ציף צף: שיריים מיום העצמאות, ופתרון תעלומת התמונה עם הכלב

כיצד הגיע ראש העיר להשתתף בתפילת שבת חזנות בבית כנסת הגדול, היכן בילו עיתונאים מפ"ת בליל שישי, מי מונה לדובר איחוד הצלה בפ"ת, ומי נסע השבוע עד למירון להתכונן לל"ג בעומר. וגם: למי מגיע מזל טוב. ופינת סקר ציף צף חדשה. כנסו כנסו

שיריים מיום העצמאות

יום העצמאות תשע”ו הוא למעשה היום בו “ציף צף” נולד ואף נקרא שמו בישראל “תקוואי” וזאת יש לציין מעתה לדורות. תקוואי לא רק מהלל אלא גם אומר תחנון, בכל זאת אין צדיק אשר יעשה טוב ולא יחטא.

ביום הולדתו של ציף צף מיד עם פרסומו של הטור הראשון החיש פעמיו אל ירושלים בירת קודשנו. שם השתתף במפגש של עיתונאים ועסקנים חרדים מהציבור הספרדי, חסידי וליטאי החברים בקבוצת ‘המושכים בחוטים’. המפגש שארגן העיתונאי אבי גרינצייג מ’בחדרי חרדים’ ונערך על גג ביתו של איש התקשורת שמואל בן עטר והשתתפו בו שלושה סגני ראשי ערים, שמונה מגישים מוכרים מתחנות הרדיו החרדיות, דוברים של הח”כים החרדים, יועצים אסטרטגיים, מנהלי מוסדות ועיתונאים ממרבית כלי התקשורת המוכרים במגזר.

המפגש כלל ארוחת ערב משובחת במיוחד של מעדני הקייטרינג רוזמרין ושירה ווקאלית נפלאה של להקת “מלכות” ה’ ישמרה ויחיה. המשלחת הפתח תקוואית למפגש, כללה את אנשי התקשורת: דוד חכם, שלמה קוק, מוטי רובינשטיין ואלי הלמן שטמנו ידם בצלחת והתענגו על הטשולנט במקום.

אפרופו דוד חכם, מאז שעבר הוא להתגורר בפתח תקווה מידי פעם מקבלת העיר אורחים כדוגמת הביקור הזה של חבר הכנסת שאי אפשר לפספס יגאל גואטה ויושב ראש ש”ס באשדוד אבי אמסלם בביתו. האם חכם ששידר עד לפני מספר חודשים ברדיו ‘קול חי’ וכיום מגיש את התוכנית “נייר עמדה” בערוץ הידברות מתכוון גם להיכנס לפוליטיקה המקומית כאן בפתח תקווה? נמשיך לעקוב.

חבר הכנסת יגאל גוואטה, אבי אמסלם, דוד חכם - פתח תקווה

שבת חזנות היא

שבת בבוקר יום יפה, תקוואי שוב התעורר באיחור אך הספיק לקרוא קריאת שמע בזמנה. והלך להתפלל בבית כנסת הגדול שם חגגו שבת עצמאות עם החזן יעקב מוצן ומקהלת קולות מן השמיים בניצוחו של המאסטרו רפי ביטון.

בניגוד לשנים קודמות הפעם לא היה עומס כבשנים קודמות ורובם של המתפללים זכו לשבת בתוך בית הכנסת. נצפו בקהל: רב העיר, הגאון הרב מיכה הלוי, ראש העיר איציק ברוורמן (תקוואי שמע שני ליטווקע’ס מתפלפלים בשולי בית הכנסת “האם הזמינו את ראש העיר והאם הוא הגיע ברגל או ברכב?”) לידו ישב סגנו וממלא מקומו השסני”ק ר’ אוריאל בוסו שעזר לראש העיר להתמצא בסידור התפילה.

נציגים נוספים שהתענגו מטובה של התפילה במקום: אודי ויזנר, איציק דעי, אבי בלושטיין, משה פלדמר, פלטיאל איזנטל, הרב גרינברגר רב של ביהכנ”ס ויז’ניץ, ראש המטה של שר הפנים משה ארבל, אלי הלמן, עורכי הדין ישי ברק ויוסי פריד, האיש ויריד השבת מנחם כהן, צוות בית הכנסת שמוליק וינברג, יהודה פינס ועוד רבים וטובים.

תקוואי שם לב שגם ר’ יוסי בוסו התענג במיוחד מהביצוע המזרחי של המקהלה ב”וכל מי שנותנים נר למאור ויין לקידוש ולהבדלה” במנגינת “אם תתנו לי כוס של יין להבדלה” המוכרת והידועה. אחרי הכל על המקהלה מנצח המרוקאי רפי ביטון.

מתכונן בדביקות לל”ג בעומר

העיתונאי הפתח תקוואי יהודה שלזינגר מישראל היום לא מפסיק לספק לנו כותרות. השבוע הוא הרחיק צפונה למירון לבדוק את ההכנות לקראת ל”ג בעומר. שלזינגר עיתונאי מקצועי ויסודי בדק גם את מוכנותם של הפארנצ’עס במקום ותרגל ריקוד חסידי. ועל זה נאמר “אשריכם ישראל”. צפו בתיעוד באדיבות: סיון טקל.

מינויים

מערך הדוברות וההסברה של “איחוד הצלה” התרחב השבוע באופן דרמטי לאחר מינויים של 17 דוברים אזוריים חדשים. הדוברים החדשים יהיו ממונים על הקשר עם התקשורת המקומית באזורי הפעילות שלהם ברחבי הארץ. סבבה המינויים לא פסח על עיר קודשנו פתח תקווה. השבוע מונה לדובר איחוד הצלה פתח תקווה והסביבה אלן מלכה, מנהל מחסני החרום באגף הביטחון ונהגו האישי לשעבר של ראש העיר פ”ת איציק ברוורמן. תקוואי מאחל הצלחה וכמה שפחות עבודה. בכל זאת, שיהיו לנו כולם פה בריאים בעיר.

אלן מלכא - איחוד הצלה

פתרון התעלומה

בשבוע שעבר תקוואי פרסם כאן במדור תמונה של אדם בעל חזות דתית מהלך עם כלב ברחובות פ”ת. התמונה שעוררה תגובות שונות, בהן גם כאלה שסיפרו לנו את שמו של המצולם.

חרדי עם כלב בפתח תקווה

מדובר באישיות תורנית חשובה בעיר פתח תקווה. שמו – הרב חיים בריסק, תלמיד חכם המשמש כרב לציבור עולי חבר העמים בפתח תקווה.

תקוואי שוחח השבוע עם הרב בריסק, שסיפר לו על שיעור מעניין שמסר בבית כנסת ‘מקור חיים’ בפ”ת בעניין אחזקת כלב על פי ההלכה. השיחה הייתה מרתקת ומעניינת, ובמיוחד הדברים הבאים שאמר הרב ” אינני פוחד מדברים במיוחד שאני עושה הכל ישר ויש לי גיבוי הלכתי נרחב. אני לא האיש הפוחד מ”מה יגידו. יש רק אחד והיחיד שאני ירא לפניו – הקב”ה. וחשוב לי רק מה הוא יגיד וכיצד ידון אותי. מקווה שבהשתדלותי אני עומד בציפיותיו ממני”. תקוואי, יליד העיר אוהב אותה  בגלל אנשים מקוריים כמו הרב חיים בריסק, כן ירבו כמותו בפ”ת. אמן. .

הרב חיים בריסק - רב העולים בפתח תקווה
הרב חיים בריסק. התמונות באדיבות הרב.מזל טוב ואיחולים פתח תקוואים

איחולים וברכות

מזל טוב לרב דוד קלופפר הרב של הדף היומי בפתח תקווה, לרגל אירוסי ביתו רבקה שתח’י עם בן עליה תלמיד ישיבת פונביז’.

האיש והחיוך חיים אילוז, העורך הראשי של אתר “כיכר השבת” ותושב פתח תקווה, ציין ביום שישי האחרון, ה’ באייר, את יום הולדתו ה-30, וזכה לשורת ברכות ואיחולים מהחברים והעמיתים בכלי התקשורת לרגל החלפת הקידומת. תקוואי מצטרף לברכות.

וכעת לפינתנו החדשה: הסקר של ‘ציף צף’

[socialpoll id=”2360789″]

עד כאן דברינו לשבוע זה. תקוואי מודה מקרב לב לכל משתפי הפעולה ועוזריהם. שימו לב: לשליחת מידע ל’ציף צף’ ולהזמנות לאירועים שווים במיוחד (רצוי חריף ומלוח) ניתן ללחוץ כאן, או לשלוח ישירות למייל: news@petachtikva.co.il 

מעוניינים לקחת חסות על המדור? לחצו כאן.

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם