fbpx

מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

פרגולות עץ לגינה

צילום: פרגולות –- ערוגת הבושם – הקמת גינות ופיתוח סביבתי

כיום כל אחד שמתגורר בבית פרטי יחפש אחר פתרונות הצללה פרקטיים ודקורטיביים כאחד.  פרגולה מעץ תספק מענה של הצללה וקירוי, הגנה מתנאי מזג האוויר ותהווה גם אלמנט עיצובי מרשים שמחבר בין חלל הפנים והחוץ. בכל תכנון ובניית פרגולה יילקחו בחשבון התנאים הסביבתיים, כיווני השמש, כמות המשקעים וחוזק הרוחות שאופייניים למקום. בנוסף, צריך גם להתייחס לפרגולה כאלמנט דקורטיבי שהוא חלק אינטגרלי מהבית ומחלל הגינה.

כיצד נתכנן את הפרגולה?
תכנון פרגולה יעשה על ידי אנשי מקצוע שיש להם ניסיון והם יודעים כיצד להתאים את סוג העץ לפרגולה בהתחשב בכל התנאים מסביב. הם גם ידעו לבחור את הצורה של הפרגולה שתתאים למבנה ולגינה וידעו גם לנצל את השטח בצורה המיטבית כדי שהלקוח יצליח ליהנות מהפרגולה לכל אורך השנה.

מה חשוב לדעת לפני בניית פרגולה מעץ?

אישור מהרשויות המקומיות – בניית פרגולה תדרוש אישור בהתאם לחוק מכל רשות מקומית בה היא תמוקם, אולם מדובר בתהליך יחסית קל שלא דורש התעסקות רבה. את האישור כדאי להגיש לפני שמתקינים את הפרגולה, אך אפשר לשאול כל בעל המקצוע שבונה פרגולות לגבי התהליך ואיך ניתן לזרז אותו.

בחירת קבלן מיומן לבניית פרגולה מעץ – חשוב לבחור בבעל מקצוע בעל ניסיון רב שמומחה בבנייה של פרגולות שמכיר את התחום ושיכול לבחון את הגינה ואת המקום שבו מייעדים להתקין את הפרגולה. שכן, שלב התכנון הינו מהותי, כיוון שבתהליך הזה ניתן להתאים את אופי הפרגולה לכל העיצוב הכולל של הגינה.

סוגים שונים של עץ לפרגולה
יש מבחר שלם של פרגולות שמגיעות בעיצוב מרשים החל מפרגולה עגולה, תלויה, פרגולה עם פרזולי ועוד אלמנטים עיצובים, פרגולה בצורה מלבנית, מרובעת או אליפסה. גם מבחינת סוגי עץ לפרגולה ניתן למצוא היצע רב, כשהמבוקשים כיום הם עץ גושני, עץ אורן, עץ רב שכבתי ועוד. סוגי העצים יבדלו במרקם שלהם, במידת הקשיחות ובחסינות שלהם מפני מזג אוויר והאקלים המשתנה. כמו כן, לכל עץ יש גוון וקשיחות משלו וגם המחיר שונה מעץ לעץ. יש סוגי עץ שהם הרבה יותר זולים כמו אורן וישנם יקרים יותר כמו עץ גושני. יש אנשים שלא יסתפקו בעץ וישלבו בפרגולה חומרי גלם אחרים כמו מתכת, זכוכית ועוד.

פרגולות מעוצבות
פרגולה תשמש כל אחד למטרות הצללה, אולם לכל אחד יהיו גם צרכים משלו וטעם עיצובי שונה.  עובי הקורות בכל פרגולה אינו אחיד, כמו כן, גם אופן השילוב שלהן בפרגולה וזאת ניתן לעשות בהתאם לטעם האישי של הלקוח. בנוסף, פרגולות נבדלות בצורות החתכים שלהן, יש כאלה עם חתכים קטנים ועדינים ויש פרגולות שמגיעות עם חתכים מאסיביים וגסים הרבה יותר. ניתן גם לבנות פרגולות ממספר של עצים בעוד שטווח האפשרויות בכל הקשור לעיצוב הוא גדול.

גם בנוגע לרמת ההצללה, צריך יהיה הלקוח לבחור אם ירצה בהצללה חלקית או מלאה לגמרי. היה ואוהבים לשבת בחוץ בימות הגשם, כדאי לבחור הצללה שהיא הרמטית, כך יהיה ניתן לשבת תחת הפרגולה גם כשסוער מאוד בחוץ. פרגולה חלקית לא תמנע מטיפות הגשם לחדור לחלל הפרגולה אולם כן תהייה נעימה ואוורירית יותר בימות קיץ. לבסוף, בבואו של הלקוח לקנות את הפרגולה, כדאי שישים דגש על התקציב שהוא מוכן להשקיע. יש פרגולות מאוד יקרות שלא מתאימות לכל אחד, אך היום אפשר למצוא מגוון שלם של פרגולות עץ שמחירן סביר ביותר. המחיר של הפרגולה יתבסס על סמך הגודל, סוג העץ והסגנון העיצוב של הפרגולה.

המאמר נכתב באדיבות ערוגת הבושם – שירותי גינון, פיתוח סיבבתי והקמת בריכות שחיה
https://www.pond.co.il/ טלפון: 050-7490049

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה