צילום: עיריית פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת לקראת מזג האוויר הסוער בימים הקרובים

היום בבוקר (ד) התקיימה ישיבת הערכות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי, בלשכת מנכ"ל העירייה יניב בניטה

כל גורמי הרשות עדכנו לגבי העבודות שבוצעו בחודשים האחרונים כחלק מההיערכות לחורף וההיערכות האגף בימים הקרובים, כך למשל ביצוע עבודות גיזום של ענפים הנוטים ליפול ועצים הצומחים תחת חוטי חשמל, ניקוי קולטנים, תקינות רמזורים, איסוף גרוטאות ואשפה, חיזוק שלטים וכדומה.

ניתנו הנחיות לכוננים להיות ערוכים במידת הצורך עם מנופי גיזום, מכונות טיאוט, טרקטורים וגנרטורים לחירום. גם המוקד העירוני הפועל 24/7 נערך לתגבור במידת הצורך, וכך גם השיטור העירוני, צוות סע”ר ואנשי אגף הביטחון. בנוסף, נערך תיאום ציפיות מול מית”ב וכל גורמי החירום וההצלה, לרבות חברת חשמל, משטרה, מד”א וכב”ה.

בנוסף, האגף לשירותים חברתיים ובריאות נערך במהלך החודשים האחרונים לטיפול בדרי הרחוב ומתן מענה עבורם בימי גשם סוערים.

בשנה האחרונה בוצעו עבודות תשתית רבות, בעלות של מיליוני ₪, ברוב אזורי העיר ובוצעו פרויקטים לשיפור מערכות התיעול והביוב, במטרה למנוע הצפות כתוצאה מגשמים.

עם זאת חשוב לזכור, כי לא ניתן למנוע באופן מוחלט את ההצפות ולא קיימת מערכת ניקוז המסוגלת לאפשר פתרון לכמויות גשם רבות מאוד בזמן קצר.

ראש העיר רמי גרינברג “לאורך כל השנה אנו מבצעים עבודות תשתית במיליוני שקלים כדי להגיע לימי החורף ערוכים ומוכנים, ולהימנע עד כמה שניתן מהצפות, עצים קורסים ומפגעים הנגרמים עקב מזג אוויר סוער. גם הפעם אנו מוכנים ומקווים שהסערה הצפויה לפי התחזיות תעבור בשלום וללא מפגעים. חורף חם ובטוח לכולם”.

“אנו ממליצים לתושבים להיערך גם בביתם – לנקות את המרזבים, להימנע מלהוציא בימים הסוערים גזם וגרוטאות, לחזק דודי שמש בגג, לקשור כל ציוד העלול לעוף מהגג או מהמרפסת ולהצטייד בתאורת חירום.”

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x