פרסום ראשון: פתרון למצוקת מוסדות החינוך החרדי בפ”ת – בתי ספר מאלעד יקלטו תלמידות מהעיר

בעקבות מצוקת מוסדות החינוך בעיר פתח תקווה, נבדקת האפשרות לקליטת תלמידות בבתי ספר בעיר אלעד שכבר הביעו נכונות למהלך. כל הפרטים בפרסום ראשון

(ת”ת תורת חסד באלעד, צילום: אתר ועד ההורים

הורים לבנות ובנים בבתי הספר היסודיים בעיר מודעים לצפיפות הגוברת במוסדות לימוד חרדיים בעיר בעיקר בקרב הבנות.

כך למשל במרכז העיר ישנו בית ספר “בית יעקב” יחיד שהגיע למצב של רישום עודף לאחר שגם כיום יש בו שלוש ואפילו ארבע כיתות בכל מחזור ולמעלה משלושים ילדות בכיתה.

בעקבות ריבוי ההגירה החיובית של משפחות חרדיות בכלל וזוגות צעירים בפרט למרכז העיר מחפשים פתרונות להקלת המצוקה והתאמת חינוך חרדי איכותי למשפחות העיר.

ל’פתח תקוואי’ נודע כי ביוזמת הרב משה שטיין – העומד בראש רשת מוסדות אורחות חינוך בעיר אלעד והרב יהודה פייסט מנהל ת”ת תורת חסד של המוסדות מתגבש בשבועות האחרונים פתרון שיאפשר הוצאת הסעות מסודרות מפ”ת לאלעד וקליטת תלמידות ותלמידים מפתח תקווה בתלמוד התורה ובבית יעקב של המוסדות.

המהלך צבר תאוצה כאשר רבנים וגורמים נוספים בחנו את אפשרות החיבור וחלקם אף ערך סיור בבית יעקב ותלמוד התורה כולל פגישות עם המנהלים ובחינת הרמה הלימודית ומצאו אותם ראויים ומתאימים, בימים אלו עורבו בעניין גם נציגי הציבור העירוניים ונראה כי תינתן תמיכה למהלך שכאמור יקל על מצוקת החינוך המצויה בעיקר בקרב הבנות ויביא פתרונות חינוך ראויים לתושבי העיר.

הרב יהודה פייסט אישר את הדברים והוסיף כי כמי שהיה מחנך וסגן מנהל בת”ת רזילי בבני ברק משך כעשרים שנה וכתושב פתח תקווה שמגדל בעצמו ילדים ונכדים בעיר, שמע וראה את המצוקה וסבר כי ת”ת “תורת חסד” ובית יעקב “שירת שרה” שהינם מוסדות חרדיים שמתחנכים בהם טובי וטובות ילדי המשפחות החרדיות העובדות באלעד ראויים ומתאימים גם למשפחות החרדים העובדים מפ”ת.

לאחר שנוצר קשר עם הרב צבי יהודה לאו רב קהילת כפר חסידים בכפר גנים ג’, עם הרב מיכאל שוהם  רבה של קהילת בית אבא ורבנים נוספים מפ”ת הרעיון קורם עור וגידים ובתי הספר ערוכים לקליטת תלמידות ותלמידים כבר לשנת הלימודים הקרובה.

הרשמה חינם לקבלת עדכונים בוואסטפ


הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם