הדמיה: ארי כהן מתכננים ובוני ערים בע"מ.

עיריית פתח תקווה הגישה בג”ץ כדי לעצור את העברת תוכנית סירקין לותמ”ל

"תכנון פרוע שלא מתלווים אליו פתרונות תשתית מתאימים, בראש ובראשונה - תשתית תחבורה" כך נכתב בעתירה שהגישה עיריית פתח תקווה לבג"ץ, בבקשה לעצור את העברת תכנית סירקין לותמ"ל

השבוע הגישה העירייה בג”ץ על מנת לעצור את העברת תוכנית סירקין לותמ”ל. הדרישה היא לבטל את החלטת וועדת השרים בנושא תכנון תוכנית סירקין ולהעבירה חזרה לוועדה המחוזית. מדובר בתוכנית עתידית להקמת 15,000 יחידות דיור בשטח מחנה סירקין כאשר אין לצידה תוכנית לתשתית תחבורה, אשר תימנע פקקים עתידיים.

בעתירה נכתב כי “ההחלטה לא סבירה באופן קיצוני, שתכלית תכנונית או ציבורית כלל אינה כרוכה בה וסותרת באופן בוטה את עמדת המדינה עצמה”. ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, ציין כי הבג”ץ הינו צעד נוסף במאבק בלתי מתפשר כדי למנוע את המחדל התחבורתי “למרות שמוסדות התכנון בעצמם הסכימו כי היקף המגורים המתוכנן במחנה סירקין עלול ליצור בעיה תחבורתית שטרם נמצא לה מענה, לא נעשו שינויים בתכנית המסתמנת. אני קורא למדינה לא להתחיל לאכלס את אזור סירקין בטרם יינתנו פתרונות תחבורתיים כדי שאיכות חייהם של תושבי העיר לא תיפגע”.

בעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין יחזקאל ריינהרץ, גיל זילבר ואדוה זגון ממשרד עוה”ד פריש שפרבר, ריינהרץ ושות’ צוין כי “הותמ”ל שהינה ועדת תכנון ארצית פועלת במטרה לאשר מתחמי בניה רחבי ממדים בפרק זמן דחוק תוך עקיפת סדרי תכנון מקצועיים, התנהלות אשר לטענת העירייה עלולה להנחית על העיר תכנון דורסני ומאולץ שיגרום לבכיה לדורות”.

כבר היום תושבי העיר פתח תקווה, שגובלת בארבעה צירים מהמרכזיים בישראל, סובלים מפקקי ענק. “אכלוס מידי של אלפי יחידות דיור בסירקין תוסיף למניין הרכבים על הכבישים בעיר עשרות אלפי מכוניות. הוצאה לפועל של תכנית הותמ”ל במחנה סירקין, לפני שהוקצו תקציבים למסלולי תחבורה ציבורית באזור וטרם סלילת צירי גישה לכבישים הראשיים, תגרור פקקי ענק שישפיעו גם על ראש העין, הוד השרון, גבעת שמואל ובני ברק” כך לפי העתירה.

בעתירה מוצגת התייחסותו של ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, למצוקת הפקקים ממנה סובלים התושבים: “שיקחו שקי שינה ביום ראשון, יגיעו לעבודה, ישנו על הרצפה ויחזרו ביום חמישי. זה לא מעניין אותי. אני לא אחכה לכבישים בשביל לבנות דירות..”. ראש עיריית תקווה, איציק ברוורמן, ציין כי “בעת ניסיונה של המדינה לפתור את משבר הדיור בישראל ומציאת פתרונות לזוגות צעירים היא יוצרת משבר תחבורתי חמור שלא יהיה לו מוצא- אם לא נערך- כאן ועכשיו”.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם