עתירה לבג”צ: העברת תכניות הבניה בפ”ת וסירקין לותמ”ל אינה חוקית

מטה המאבק נגד תכניות הבנייה המנותקות בפ"ת עתר לבג"ץ: "האובססיביות לדירות רומסת את חיי התושבים ויוצרת קטסטרופה, ואנו פונים כעת לבג"ץ על מנת לעצור את הטירוף של תכניות בנייה מנותקות מהשטח"

העתירה כנגד שר האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועוד שורה של משיבים, שוטחת את מצוקתם של תושבי האזור ואת דרישותיהם מבג”ץ, לנוכח התנהלות דורסנית בכל הנוגע לבנייתן של אלפי יחידות דיור בדמות שכונות שלמות במתחם המחנה הצבאי סירקין ומתחם כפר סירקין-דרום. מדובר במהלכים בלתי מקובלים כלפי כלל הציבור, שכעת פוגעים באופן ישיר גם בתושבי הכפר וגם בתושבי בפתח תקווה, אשר סובלות מקטסטרופה תחבורתית כבר כיום לאור בנייה מאסיבית שממילא מאפיינת את האזור.

התכניות של קבינט הדיור ושר האוצר לעתידו של כפר סירקין יוצרות “טבעת חנק” של עוד 12,000 יחידות דיור ועוד אלפי מטרים של שטחי מסחר, מה שיגרום הלכה למעשה להקמת “יישוב חדש”, בניגוד לחוק הותמ”ל האוסר על כך, ובפרט ביישוב כפרי שיימחק תוך התעלמות משיקולים רלוונטיים של פיתוח תשתיות, וגדיעת מסורת של 80 שנות חקלאות.

הדיון על גורלם של מתחמי-ענק מסוג זה התחיל, כמקובל, בוועדת התכנון המחוזית, תוך הדיינות עם גורמים מקצועיים רלוונטיים וקבלת חוות דעת והסתייגויות מפי מהנדסי ערים ותחבורה. אולם לאור התרעתם על הסכנות התעבורתיות שטומנת התכנית לאזור כולו, התקבלה החלטת-בזק של כחלון וקבינט הדיור להעביר את הדיון במחטף לותמ”ל.

במסגרת העתירה, שהוגשה בידי עו”ד שידלובסקי אור וטיכו ממשרד כספי ושות’ ועוה”ד מאמו ופריד ממשרד אגמון ושות’, עומד הטיעון המרכזי ולפיו העברת הנושא לותמ”ל, ועדה שנועדה להעביר החלטות הרחק מעיני הציבור ולהדוף את ההסתייגויות כלפיה, התקבלה בחוסר סמכות ותוך שהיא מבוססת על תשתית עובדתית חסרה שהוסתרה ממקבלי ההחלטות, דוגמת תכנית מתאר ארצית ומחוזית.

עוד חשוב לציין, כי ההחלטות מתקבלות כל זמן שמתנהלת תביעה של בעלי הקרקעות בכפר סירקין כנגד רמ”י, בדרישה למנוע את הפקעתן של אדמות פרטיות לצורך הקמתן של אותן אלפי יחידות דיור. פירוש הדבר הוא מכת מוות לענף החקלאות בכפר, רמיסת ערכי טבע ונוף בסיסיים ויותר מכל פגיעה אנושה בפרנסתם של חקלאי הכפר שייוותרו כעת ללא משלח יד מבלי שניתנה להם כל זכות שימוע.

לנוכח החיפזון הקיצוני שבו התקבלו ההחלטות והדרך הדורסנית בה מטופלת הפקעת האדמות, דורשים כעת התושבים, ראשית, להוציא צו הקפאה האוסר על קבינט הדיור לקדם כל הליך תכנוני הנוגע לאזור – עד להכרעה בעניינם. שנית, להורות למדינה להחזיר את הדיון להליך הבירוקרטי המקובל בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כיאה להחלטות הרות גורל מסוג זה.

העותרים מבקשים להבהיר כי תושבי האזור מודעים לצורך בפתרון בעיית הדיור בישראל, אולם דורשים בנייה מתונה ושקולה, וכזו שתכלול מענה לקטסטרופה התחבורתית שפוקדת את האזור, לצד פיתוח תשתיות, חינוך, בריאות, חשמל וכו’, מתוך הבנה שמי שיצטרך להתמודד עם הכשלים שלה ביום המחרת הם התושבים עצמם.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים

דילים משתלמים מאתרים מובילים בחו”ל תהליך הרכישה מתבצע בשפה העברית
הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

השארת תגובה

עושים סדר: קיצוץ רוחבי בשעות נוספות ושעות כוננויות למאות עובדים בעיריית פ”ת

עושים סדר: קיצוץ רוחבי בשעות נוספות ושעות כוננויות למאות עובדים בעיריית פ”ת

שעות נוספות יינתנו רק למי שאכן יבצע שעות אלו ובאישור מראש לפי דרישת העירייה. רכבים צמודים או תשלומי אחזקת רכב יינתנו לפי התקנים ולפי הצורך של אופי העבודה של העובד.

כל הפרטים>>
בשורה להורים בפ”ת: הסעות יינתנו לתלמידים זכאים גם בחופשת החנוכה

בשורה להורים בפ”ת: הסעות יינתנו לתלמידים זכאים גם בחופשת החנוכה

ראש העיר הנבחר רמי גרינברג נעתר לבקשת ההורים ואישר הסעות לתלמידים מכיתות א'-ג' בתכנית "ניצנים"

כל הפרטים>>
אל תפספסו: יום הרווקים הסינים כבר כאן – הנחות ענק באליקספרס עד 70%

אל תפספסו: יום הרווקים הסינים כבר כאן – הנחות ענק באליקספרס עד 70%

טירוף המכירות של יום הרווקים הסיני כבר החל ריכזנו עבורכם את הקישורים לקטגוריות הכי מומלצות באליאקספרס

כל הפרטים>>
רחוב פינס פ”ת: הולכת רגל נפצעה מפגיעת מכונית

רחוב פינס פ”ת: הולכת רגל נפצעה מפגיעת מכונית

תאונת דרכים ברחוב פינס בפתח תקווה: הולכת רגל כבת 60 נפגעה מרכב, כונני מד"א הצלה העניקו לה טיפול רפואי 

כל הפרטים>>
נתפס על חם: נהג משאית משליך פסולת בשטח אסור בפ”ת

נתפס על חם: נהג משאית משליך פסולת בשטח אסור בפ”ת

תפיסת משאית שופכת פסולת: בפעילות יזומה של יחידת השיטור העירוני כנגד עברייני פסולת, נתפסה משליכה פסולת במקום אסור

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן