הדמיה: בר לוי אדריכלים

פינוי בינוי חדש בפתח תקווה: חברת גרופית תבנה 192 יח”ד ברחוב קפלן

במסגרת הפרויקט ייהרסו 48 יח"ד בשלושה מבנים ותיקים ובמקומן ייבנה פרויקט עירוב שימושים חדש שיכלול קומת מסחר וככר עירונית

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז החליטה לאחרונה על הסרת ההתנגדויות והמלצה להפקדה של תוכנית פינוי בינוי ברחוב קפלן פינת ז’בוטינסקי בפתח תקווה. במסגרת התוכנית, אותה מקדמת חברת גרופית, ייהרסו 48 דירות בבניינים הוותיקים ברחוב קפלן 1, 3 ו-5 ובמקומן ייבנו שני מגדלים בני 192 יחידות דיור אשר יתנשאו לגובה של 27 קומות. עוד יכלול הפרויקט משרדים ותעסוקה בהיקף של 4,500 מ”ר ושטח מסחרי של כ-700 מ”ר.

הפרויקט עתיד להיבנות על שטח של כ-7.5 דונם, ויכלול הרחבות שונות לטובת הציבור, ביניהן שצ”פ של כ-650 מ”ר, הקמת כיכר עירונית שתוביל לשדרת המסחר, הרחבה של בית הספר קפלן בכ-800 מ”ר, ובניית שתי כיתות גן בגודל של כ-240 מ”ר.

הדירות בפרויקט יהיו בנות 3, 4 ו-5 חדרים וכן דירות מיוחדות. בעלי הדירות הוותיקים צפויים לקבל בפרויקט דירות חדשות הכוללת ממ”ד וכן מרפסת שמש, חניה תת קרקעית ומחסן. הפרויקט תוכנן על ידי משרד בר לוי אדריכלים, עורכי דין הדיירים הם עו”ד גיא פרבמן ומשרד עוה”ד ויניצקי, ועו”ד היזם הוא ארז שחם.

לדברי תמיר עטאר, סמנכ”ל הנדסה בחברת גרופית, “החברה מברכת על ההחלטה ומודה לעיריית פתח תקווה ולמנהלת כרמים על כך שאימצו את הפתרונות התכנוניים שהוצעו על ידנו, ואפשרו את קידום הפרויקט לטובת תושבי הבניינים והאזור כולו. במהלך הדרך, הועלו התנגדויות בעיקר מצד בניין סמוך לפרויקט. מתוך ראיית טובת בעלי הדירות בפרויקט ובסביבתו, בחרנו להציע פתרון תכנוני שיאפשר לקדם הן את הפרויקט והן תמ”א 38 הריסה ובניה לבניין הסמוך, ואנו שמחים על כך שהפתרון התקבל הן על ידי המתנגדים והן על ידי רשויות התכנון”.

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג בירך על אישור התוכנית ואמר כי “ההתחדשות העירונית בעיר נמשכת. התוכנית מכילה שטחי מסחר ותעסוקה, שטח למוסדות ציבור וחינוך, שצ”פ רחב ידיים ועוד, ונשענת על מערך תחב”צ משודרג, מערך שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים, לצד פעילות הרק”ל בסמוך”.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם