מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

פומרניין

צילום Pixabay

הטרנד של כלבים קטנים למשפחה הפך לנפוץ, במיוחד כלב מגזע פומרניין, שהוא כלב קטן ממשפחת כלבי השפיץ. זהו למעשה “הבן דוד” של האלסקן מלמוט, האסקי סיבירי והסמוייד. בגלל שאנשים רבים גרים בדירות, הם מעוניינים בכלב קטן וחביב שיתאים לגודל הדירה ושלא יהיה גדול ומגושם. זהו כלב חמוד ופרוותי ומאוד נמרץ.  כלב זה, מגיע ממחוז פומרניה בגרמניה.למרות גודלו הקטן, מדובר על כלב סקרן, עצמאי, נועז וערני . יש להיזהר כאשר יוצאים לטייל עם כלב מסוג זה, היות ובגלל התעוזה שלו, הוא מסוגל לנסות ולתקוף כלבים שהם הרבה יותר גדולים ממנו.

מומלץ לחשוף כלב מגזע פומרניין לכלבים אחרים, כבר כשהוא צעיר מאוד, באופן זה, הוא ייחשף לכלבים אחרים ולא ינסה לתקוף אותם. הכלב מזכיר בצורתו מן סוג של שועל קטן. האוזניים של כלב זה זקופות, האף חד והעיניים שלו הן בצורת שקד. פרוותו היא בגודל בינוני, חלקה וצפופה.

טיפוח כלב מסוג פומרניין

יש להבריש את הכלב כל כמה ימים ולדאוג כי פרוותו לא תתמלא קשרים. בקשו מהווטרינר הוראות טיפוח, כגון רחיצה, מתי יש לספר את הכלב וסוג השמפו וחומרי הטיפוח שמתאימים לפרוות כלב מסוג פומרניין. פרוות הכלב מסוג זה, יכולה להיות בכמה גוונים: אדמדם, לבן, שחור , בייז’ או אפילו כמה גוונים של פרווה. הגובה של כלב זה, מגיע ל-27 ס”מ והמשקל שלו נע בין 1.5-3.5 ק”ג.  יש לטפח את פרוות הכלב בקביעות, לדאוג למזון כלבים מתאים ויש לגרום לו לפעילות גופנית בינונית עד גבוהה.

 

עובדות שלא ידעתם על כלב מגזע הפומרניין

למרות שמדובר על כלב מזן קטן מאוד, הוא משמש ככלב שמירה מעולה. הערניות שלו גבוהה והוא נובח מיד כאשר הוא מריח אנשים זרים המגיעים אל ביתו.כלב זה, מתאים לאנשים עסוקים ולמבוגרים מהסיבה הפשוטה שהוא כלב מאוד עצמאי ולכן, הוא מתאים במיוחד לגידול בדירות. לעיתים יש לאלף אותו בגלל שהוא נובח הרבה, אחרת הוא יהווה מטרד לבני הבית. הכלב נאמן מאוד לבעליו ולבני המשפחה. מומלץ להתעקש שהכלב יקבל את בעליו כמנהיג, אחרת הוא עשוי להפוך לתובעני.

הפומרניין הוא כלב חדור מוטיבציה ומעוניין תמיד לצאת ולחקור את העולם סביבו. הוא נהנה מטיולים ואוהב להכיר אנשים, מראות וריחות וכן, כלבים חדשים כדאי ומומלץ שלא תמנעו זאת ממנו. לפני שתחליטו לקנות כלב מסוג פומרניין, יש למצוא כמה שיותר פרטים על הגידול שלו, האילוף וכדומה, כך שתוכלו להתאים אותו לצרכיכם לבני הבית בכלל. זהו למעשה כלב צעצוע קטן אבל עם אישיות מאוד גדולה.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים