פעולות אכיפה נרחבות למניעת פתיחת גן ילדים ללא היתר בפתח תקוה

במהלך הביקורת אותרו חריגות בנייה נרחבות הבולט מבין החריגות הגדלת מרתף הבית ושימוש בנכס ללא טופס 4 ותעודת גמר מזה כ 6 שנים כל זאת ללא היתר.

בעקבות תלונת תושבים על כוונת תושב העיר לפתוח גן ילדים ללא היתר, בוצעה ביקורת ע”י המפקח האזורי של האגף לפיקוח על הבנייה, מינהל הנדסה, מר יונתן קרצר.

נמצא כי נעשו פעולות להכשרת גן ילדים ובנוסף בנייה ללא היתר של סככה בשטח של כ 66 מ”ר.במהלך הביקורת אותרו חריגות בנייה נרחבות הבולט מבין החריגות הגדלת מרתף הבית ושימוש בנכס ללא טופס 4 ותעודת גמר מזה כ 6 שנים כל זאת ללא היתר.

התושב סיפח מקרקעין בשטח של כ – 400 מ”ר, בבעלות מינהל מקרקעי ישראל אשר החל בהליכי תביעה מול התושב במקביל להליכי החקירה של אגף פיקוח על הבנייה בגין שימוש ללא היתר. התושב מסר גרסתו במשרדי הפיקוח והבטיח לעצור פעולות הבנייה ולהפסיק כל שימוש ללא היתר.

המפקח מסר צו הפסקה מנהלי להפסקת הבנייה הטעונה היתר וצו הפסקה מנהלי להפסקת השימוש בנכס. הצו הופר והיה חשש שהתושב יפתח גן ילדים למרות פניותינו אליו וההתראה שקיבל.

משהופר הצו המנהלי כאמור והתושב המשיך במרץ רב להכשיר את הקמת גן הילדים נעשו מס’ נסיונות בסיוע משטרת ישראל לעצור את המשך ביצוע העבודות.

מפקח האגף מר יונתן קרצר בסיוע תובע עירוני פנו לבית המשפט בבקשה לקבל צו הפסקה שיפוטי וכן צו שיפוטי למניעת פעולות להקמת גן ילדים.

בית המשפט נעתר לבקשת העירייה והצו שהתקבל נמסר באופן אישי לתושב ולקבלנים בנכס. במקביל הודבק צו הריסה מנהלי בגין חריגות הבנייה לשם מניעת עובדות מוגמרות.

התושב המשיך בהכשרת המבנה והפר גם את צווי בית המשפט, בביקורת נוספת בסיוע משטרת ישראל עוכב התושב בשל הפרות חוזרות ונשנות ונלקח לתחנת המשטרה להמשך חקירה ובירור.

בתחנת המשטרה מסר גרסתו שוב בגין אי קיום צו ושוב הבטיח שיפעל ויכבד את החוק. בתום 24 שעות מהדבקת צו ההריסה המנהלי הגיעו מפקחי האגף בסיוע כוחות נוספים וביצעו הריסה של החריגה. חשוב לציין כי הבנייה שנהרסה נבנתה ע”י התושב בצורה רעועה ורשלנית ביותר והייתה מסכנת את שלום הילדים אם הגן היה פעיל.

תיק פיקוח בגין החריגות, הפרות צו ההפסקה וצווים שיפוטיים הועבר למחלקה המשפטית בהמלצה להגשת כתב אישום.

פעולות החקירה כללו הכנסת בעלי תפקידים להמלצה לכתב האישום המחוייבים למנוע ביצוע החריגות, אדריכל מגיש הבקשה להיתר, קבלן המבצע, האחראי לביקורת מטעם היזם, מהנדס קונסטרוקטור שאישר ביצוע החריגות.

בנוסף הועברה דרישה לחברת החשמל ותאגיד המים לנתק תשתיות עד קבלת אישור עירייה ועמידה בהוראות החוק.

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם