ראש העיר החליט להקדים את תקציב התמיכות לעמותות הספורט

ראש העיר רמי גרינברג יביא לאישור מועצת העיר את אישור תקציב התמיכות לעמותות הספורט עבור שנת 2021.

בשל העובדה כי בשבועות האחרונים החל המשק לחזור לשגרה ובתוכו גם פעילויות הספורט, ראש העיר ביקש להקדים את חלוקת התמיכות לעמותות הספורט שיעמדו על סכום מצטבר של 4 מיליון ₪. מדובר בתקציב תמיכה ראשוני אשר בהמשך צפוי לגדול בכ-5 מיליון ₪ נוספים. מלבד התמיכה הישירה בעמותות הספורט שגודלת מידי שנה, העירייה משקיעה בשוטף עשרות מיליוני שקלים בפיתוח מתקני ספורט ואחזקתם לרווחת הספורטאים ועמותות הספורט.

בהמשך תיבחן האפשרות להקדים את חלוקת התמיכות גם עבור שאר העמותות וכן להרחיב את מערך התמיכות בכפוף לשיקולים התקציביים שייקחו בחשבון גם את גישור הפערים שנוצרו בעקבות משבר הקורונה. כמו כן, במסגרת התקציב לעמותות הספורט, העירייה הקצתה כ-500 אלף ₪ לסיבסוד השימוש של קבוצות הילדים והנוער במגרשים המנוהלים ע”י החברה לפיתוח פ”ת.

כזכור, בעקבות תהליכי ההתייעלות – חוצי הארגון שנעשו בשנה האחרונה, בהם צומצמו משמעותית הוצאות על שכר וכוח אדם, החליט ראש העיר, בחודש נובמבר האחרון, בעיצומו של המשבר, כי לקראת סיום שנת 2020 העירייה תגדיל את תקציב התמיכות שניתנו לעמותות השונות ב-30% וכן יורחב היקף העמותות הזכאיות. זאת בנוסף, כזכור, ל – 50% שכבר ניתנו קודם לכן לעמותות החינוך, הרווחה, ההסעדה וחלוקת מזון, עמותות הספורט ועמותות הסיוע לחיילי צה”ל. על כן, כ- 300 עמותות ואגודות זכו בתוספת של למעלה מ-11 מיליון ₪ במצטבר על ה-17 מיליון שניתנו קודם לכן. זאת על אף שהמשבר גרר ירידה משמעותית בהכנסות העירייה בעלות של כ- 200 מיליון ש”ח שניתנו כהנחה בארנונה לעסקים שנפגעו בקורונה.

ראש העיר רמי גרינברג “כידוע, עיריית פתח תקוה כמו כלל המשק, מתמודדת עם ההשלכות התקציביות שהותיר אחריו במשבר הקורונה שטרם הגיע לסיומו. יחד עם זאת, לאור ההתייעלות הרוחביות שהרשות קידמה, אני שמח לבשר היום על הקדמת תקציב התמיכות לעמותות הספורט. כפי שהוכחנו בשנה החולפת, אנחנו נמשיך לתמוך בעמותות השונות ככל שיידרש ובמקביל נדאג לשמור על התקציב מאוזן ויעיל לרווחת תושבי העיר.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם