צילום: pixabay

ראש העיר הנחה על האצת פרוייקט “עיר חכמה” וחיבור מוסדות החינוך לתשתית המשודרגת

לאור החלטת המדינה להעביר חלק משכבות הלימוד ללמידה מקוונת ובהמשך להחלטה על הסגר הצפוי, הנחה ראש העיר רמי גרינברג את אגף המחשוב בעירייה להאיץ את הקמת תשתיות האינטרנט החכמות וחיבורן לבתי הספר בעיר.

בתוך כך, אגף המחשוב בעירייה החל בימים אלו להעביר מוסדות חינוך בעיר לתשתיות משודרגות שהונחו במסגרת המעבר של פ”ת לעיר חכמה, ויספקו קצב גלישה גבוה. מה שימנע את תקלות החיבור הקיימות בתשתית שהקצה משרד החינוך לטובת הנושא. עד כה חוברו מס’ מוסדות חינוך שנמצאים על תוואי התשתית החכמה כאשר בהמשך יחוברו כלל המוסדות בעיר. בין יתר המוסדות שחוברו עד כה, תיכון וחטיבת אחד העם,  תיכון וחטיבת גולדה, בי”ס שמיר, בי”ס רמון ובי”ס נבון.

אזור אם המושבות ובפרט אזור גיסין נבחר כתוואי הראשון אשר בו יונחו התשתיות החכמות באופן פרואקטיבי וישמשו כבסיס ליישומים החכמים הנדרשים באזור עבור מוסדות חינוך, שצפ”ים,  מוסדות עירייה , צמתים וכד’. הפרויקט כלל מיפוי כלל הנקודות הרלוונטיות באזור והצרכים הנדרשים, התקשרות עם ספקים לביצוע (כל אחד בתחומו),  הכנת תשתיות חוץ כולל חפירות ופריסת סיבים (רשת מטרו), תשתיות פנים (קוי תקשורת  וכו’  על פי צורך), חיבורי  מתגים לכל נקודה על פי הצורך והתקנות.

עם התקדמות הפרוייקט, יחוברו כל המבנים העירוניים, לרבות בתי הספר בעיר ואשכולות הגנים – לרשת עצמית, מאובטחת ומנוהלת לחלוטין. 

כאמור, הפרויקט המדובר, הינו רחב היקף, רב שנתי ומבוסס על רשת סיבים עירונית  (רשת מטרו)  המשמשת כחלק אינטגרלי בשדרוג פ”ת ל’עיר חכמה”, תוך ביסוס יכולות העברת מידע ותקשורת כמעט בלתי מוגבלת לצורך מגוון יישומים חכמים, ביניהם, מצלמות אבטחה במרחב הציבורי, מערכות WIFI לגלישה במרחב הציבורי, מערכות כריזה למתן הודעות במרחב הציבורי, מערכות טלפוניה עירוניות ועוד.

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג “אנחנו נמצאים בתקופה שמזמנת לנו כרשות ולכל הגופים במשק, אתגר חדש על בסיס יום יומי. לאור הבעיות שהתקבלו בסבב הראשון, החלטנו שלא להסתמך רק על התשתיות של משרד החינוך ללמידה מקוונת וקידמנו תשתית משודרת שתענה על הצורך באופן מיטבי. הפתרונות למוסדות החינוך בעיר הן אתגר ראשון במעלה ואנחנו פועלים בכל הכלים העומדים לרשותנו, טכנולוגיים ותקציביים, כדי שילדי פתח תקוה יזכו לקבל מעטפת לימודית מיטבית בתוך המציאות שנכפתה עלינו.”

ראש מינהל החינוך, רון כץ “עיריית פתח תקוה עושה כל שביכולתה כדי ששגרת הלימודים תימשך על אף מגבלות הקורונה הצפויות. אני מודה לכל אגפי העירייה שנרתמו למהלך ומקווה כי בקרוב ממש נוכל להשלים את שדרוג התשתית שתאפשר לבתי הספר בעיר ללמוד ללא הפרעות חיבור וכדומה.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם