיו".

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג'טים

דילים משתלמים מאתרים מובילים בחו"ל תהליך הרכישה מתבצע בשפה העברית
הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

שר התקשורת איוב קרא התארח היום (יום רביעי) בלשכת ראש העיר "יש לי סימפטיה מיוחדת לעיר" אמר השר בפתח ביקורו "פתח תקוה הייתה פעם הבית שלי. כשהייתי סגן צעיר שכרתי דירה בשכונת אחדות. העיר קרובה לליבי" ציין השר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד