הדמיה, התחנה המרכזית החדשה

פורסם המכרז הראשון להקמת המרכז התחבורתי החדש של פתח תקווה

פרוייקט המרכז התחבורתי החדש של פתח תקוה שהולך ומוקם במרכז  העיר, יוצא לדרך. בימים אלו קיבלה החברה לפיתוח פתח תקוה את ההיתר לביצוע עבודות החפירה והדיפון המהוות את שלב הביצוע הראשון בהקמת המרכז החדש

(הדמיה HQ אדריכלים)

החברה לפיתוח פתח תקוה תפרסם בימים הקרובים באמצעי התקשורת  את המכרז הפומבי לשלב זה. היקף הפרוייקט הינו כ-70 אלף מטרים רבועים, כולל מסוף אוטובוסים חדיש, כ-650 חניות לרכבים פרטיים, שטחי מסחר ומשרדים  בהיקף של כ-25 אלף מ”ר והיקף עלות הבניה המוערך הינו כ 300 מ’ שקלים.

המרכז החדש יהווה את נקודת הקצה של הקו האדום של הרכבת הקלה, היוצאת ממרכז פתח תקוה, דרך תל אביב בואכה בת ים. המרכז החדש יבנה במקום בו קיימת התחנה המרכזית הוותיקה של פ”ת בת 60 השנים, הממוקמת ברחוב אורלוב.

לדברי ראש עירית פתח תקוה, איציק ברוורמן, הקמת המרכז התחבורתי החדש יביא לשינוי דרמטי במרכז העיר, שיעבור תהליך של התחדשות והתאמתו למאה ה-21, כולל העברת חלק ממשרדי העיריה הוותיקים למרכז החדש. ברוורמן מדגיש, כי משרד התחבורה בראשות השר ישראל כץ, דחף במהלך השנה האחרונה לקידום הקמת התחנה. עוד הוא מציין כי למרכז התחבורתי החדש תהיה השפעה גדולה ומשמעותית, לא רק על פתח תקוה אלא גם על מטרופולין גוש דן כולו וישמש כנקודת יציאה מצוינת אל מחוץ לגוש דן בואכה כביש 40, כביש חוצה ישראל וערי השרון.

לדברי מנכ”ל החברה לפיתוח פתח תקוה, איתמר אלדר, בימים אלה כבר נבנית לא הרחק מהתחנה החדשה, התחנה הזמנית, אשר אליה תועבר פעילות התחבורה הציבורית במהלך תקופת הקמת המרכז התחבורתי החדש. אשר הקמתו צפויה להימשך כארבע שנים.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם