פעולות אכיפה נרחבות למניעת פתיחת גן ילדים ללא היתר בפתח תקוה

במהלך הביקורת אותרו חריגות בנייה נרחבות הבולט מבין החריגות הגדלת מרתף הבית ושימוש בנכס ללא טופס 4 ותעודת גמר מזה כ 6 שנים כל זאת ללא היתר.
%d7%90%d7%9b%d7%99%d7%a4%d7%94-%d7%92%d7%9f-%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%a4%d7%aa%d7%97-%d7%aa%d7%a7%d7%95%d7%95%d7%94

בעקבות תלונת תושבים על כוונת תושב העיר לפתוח גן ילדים ללא היתר, בוצעה ביקורת ע”י המפקח האזורי של האגף לפיקוח על הבנייה, מינהל הנדסה, מר יונתן קרצר.

נמצא כי נעשו פעולות להכשרת גן ילדים ובנוסף בנייה ללא היתר של סככה בשטח של כ 66 מ”ר.במהלך הביקורת אותרו חריגות בנייה נרחבות הבולט מבין החריגות הגדלת מרתף הבית ושימוש בנכס ללא טופס 4 ותעודת גמר מזה כ 6 שנים כל זאת ללא היתר.

התושב סיפח מקרקעין בשטח של כ – 400 מ”ר, בבעלות מינהל מקרקעי ישראל אשר החל בהליכי תביעה מול התושב במקביל להליכי החקירה של אגף פיקוח על הבנייה בגין שימוש ללא היתר. התושב מסר גרסתו במשרדי הפיקוח והבטיח לעצור פעולות הבנייה ולהפסיק כל שימוש ללא היתר.

המפקח מסר צו הפסקה מנהלי להפסקת הבנייה הטעונה היתר וצו הפסקה מנהלי להפסקת השימוש בנכס. הצו הופר והיה חשש שהתושב יפתח גן ילדים למרות פניותינו אליו וההתראה שקיבל.

משהופר הצו המנהלי כאמור והתושב המשיך במרץ רב להכשיר את הקמת גן הילדים נעשו מס’ נסיונות בסיוע משטרת ישראל לעצור את המשך ביצוע העבודות.

מפקח האגף מר יונתן קרצר בסיוע תובע עירוני פנו לבית המשפט בבקשה לקבל צו הפסקה שיפוטי וכן צו שיפוטי למניעת פעולות להקמת גן ילדים.

בית המשפט נעתר לבקשת העירייה והצו שהתקבל נמסר באופן אישי לתושב ולקבלנים בנכס. במקביל הודבק צו הריסה מנהלי בגין חריגות הבנייה לשם מניעת עובדות מוגמרות.

התושב המשיך בהכשרת המבנה והפר גם את צווי בית המשפט, בביקורת נוספת בסיוע משטרת ישראל עוכב התושב בשל הפרות חוזרות ונשנות ונלקח לתחנת המשטרה להמשך חקירה ובירור.

בתחנת המשטרה מסר גרסתו שוב בגין אי קיום צו ושוב הבטיח שיפעל ויכבד את החוק. בתום 24 שעות מהדבקת צו ההריסה המנהלי הגיעו מפקחי האגף בסיוע כוחות נוספים וביצעו הריסה של החריגה. חשוב לציין כי הבנייה שנהרסה נבנתה ע”י התושב בצורה רעועה ורשלנית ביותר והייתה מסכנת את שלום הילדים אם הגן היה פעיל.

תיק פיקוח בגין החריגות, הפרות צו ההפסקה וצווים שיפוטיים הועבר למחלקה המשפטית בהמלצה להגשת כתב אישום.

פעולות החקירה כללו הכנסת בעלי תפקידים להמלצה לכתב האישום המחוייבים למנוע ביצוע החריגות, אדריכל מגיש הבקשה להיתר, קבלן המבצע, האחראי לביקורת מטעם היזם, מהנדס קונסטרוקטור שאישר ביצוע החריגות.

בנוסף הועברה דרישה לחברת החשמל ותאגיד המים לנתק תשתיות עד קבלת אישור עירייה ועמידה בהוראות החוק.

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
5/5

השארת תגובה

אל תפספסו: בלאק פריידי 2018 בזיפי – עד 90% הנחה

אל תפספסו: בלאק פריידי 2018 בזיפי – עד 90% הנחה

בבלאק פריידי, כל הדילים השווים נמצאים במרחק לחיצה. הצטרפו לחגיגת מבצעים במחירים של פעם בשנה - עד 90% הנחה על עשרות אלפי מוצרים, רק בבלאק פריידי ורק בזיפי! כל הקישורים לקטגוריות המובילות בהנחות ענק>>

כל הפרטים>>
אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
מזג האוויר הסוער: ראש העיר פ”ת, רמי גרינברג נותן מענה בשטח

מזג האוויר הסוער: ראש העיר פ”ת, רמי גרינברג נותן מענה בשטח

המערכת החורפית שהגיעה לאזורינו, גרמה ללא מעט תקלות במערכת החשמל, הצפות, ופקקי תנועה. ראש העיר פ"ת, רמי גרינבר וסגנו צדוק בן משה יצאו לשטח בגשם השוטף כדי לתת מענה לתושבים. בשעה האחרונה תושבי רחוב עזרא ונחמיה בשכונת עמישב מדווחים על הצפות. צפו בתיעוד

כל הפרטים>>
תיעוד: נחל עזר זורם במי גשמים סמוך לשכונת גני הדר בפ”ת

תיעוד: נחל עזר זורם במי גשמים סמוך לשכונת גני הדר בפ”ת

המערכת החורפית והגשם הרב שיורד ביממה האחרונה הביאו לזרימת נחל עזר, שלום סלומון תושב שכונת גני הדר בפ"ת תיעד

כל הפרטים>>
מאות השתתפו במסיבת חנוכה של חב”ד פתח תקווה

מאות השתתפו במסיבת חנוכה של חב”ד פתח תקווה

אמש נר רביעי של חנוכה, התקיים הפנינג ענק לתושבי פ"ת - הורים וילדים, ברוח חסידות חב"ד

כל הפרטים>>
הוגדל התקציב להתקנת דשא סינטטי בגני הילדים בפ”ת

הוגדל התקציב להתקנת דשא סינטטי בגני הילדים בפ”ת

ראש העיר רמי גרינברג הודיע הבוקר (יום חמישי 6.12) כי החליט להגדיל את התקציב המיועד להתקנת דשא סינטטי ולסינון חול בגני הילדים.

כל הפרטים>>
רחבת העירייה: מאות השתתפו במחאת הנשים נגד אלימות

רחבת העירייה: מאות השתתפו במחאת הנשים נגד אלימות

גם בפתח תקווה התקיימה היום 4.12 עצרת מחאה כנגד האלימות נגד נשים, מאות נשים קראו "לא לאלימות"

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד