עצומה: משפחות חרדיות בפ”ת דורשות הקמת גן ממ”ח במרכז העיר

ההורים: "לא נסכים עוד לספוג את הזלזול בילדינו ובנו! אנו דורשים לממש את זכותנו להקמת גני עירייה בעלי איפיון חרדי (ממ"ח) בהקדם". למעלה מ 40 משפחות כבר חתמו על העצומה

משפחות חרדיות במרכז פתח תקווה מעוניינות לשלוח את ילדיהם לגני עירייה במרכז העיר פתח תקווה ודורשות מהעירייה הקמת גן ממ”ח.

הבוקר פתחו ההורים עצומה במטרה לאסוף חתימות, בתוך שעתיים נאספו כבר למעלה מ 40 חתימות של הורים חרדים במרכז פתח תקווה כאשר המטרה של ההורים לאסוף בסופו של דבר 80 חתימות.

תחת הכותרת “גני ממ”ח לילדי פתח תקווה” כתבו ההורים “חוסר התחשבות וההתעלמות מהנהלים הסדירים של רשת גני אגו”י, הביאה אותנו- ההורים- להבנה שהגיעו מים עד נפש.

לתחושתנו, לאורך השנים, תקציבי הגנים מחולקים בצורה שלא תואמת את צרכי הילדים. נוצר מצב בו גני אגו”י נמצאים ברמה ירודה בהשוואה לגני העירייה בפתח תקווה.”

לדברי ההורים “מצב רבים מהגנים גובל בהזנחה ולא נראה כי תקציבים המיועדים לשיפור פני הגן, אכן משמשים ליעודם המקורי. בכל שנה מחדש אנו נאלצים להמתין לעדכון על שיבוץ מתי שיראו לנכון בגני אגו”י. אין לנו יכולת בסיסית לקבל מידע או לערער לפי הנהלים של משרד החינוך. תאריך מתן השיבוץ קרוב למועד התחלת השנה עד כדי גיחוך. כל בר דעת מבין שהעיכוב מיועד למנוע ערעור – זכות בסיסית שנמנעת מאיתנו.

חתימות - עצומה פתח תקווה
חלק מהמשפחות שחתמו על העצומה

ההורים מוסיפים כי “למותר לציין כי עדכון בזמן כזה, נוגד את הנוהל של משרד החינוך לפיו השיבוץ הראשוני ידווח להורים עד היום הראשון של חופשת הקיץ. לא נסכים עוד לספוג את הזלזול בילדינו ובנו! אנו הח”מ דורשים לממש את זכותנו להקמת גני עירייה בעלי איפיון חרדי (ממ”ח) בהקדם.”.

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: על המבקשים לפנות בדרכים המקובלות הידועות להם, והעירייה תשיב בהתאם לצרכים.

מערכת פתח תקוואי פנתה לרשת הגנים של אגו”י בנוגע לטענות של ההורים בעצומה, אך זו טרם מסרה תגובה. כשנקבלה נפרסמה כאן.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם