צילום: אמנון הצלם

ראש העיר רמי גרינברג ביקר בישיבת ‘משכנות התלמוד’

השבוע (א') נערך ביקור רב רושם של ראש עירית פתח תקווה רמי גרינברג יחד עם חברי סיעת ש"ס בעיר בישיבת "משכנות התלמוד" בראשות הגאון הרב שמואל בן חמו ובניהולו של הרב זבולון קדוש

אל הביקור התלוו נציגי העירייה מטעם ש”ס בעיר, הרב אוריאל בוסו – מ”מ ראש העיר, הרב אליהו גינת – המשנה לראש העיר, והרב משה צלאח ראש אגף נכסים.

את פני ראש העיר ושאר הנציגים קיבלו נשיא הישיבה הרה”ג מיכאל קדוש רבה של ק”ק מילאנו – איטליה, וראש הישיבה הרה”ג שמואל בן חמו שאף דיבר לפני התלמידים ולפני ראש העיר, והביע את הוקרתו על ביקורו החשוב, ועמידתו האיתנה למען הישיבה הקדושה.

מנהל הישיבה הרב זבולון קדוש סייר יחד עם ראש העיר בישיבה והאזין בקשב רב לצרכיה, ואשר התפתחותה ושגושגה של הישיבה גרמה לכך שמקום הישיבה צר מלהכיל את כלל התלמידים.

תחילה סיירו ראש העיר ונציגי העירייה בבית המדרש והתרגשו מאוד מקול התורה המהדהד, ואשר מבלי שימת לב המשיכו התלמידים בלימודם. לאחר מכן סיירו בפנימית הישיבה ובחדר אוכל ובכיתות הלימוד והבינו את מצוקת המקום.

ראש העיר התרשם עמוקות והביע התרגשות מיוחדת בעובדה שרוב ככל בני הישיבה הינם מתושבי העיר פ”ת, והביע את רצונו הכנה לעזור ולסייע, ואף הציע מספר פתרונות מבורכים אשר תוכל הישיבה להמשיך בהתפתחותה המבורכת.

נציגי הישיבה ציינו כי נציגי תנועת ש”ס עמדו לימין הישיבה מאז היווסדה. יש לציין, שישיבה זו נפתחה לפני 4 שנים בעצה עם רבני העיר ומנהלי התלמודי תורה שבעיר, אשר קיוו לישיבה למצויינים בעירם מבלי שיצטרכו התלמידים לנדוד מחוצה לה לערים הסמוכות,  ואכן לאחר ברכתם של מרנן ורבנן גדולי הדור נפתחה הישיבה.

הישיבה שמה לה כדגש על מצויינות הבחורים ברמה הלימודית והרוחנית, הן ממשפחות בני תורה בעיר, והן מתלמודי תורה החשובים בעיר.

הישיבה מונה כיום כ- 70 תלמידים, ורובם ככולם מחשובי משפחות בני התורה בעיר, וכבר קנתה לה הישיבה מקום של כבוד בכותל המזרח של עולם הישיבות הקטנות הספרדיות בארץ, ורבים המתדפקים על דלתותיה, אך מחמת דוחק המקום נאלצה הישיבה להגביל את מספר הנרשמים אליה ומשום כך קיבלה לשורותיה כ-30 בחורים בלבד לשנת הלימודים תש”פ.

צילום: אמנון הצלם
צילום: אמנון הצלם
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם