פתח תקווה שלי: הפתח תקוואי ירון קדושים עונה על השאלון

איש הציבור ומקורב לגורמים חשובים בעיר ירון קדושים בדרך כלל נחבא אל הכלים אבל לאחר הפצרות רבות השיב ברצינות על השאלון שלנו. אז מה באמת מטריד אותו בפתח תקווה?
ירון קדושים - פתח תקוואי

רקע אישי: נולדתי בנתיבות, (יותר מדוייק בבאר שבע, בי”ח “סורוקה”..) עוד בימים שהיתה עיירונת עולים קטנה לפני 40 שנה בדיוק.. למדתי בתחילה בחב”ד, לאחר מכן בת”ת “תורת חיים”, ישיבה קטנה “אבן האזל”, שניהם מפאר יצירתו של מרן ראש הישיבה הגה”ק ר’ יששכר מאיר זכר צדיק וקדוש לברכה. זכיתי גם לגדול בביתו ובחצירו עוד מילדותי, בית סבי וסבתי היה ממש בשכנות לראש הישיבה זצ”ל. למדתי בישיבת “כנסת שלום” בב”ב ( כונתה בשעתו בהלצה “פונופרענק..”, ע”ש מקימה ומיסדה מרן ראש הישיבה הרב שך זצוק”ל…כביכול פוניבז’ הספרדית..). אב ל 5 בלעה”ר. גרתי 3 שנים באשדוד. ומאז אני כאן. בפ”ת. אברך כולל “אוהל חנה” בשכונת גני הדר.

פז”מ בפ”ת: 16 שנה.

איך הגעתי לכאן: בעקבות הורי אשתי משפחת בסטרמן, מוכרת בשל חנות הספרים הותיקה בעיר בחובבי ציון 32. בפסג’.
ביקרתי כאן המון כילד. דודתי אחות אבי מתגוררת בעיר עשרות שנים.

מה אני אוהב בפתח תקווה: הכל. את האנשים. את האוירה. את המיקום המרכזי והנגישות לכל מקום בנוחות. את הגיוון בקהילות. הכל…

מה אני לא אוהב בפ”ת: את הבניה הלא הגיונית וחסרת התיכנון בכל רחבי העיר. אני הולך ברחוב ולא יכול שלא להיות עצבני. חוסר חשיבה מינימאלי. פשוט מעצבן. גם הנזק הסביבתי וגם הכיעור של המגדלים והצפיפות.

מעצבן אותי ש.. שאנשים שופטים אחרים מהר מדאי. בלי לתת לשני את זכות התגובה הראויה. יותר מדאי תיוג. החלטות הרות גורל על יחסים בין אישיים ברגע. על בסיס אמוציות. בלי חשיבה על ההשלכות.

קהילה ספציפית או יהודי נודד? קהילת גני הדר תובב”א.. מתפלל בבית הכנסת “אוהל אברהם” בעיקר, וב”חניכי הישיבות” הספרדי.

מקום טוב לאכול: בבית. ממטעמי אשתי שתח’.. ומהמשלוחים של חמתי שתח’..

משפט לראש העיר: תמשיך ככה. אתה בדרך הנכונה. פתח תקווה הושחתה במשך שנים רבות. במובנים שונים. אני לא בא בטענות לאיש. זו תוצאה של בניה מאסיבית אדירה , יתכן ויחידה מסוגה בארץ. תוך כ-15 שנה העיר הוכפלה בגודלה והפכה לחמישית בארץ. וכשיש כזו מאסה, נעשים טעויות. והם טעויות כבדות. האנשים שהיו כאן לא הבינו כנראה את גודל השעה. את משמעות החתימונת שלהם על ניירות. והחמצנו את הברכה שהבניה יכלה להביא איתה.

בא עכשיו ראש עיר, איציק ברוורמן, מצד אחד בולם את השתוללות הבניה. שם ברקס. מצד שני משקיע בירוק. בפיתוח תשתיות. בכל מה שהוזנח. כבר עכשיו רואים תוצאות לא מעטות. ואני מאמין שהעיר תשלים מהפכה נוספת , והפעם בתחום איכות החיים.

מה חסר לי בעיר? כלום. יש הכל (חוץ מחניות..)

איפה תגור עוד 10 שנים? בפתח תקווה. ללא ספק.

מבחן הפתח תקוואי: מה אומר לך אקליפטוס לימוני? מתיישבים. דור המיסדים של פתח תקווה. מייבשי הביצות. אלה שבזכותם (ובעז”ה) אנחנו כאן..

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
5/5

8 תגובות

 1. אריק הגב

  יישר כח לירון איש החסד והמעש שדואג לכלל ציבור תושבי פ”ת.

 2. אורי הגב

  הי איש יקר!
  תמשיך לעסוק בפעילות ענפה בשקט בשקט (די הופתעתי מהראיון יש לומר..)

 3. ותיק הגב

  בסטרמן- האיש והאגדה!!!

 4. עצבני הגב

  נכון!אין חניות בעיר הזאת!

 5. שאול הגב

  לא הבנתי מה תפקידו של האיש..

 6. רינה הגב

  ה ישמור אותך. עזרת לי המון!!

 7. דרומי הגב

  ם אני מהדרום במקור. יש הרבה קווי דמיון בין הערים מבחינת הדו קיום לטובת הדרום..

 8. שאלו אותי הגב

  לי חסר בעיר הזו שטיבלעך נורמלי, מרווח ובמיקום יותר נוח מאבי עזרי עם חניות נוחות למתפללים! למה לעזזאל מזלזלים בציבור כזה גדול? איצטדיון שלא מאוכלס כל יום בנו בגודל גרנדיוזי ובנוחות מקסימלית אבל בית כנסת שיעברו בו מאות מתפללים שלוש פעמים ביום אין! למה?
  כי כל אחד דואג לעצמו ולקהילה שלו. אין מי שדואג לכולם ביחד. ובגלל שאיזה גבאי קטן החליט שאין מניינים אחרי שמונה ועשרים אז אין איפה להתפלל בעיר הזו אחרי השעה הזו!!
  למה?? למה??
  למה אין מישהו שם איזה נבחר ציבור שישרת את כלל הציבור, כן, גם את אלו שעובדים עד מאוחר בלילה וקמים קצת יותר מאוחר מאחרים? למה??

השארת תגובה

גרביים מושלמים לחורף – כל הסוגים וההדפסים בהנחה ומשלוח חינם!

גרביים מושלמים לחורף – כל הסוגים וההדפסים בהנחה ומשלוח חינם!

לא סתם פריט חיוני ויומיומי, ולא סתם גרב שעושה לך נעימי, אלא הרבה-הרבה מעבר: גרביים ססגוניים עם מאכלים, חיות, אמנות ואיורים הם הצהרה אופנתית בטוחה לגברים ולנשים. כל הגרביים עשויים כותנה בשילוב בדים באיכות גבוהה, כנסו לבחור!

כל הפרטים>>
אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
פסטיבל הביצה להומור יהודי יתקיים בפתח תקווה בפעם השנייה

פסטיבל הביצה להומור יהודי יתקיים בפתח תקווה בפעם השנייה

ראש העיר הנבחר רמי גרינברג בירך על קיום הפסטיבל ואמר "פסטיבל הביצה הוא פסטיבל של צחוק והומור. הומור יהודי היה קיים מאז ומתמיד, בכל התפוצות ובכל התקופות, ואנו החלטנו לקיים גם השנה את פסטיבל הביצה, ולתת במה לנישה הייחודית הזו". כל הפרטים היכן תוכלו לרכוש כרטיסים

כל הפרטים>>
תושב שכם נעצר לאחר שפרץ לדירה ברחוב שטמפפר בפ”ת

תושב שכם נעצר לאחר שפרץ לדירה ברחוב שטמפפר בפ”ת

משטרת ישראל עצרה גבר בן 42 משכם זמן קצר לאחר שפרץ לדירה בפ"ת, כשהרכוש נתפס ברשותו. היום בכוונת התביעות להגיש נגדו הצהרת תובע

כל הפרטים>>
שבת אחים גם יחד: בכירי ש”ס ו’הבית היהודי’ בפ”ת נפגשו

שבת אחים גם יחד: בכירי ש”ס ו’הבית היהודי’ בפ”ת נפגשו

סמוך לכניסת השבת פרשת 'ויצא' התקיימה פגישה של אחדות בין איציק דיעי מהבית היהודי ונציגי ש"ס אוריאל בוסו והרב אליהו גינת

כל הפרטים>>
“תחושה קשה”: סופה של ההתיישבות החקלאית בכפר גנים פ”ת

“תחושה קשה”: סופה של ההתיישבות החקלאית בכפר גנים פ”ת

בלב אזור הפרדסים, שהפך לפנינת נדל"ן ומתחם הפגנות, נהרס השבוע הצריף האחרון של משפחת דגן, ממקימי כפר גנים בפ"ת. במידה רבה, מסמל הסיפור את היעלמות החקלאות לטובת רבי הקומות. צפו בכתבה של איטה גליקסברג באדיבות 'כאן' - תאגיד השידור הישראלי

כל הפרטים>>
בתי ספר נוספים בפ”ת הוסמכו כבתי ספר ירוקים

בתי ספר נוספים בפ”ת הוסמכו כבתי ספר ירוקים

ביום חמישי האחרון (15.11.18)  הוסמכו בתי הספר היסודיים הוברמן בניהולה של סמדר עוזיאלי, והס, בניהולה של מסדה נחמד, לבתי ספר ירוקים

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן