צילום: עיריית פ"ת

עיריית פתח תקווה מקדמת תו מקדם שוויון מגדרי

בפגישה שקיימו אמש (ראשון) ראש העיר רמי גרינברג, יו״ר נעמת חגית פאר ודינה רווח יו"ר נעמת במרחב פ"ת, סוכם כי עיריית פתח תקוה תחל תהליך ״מקדם שוויון״ לקבלת תו נעמת להוגנות מגדרית.

פתח-תקווה תהיה הרשות המקומית הראשונה שמקבלת עליה את האתגר שכולל בחינה מעמיקה של פרמטרים רבים המשקפים את תמונת המצב העדכנית באשר למידת ההוגנות המגדרית הנהוגה בעירייה.

מדובר בתהליך משותף שיקיימו הצוות המקצועי של נעמת ביחד עם צוות שיקבע בעירייה בהובלת סמנכ”לית פיתוח הון אנושי סטלה בורוכוב ויועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות – רחל אלון, ובסיום התהליך הפנים ארגוני יונח בפני ראש העיר דו״ח מפורט שיוכל לשמש כלי עבודה לחיזוק השוויון המגדרי.

ראש העיר רמי גרינברג בירך על התהליך המשותף ואמר “פתח תקוה היא עיר המקדמת שוויון מגדרי. פרצנו דרך בשיח המגדרי, בשפה המגדרית בה אנו משתמשים ובהכלה של קבוצות שונות להן אנו נותנים שירות מלא ומקיף במגוון תחומים, נשים כמו גם גברים. אני מודה לנעמת שבחרו בנו כרשות פורצת דרך גם בנושא – תו מקדם שוויון ומאמין כי בעיר וברשות קיים האקלים הנדרש להמשך ביצוע השינוי הנדרש”.

יו״ר נעמת חגית פאר אמרה כי היא מעריכה מאוד את האומץ ואת הנכונות של ראש העיר גרינברג להירתם למשימה. לדבריה “ידע הוא כוח והתקדמות מושגת רק כאשר ישנו הרצון לדעת את הנתונים ולשנות את מה שדורש שינוי. עיריית פתח תקוה תשמש החלוצה לפני המחנה ובעקבותיה יבואו רשויות, גופים וחברות נוספות״.

תו “מקדם שוויון” יוענק למקומות עבודה אשר ייקחו חלק בתהליך מעמיק אשר נבנה בסיועה של ד”ר הגר צמרת, כלכלנית וסוציולוגית, ממובילות “מדד המגדר” של מכון ון-ליר.

התהליך יכלול מיפוי הארגון בעזרת שאלון מפורט בפרמטרים שונים הבוחנים באיזו מידה הארגון מספק אקלים ארגוני שוויוני ומוביל מדיניות ותהליכים מקדמי שוויון.

 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם