פתח תקווה מתחדשת: סכום ההלוואה לשיפוץ בניינים יורחב באופן משמעותי

ראש העיר רמי גרינברג יביא לאישור מועצת העיר בכינוסה ב- 25.4, את אישור החוזה עם בנק דיסקונט, לפיו, בהתאם לפקודת העיריות, עיריית פתח תקוה תהיה ערבה להלוואות הדיירים שיבקשו לשפץ את בניין מגוריהם בעזרת המחלקה לתרבות הדיור בעיריית פ"ת. 

בנוסף, עיריית פתח תקוה תספוג את עלות הריבית של ההלוואה, בעוד הדייר ידרש להחזיר רק את הקרן. מדובר בהטבה שתוכל לחסוך לכל דייר אלפי שקלים.

הבנק יאפשר להרחיב את סכום ההלוואה השנתי מ-2 מיליון ₪ ל-10 מיליון ₪, מה שיאפשר ליותר בניינים לבצע את השיפוץ המיוחל. סכום כל ההלוואה, לכל יחידת דיור, לא יעלה על 50 (עלייה של כ-20 אלף ₪ לכל הלוואה).

במסגרת ההסכם העירייה תמסור את המלצתה לבנק לצורך מתן ההלוואה לדייר, כנגד כתב התחייבות של הדייר וצ’ק בטחון שימסור לעירייה על גובה ההלוואה.

“מחלקת תרבות הדיור בעיריית פ”ת” מאפשרת לבניינים ישנים אשר אין ביכולתם לצאת לתמ”א מכל סיבה שהיא, להתחיל בהליך של שיפוץ ושיקום המבנה ולסיימו בתוך חודשים ספורים.

ראש העיר רמי גרינברג “כפי שניתן לראות כבר היום, הגוף אותו הקמנו “מחלקת תרבות הדיור בעיריית פ”ת” מוכיח את עצמו ויותר תושבים מתעניינים ומתחילים בתהליך. מדובר בגוף חשוב ומשמעותי אשר מאפשר לנו להעמיק את התחדשות העיר ולשם כך הרחבנו את מסגרת ההלוואות לדיירים. אנחנו נמשיך לפעול בכל דרך אפשרית לשיפור איכות החיים בעיר ולהפיכתה למטרופולין הגדול והחזק ביותר בישראל.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם