fbpx

מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

עציצים מיוחדים

צילום: FREEPIK

אם בעבר רק חקלאיים היו מגדלים צמחים מאחר והידע היה בידיהם, היום כל בית יכול גם הוא לגדל צמחים עקב העובדה שהידע אינו מרוכז רק במקום אחד אלא זמין לכולם ברשת.

כל מי שאוהב צמחים, מגדל מגוון סוגים בביתו. אין כמו לחזור הביתה אחרי יום עבודה ולהיות מוקף בצמחים יפים וצבעוניים המשרים אווירה רגועה ונינוחה.

צמחים בתוך הבית מחברים אותנו לטבע ומעניקים לנו ולבית בו אנחנו חיים אנרגיות חיוביות. הם מנקים את האוויר אותו אנחנו נושמים מאבק ומחומרים רעילים נוספים הנמצאים באוויר והם מספקים לנו חמצן.

קיימים כמה עציצים מיוחדים ששווה לתת להם תשומת לב:

 • הסחלב הינו צמח טרופי שגדל בטבע באזורים מוצלים, אוהב תנאי לחות גבוהים וחום של בין 25-30 מעלות. הסחלב נחשב לפרח יוקרתי מאוד והינו בעל מראה אקזוטי. פריחת הסחלב הינה לאורך כל השנה, והוא מגיעים בצבעים רבים. סחלב כמתנה יהיה מאוד מפנק ומוערך על ידי המקבל.
 • ספטיפיליום הינו צמח הנחשב לחזק מאוד. הוא מספק לתושבי הבית בו הוא נמצא אוויר נקי על ידי כך שהוא משמש כמטהר אוויר אורגני. הוא מאופיין בפרחים לבנים ועלים ירוקים גדולים שלרוב מחזיקים מעמד גם בתנאים בהם כמעט אין אור.
 • צמחי אוויר הם צמחים המגיעים מיערות הגשם בארצות הברית, הם אינם זקוקים למים או לאדמה וניתן לגדל אותם גם בתוך הבית וגם מחוצה לו. הם מאוד קלים ונוחים לגידול. ניתן להעבירם בקלות מכלי לכלי. אם מניחים אותם בתוך כלים מעוצבים שקופים הם יוצרים מראה מרהיב ומיוחד ולכן גם מאוד פופולריים בתור מתנה.
 • לאקי במבוק קיבל את שמו בגלל גבעוליו המזכירים לנו בצורתם את קנה הבמבוק. הוא צמח הזקוק למעט אור ולא שמש ישירה ולכן מתאים לגידול גם בבית וגם במשרד. בתרבות המזרח הלאקי במבוק נחשב כמביא מזל, אושר ועושר, שגשוג והצלחה, ברכה, שמחה, אהבה ובריאות ושפע.
  לפי תורת הפנג שוואי הלאקי במבוק מייצג את חמשת האלמנטים המצויים בטבע: אש, מים, עץ, אדמה ומתכת ועל ידי כך הוא מסייע בשמירת ההרמוניה במקום בוא הוא צומח.

אם גם אתם חובבי צמחים ועציצים המעוניינים להצליח לגדל אותם בבית, מומלץ להקפיד על התנאים הבסיסיים הבאים:

 • אור – לכל צמח דרוש אור בכדי לגדול ולצמוח אך כל צמח זקוק לרמת אור אחרת בכדי לגדול. כאשר אתם רוכשים את הצמח יש לשאול את המוכר מה תנאי המחייה הדרושים לו.
 • השקיה – לרוב צמחי הבית נוטים לסבול מהשקיה יתרה. אין להשאיר את המים בתחתית העציץ כדי שהשורש ישתה אותם אלא לשפוך אותם באם נשארו. גם כאן כאשר אתם רוכשים את הצמח יש לשאול את המוכר מה תנאי המחייה הדרושים לו.
 • דישון – לצמחים החיים בבית בתוך העציצים נדרש דישון נוזלי או דישון שמתפרק לאט. יש לדשן את הצמח כל מספר ימים.
 • מצע השתילה – חייב להיות מאוורר ונקי כלומר האדמה בה אנחנו שותלים את הצמח צריכה להיות אוורירית ונקיה.
 • אוויר וטמפרטורה – התנאים האופטימליים לצמחים היא שהיה בלחות בינונית ובמקום בו יש תנועת אוויר אך לא מקום בו יש רוח חזקה, רוח פרצים.
 • מחלות ומזיקים – אם אחד הצמחים נפגע ממזיקים חשוב להפריד אותו משאר הצמחים כדי שלא ידביק גם אותם ולטפל במהירות כדי שימשיך לגדול ולצמוח.

מלאו את הבית שלכם בעציצים מיוחדים, הם מביאים איתם אנרגיות טובות.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה