פורום ארגוני מתנדבים בחירום התכנס בעיריית פתח תקוה

בין הארגונים שהגיעו לישיבה היו נציגי עמותת נשות הדסה ישראל, ארגון לב אחד, מעגל נשים, עזר מציון, טל חיים, צוות (גמלאי צה"ל), עלה זהב, אמונה ואיחוד הצלה

אל הפורום שהוקם ביוזמת אגף ביטחון וחירום, בניהולו של יריב סנדלון, הוזמנו ארגוני מתנדבים הפועלים בפתח תקוה ומעוניינים לסייע לקחת חלק בעת חירום.

תפיסת החירום של פיקוד העורף ובתוך כך של עיריית פתח תקוה היא כי יש להיערך בשגרה לעת חירום, ולכן כבר היום התקיים הפורום על מנת להכיר את נציגי הארגונים והעמותות, לעדכן אותם בדבר תפיסת החירום העירונית ולשמוע מהם באיזה אופן הם רוצים ויכולים לסייע בעת חירום. ארגוני המתנדבים יוכלו לסייע בהתאם להתמחותם (מזון, שינוע, חינוך והדרכה, סיוע רפואי וכדומה) ויהוו כוח עזר מאורגן ומשמעותי.

בין הארגונים שהגיעו לישיבה היו נציגי עמותת נשות הדסה ישראל, ארגון לב אחד, מעגל נשים, עזר מציון, טל חיים, צוות (גמלאי צה”ל), עלה זהב, אמונה ואיחוד הצלה. שמואל סנדלר יו”ר ארגוני המתנדבים אמר “הארגונים עושים עבודת קודש למען הקהילה בעת שגרה, כך שבחירום אין לי ספק כי יתייצבו ויסייעו. יש על מי לסמוך!”.

אוריאל בוסו ראש אגף ביטחון וחירום פתח את המפגש ואמר “אנו מעריכים מאד את העשייה של ארגוני המתנדבים בעת שגרה ויודעים כי הם מומחים בתחומם ויודעים לתת מענה וסיוע. הארגון וההתנהלות היא כזו שתוכל להיות לנו לעזר ואין ספק כי הם יהיו נחוצים בעת חירום ונכונים לסייע בעת הצורך. מתוך אמונה שמה שלא עובד בשגרה לא יעבוד בחירום, מצאנו לנכון כבר היום לקרא להם, להכיר ולראות כיצד אפשר לשלב כוחות”. ראש העיר איציק ברוורמן “הרשות המקומית תצטרך להתמודד עם ‘הרגע שאחרי’. אנו נערכים כבר עכשיו לכל תרחיש וגיוס ארגוני המתנדבים הוא חלק מההיערכות. אני מודה לכל מי שנרתם והצטרף”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם