ראש העיר גרינברג: בקרוב הגברת האכיפה בנושא הניקיון בפתח תקווה

ראש העיר הנבחר רמי גרינברג הודיע עם היבחרו כי נושא הניקיון הוא אחד הנושאים המרכזיים בהם הוא מתכוון לטפל באופן מעמיק ובלתי מתפשר. כל הפרטים

(צילום: לשכת דובר העירייה)

ראש העיר פ”ת, רמי גרינברג הנחה את צדוק בן משה ראש מינהל שפ”ע המיועד שאך נכנס לתפקידו, לבצע רפורמה בניקיון העיר ולהגביר את האכיפה בתחום.

לאור זאת התקבלו מספר החלטות משמעותיות. הראשונה שבהן היא הגברת האכיפה בנושא הניקיון. במהלך חודש דצמבר יעלה קמפיין שיכלול מודעות, שילוט חוצות, פרסום במדיה הדיגיטלית ועוד, שמטרתו הגברת המודעות לחשיבות על שמירת הניקיון, שמירה על חוקי העזר והודעה בדבר הגברת האכיפה, כך שכל פגיעה בניקיון העיר, כמו השלכת פסולת והשלכת גזם שלא בימי הפינוי, אי איסוף גללי כלבים וכדומה, תגרור קנס גבוה.

לאחר סיום הקמפיין והטמעת המסר, תחל החל מחודש ינואר 2019 אכיפה מוגברת בכל רחבי העיר, בכל תחומי הפיקוח.

בנוסף, התקבלה החלטה משמעותית מאד לאיכות חייהם של התושבים ולציבור הנהגים- איסוף האשפה, לרבות פינוי פחים ופינוי גזם, יתחיל רק החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 16:00 (למעט בימי שישי, חגים ופינוי באזורי התעשייה) וזאת במטרה להקל על עומסי התנועה ברחבי העיר.

עוד בשורה חדשה מאגף תברואה, היא ביטול החיוב על אשפתונים שבורים. בניגוד לעבר, בו חויבו דיירי בניין בגין פח שבור, עם העברת ההצעה במועצת העיר לא יחויבו בניינים בתשלום עבור פח חדש.

ראש העיר רמי גרינברג “ניקיון העיר הוא אחד היעדים המרכזיים שקבעתי לעצמי עם כניסתי לתפקיד ראש העיר. לא עוד פסולת זרוקה על הכביש וגזם שהוצא שלא ביום הפינוי, אלא שמירה על עיר נקייה לא רק על ידי הרשות אלא גם על ידי התושבים הגרים בה. אני מודה מראש לכל התושבים והעובדים על שיתוף הפעולה. אני משוכנע שבמאמץ משותף נהפוך את פתח תקוה לעיר נקייה ומטופחת שנעים לגור בה”.

ראש אגף תברואה וחבר הנהלת העיר צדוק בן משה מוסיף “אנו בפתחה של תקופה חדשה בה נשים את מירב מרצנו על ניקיון העיר. אני פונה לציבור בבקשה להיות סבלניים ולסייע בשמירה על הניקיון. אנו נגלה אפס סובלנות כלפי ציבור הבוחר ללכלך את סביבתו ולא להקפיד על החוק”.

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם