ראש העיר אירח את השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן

לקראת גידול משמעותי במספר התושבים, וברקע ההיערכות העירונית לימים הנוראים וחגי תשרי - ראש העיר רמי גרינברג אירח את השר לשירותי דת.

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג אירח הבוקר את השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן ובכירי משרדו לפגישה שעסקה בין היתר בהיערכות הרשות לימים הנוראים וחגי תשרי ברקע מגיפת הקורונה, ובגידול הצפוי של מספר התושבים בעיר, ובהתאם לכך בצורך להרחבת שירותי הדת בעיר, הכוללים בניית מקוואות טהרה בתי כנסת ועוד. בפגישה נכחו בין היתר ראשי המועצה הדתית בפתח תקווה, מ”מ ראש העיר הרב אליהו גינת, וחברי מועצת העיר משה צאלח ודמלאש בלאיי.

בפתח הפגישה סקר ראש העיר בפני השר את התפתחות העיר והגידול באוכלוסייה הצפוי בעקבות ההתחדשות העירונית והפרוייקט אותו מקדמת המדינה בסירקין. בתוך כך, העלה ראש העיר את הצורך בהרחבת שירותי הדת בעיר, לרבות בניית מקווה ובתי כנסת, בהתאם לגודל האוכלוסיה הצפוי להגיע בעשור הקרוב לכ-450,000 תושבים.

השר הודה לראש העיר על הביקור ועל שיתוף הפעולה הפורה בין הגופים. השר נענה לבקשתו של ראש העיר לסיוע בתקצוב מספר פרוייקטים שנמצאים בימים אלו בשלבי תיכנון.

רמי גרינברג: “במסגרת היערכות הרשות לקראת החגים, הצגתי בפני השר את האתגרים עמם הרשות מתמודדת בימים אלה והפתרונות שאנחנו מקדמים עבור המתפללים בימים הנוראים. כמו כן, העליתי בפני השר את הצורך בהרחבת השירותים עבור התושבים, לקראת הגידול הצפוי בכלל האוכלוסייה במהלך העשור הקרוב. אני מודה לשר על שיתוף הפעולה הפורה ועל הנכונות לסייע בתקצוב פרוייקטים שונים. פתח תקוה היא המיקרוקוסמוס של הציבור הישראלי ואנו מחויבים לכל מגוון האוכלוסיות שמרכיבות אותה ולאור כך אנחנו פועלים”.

השר לשירותי דת, הרב יעקב אביטן: “אני מברך את ראש העיר על העשייה הענפה בפתח תקוה ועל שיתוף הפעולה עם המועצה הדתית, במיוחד בנושא התפילות בימים הנוראים, אישור קיום המניינים בבתי הספר, הצללות, שופרות וכל מה שניתן. העיר מתפתחת בקצב מהיר ואנחנו נעשה כל שניתן כדי לתת את המענה הדרוש בתקצוב וקידום מוסדות דת בעיר והקמת מקוואות טהרה. אנחנו פועלים יחד עם ראש העיר גם לטובת קידום הצרכים של האוכלוסיה האתיופית בפתח תקוה. אני מודה לנציגי תנועת ש”ס בעירייה שמקדמים יחד עם ראש העיר נושאים חשובים אלו״.

יו”ר סיעת ש”ס בפתח תקווה ומ”מ ראש העיר, הרב אליהו גינת, שיזם את הביקור החשוב של השר לשירותי דת אמר במהלך הביקור: “יש לנו ראש עיר מיוחד שמונח בפרטים הכי קטנים בעיר, והדבר מוביל להישגים מדהימים גם בנושא מוסדות הדת בעיר, לחידוש ולהרחבת התחום בין אם במקוואות טהרה ובין אם בבתי כנסת ברחבי העיר, והכל בשיתוף פעולה מלא איתנו. הגעתו של השר לשירותי דת היא הזדמנות נהדרת להוביל לתנופה כבירה ולהסרת חסמים ממוסדות דת שנתקעו בשנים עברו. גם השר וגם ראש העיר ניחנו במרץ רב וברצון ענק לפעול ולעשות למען עם ישראל בכל התחומים האפשריים”.

השר לשירותי דת בפגישה עם הרב הראשי והנהלת המועצה הדתית

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם