עיריית פ”ת מגבירה את האכיפה נגד אופניים חשמליים הנוסעים על המדרכה

יחידת השיטור העירוני החלה באכיפת חוק האופניים, שמטרתו מניעת התופעה של שימוש באופניים חשמליים על המדרכה תוך סיכון הולכי הרגל.

(צילום: עיריית פתח תקווה)

האופניים החשמליים נפוצים מאד בקרב בני הנוער והורים רבים רוכשים אותם עבור ילדיהם מבלי להיות מודעים לסכנות הרבות הכרוכות בכך. גם הילדים עצמם אינם מודעים לסכנות הרבות שברכיבה על אופניים חשמליים ואינם נהוגים על פי כללי הרכיבה הנכונה.

צוותי השיטור העירוני החלו לפעול באזור בתי הספר בעיר ופגשו בני נוער הרוכבים על אופניים חשמליים בניגוד לחוק.

הצוותים הסבירו לבני הנוער את מהות החוק, חילקו פלאיירים המסבירים מה מותר ומה אסור ונתנו בשלב זה התראות בלבד.

לציין כי מזה כשנה שבעיריית פתח תקוה פועלים לצמצום תופעת הרכיבה על אופניים חשמליים שלא על פי החוק. הפעילות הינה רב מערכתית וכוללת את יחידת השיטור העירוני, תכנית עיר ללא אלימות, מינהל החינוך ולשכת הדובר.

איציק ברוורמן ראש העיר “לאחר תאונת הדרכים הקטלנית בה נהרג ליאל סולומון ז”ל עת רכב על אופניים חשמליים ולאור ריבוי המקרים בהם נפגעו הולכי רגל ורוכבים על אופניים חשמליים, החלטנו להגביר עוד יותר את המודעות לסכנה שברכיבה על אופניים חשמליים והסכנה של רכיבה לא בטוחה ולהגביר את האכיפה בנושא. אני קורא לכל הילדים שרוכבים על אופניים חשמליים (ושאינם חשמליים) להקפיד על כללי הבטיחות ומבקש מההורים להירתם לנושא למען השמירה על חיי ילדינו”.

במהלך השנה עלו שני קמפיינים שכללו פרסום על גבי שלטי חוצות, פרסום מודעות, חלוקת פלאיירים, העלאת סרטונים במדיה הדיגיטלית וכמובן התקיימו פעולות הסברה והרצאות בבתי הספר לתלמידים. בנוסף הופצו להורים מכתבים (באמצעות המשובים) בדבר הכללים לרכיבה בטוחה ונמסר כי אכיפה תחל בחודש פברואר. על המכתב היו חתומים ראש העיר איציק ברוורמן, מפקד תחנת המשטרה סנ”צ ברק מרדכי, סגן רה”ע איתי שונשיין יו”ר ועדת החינוך, יו”ר ועד ההורים אנה נבות ורמי הופנברג ראש מינהל החינוך.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם