ראש העיר איציק ברוורמן מבהיר: הסטטוס קוו בפ”ת ישמר, אין חילול שבת באגם העירוני

בעקבות הודעתו של אורי אהד, העומד בראש רשימת הביצועיסטים לפייה האגם האקולוגי יהיה סגור בשבת. הבהיר הערב (ה') ראש העיר, כי שוחח עם הרב הראשי בנושא והסטטוס קוו ישמר

הכל התחיל בראיון שהעניק השבוע יו”ר סיעת ש”ס בפ”ת, ומ”מ ראש העיר אוריאל בוסו ל’מקומון” ובו נדרש להתייחס לפעילות האגם האקולוגי החדש שנחנך לאחרונה בעיר. בוסו נשאל האם יפריע לו שהאגם יהיה פתוח בשבת והשיב “האדם המלאכותי לא יהיה פתוח בשבת. כי זה ההסכם וחלק מהתנאים.. צריך לשמור על הסטטוס קוו” בוסו כמובן לא התכוון לפתיחת הפארק והאגם, בדיוק כמו שכל הגינות בעיר פתוחות בשבת, אלא לפעילות בית קפה – מסחרי במקום, והשכרת סירות.

אלא שבעקבות הדברים יש מי שמיהר לקחת את דבריו של בוסו ולנסות להצית את נושא הסטטוס קוו, שנשמר במשך שנים בעיר. בהודעה ששיגר אהד נכתב “לא ייתכן כי אגם שנבנה לציבור הרחב ולפעילויות שונות, ייסגר דווקא בשבת, שזהו היום המתאים ביותר לפעילות משפחתית.

אנחנו מכבדים את כולם, אבל כאן אין מקום ל”מכבסת מילים”. סגירת הפארק בשבתות היא כפיה מהסוג שאסור לתת לה לעבור. לא יעלה על הדעת כי עונג שבת של 70% מהציבור ייפגע בשל כניעה קואליציונית.

אני קורא לכל המועמדים לראשות העיר, להצהיר באופן ברור כי האגם האקולוגי יפעל שבעה ימים בשבוע, בדיוק כמו שפועל פארק פרס בחולון. לציבור הרחב – החילוני והדתי – מגיע ליהנות ממה שהעיר מציעה”. כתב אהד.

כאמור, לא היו דברים מעולם, ולא הייתה שום כוונה לסגור את הפארק הגדול בשבתות, כפי שכל הגינות בעיר פתוחות לרווחת הציבור.

בעקבות הפצת השמועות, פרסם הערב איציק ברוורמן, ראש העיר פ”ת הודעת הבהרה כי הסטטוס קוו בפ”ת ישמר “בעקבות שמועות שונות שהופצו בימים האחרונים, הריני להבהיר כי שוחחתי כעת עם כבוד הרב הראשי לפ”ת הרב מיכה הלוי, ועל פי דברי הרב אין שום חילול שבת בפתיחת האגם העירוני החדש בשבת. ועל כן האגם והפארק הגדול ימשיכו להיות פתוחים בשבתות להנאת תושבי העיר כולם.”

״אני עומד על דברי״ אומר הרב בוסו בשיחה עם פתח תקוואי ״הסטטוס קוו ישמר. לא אסכים שיפעילו חנויות או סירות בשבת. אשמח שהציבור יבוא להנות ולטייל באגם כמו בכל הגינות ברחבי העיר, אבל בכבוד הדדי וללא חילולי שבת״ הוסיף הרב בוסו.

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

זאב ארנפלד ז"ל, תושב השכונה החרדית גני הדר בפתח תקווה, הלך לעולמו בפתאומיות בגיל 39 • הותיר אחריו רעייה מסורה ושני ילדים רכים

כל הפרטים>>
פעוט כבן שנה פונה במצב קשה מגן ילדים בפ”ת

פעוט כבן שנה פונה במצב קשה מגן ילדים בפ”ת

כונני מד"א 'הצלה פתח תקווה' הוזעקו לגן ילדים במרכז העיר עקב דיווח על פעוט שנמצא בחצר הגן כשהוא מחוסר הכרה

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן