ראש העיר רמי גרינברג נפגש עם מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה

המחאה נגד המפעלים המזהמים בפתח תקוה עולה מדרגה ואזרחים מודאגים, בהובלת ראש העיר פ"ת רמי גרינברג וחברי מועצת העיר, הגיעו לכנסת ולמשרד להגנת הסביבה כדי למחות על המצב בעיר

תקופה ארוכה שמצב האוויר ואיכותו בעיר פתח תקווה דורש טיפול.

ריחות לא נעימים, צריבות בעיניים ותחלואה מוגברת לצד חשש אמיתי לבריאות הציבור, קיימים באזור התעשייה סגולה שסמוך לשכונת אם המושבות.

על כן, הוחלט בעיריית פתח תקוה על שורת צעדים למציאת מקור הריחות וחשיפה האם קיים זיהום אוויר וכן קיום מחאה ציבורית אל מול המחוקק והמפעלים עצמם ליצירת לחץ ציבורי בעניין.

היום (ב’) עלתה קבוצה לירושלים בהובלת ראש העירייה רמי גרינברג יחד עם חברי מועצת העיר, למחות מול כנסת ישראל והמשרד להגנת הסביבה, כנגד גרירת רגלי הרגולטור בנושא מפגעי הריחות ואיכות האוויר שמהם סובלים תושבי שכונת אם המושבות כבר מספר שנים. הפגנה זו, התקיימה בהמשך להפגנה שנערכה ביום שישי האחרון באזור התעשייה סגולה.

מעבר למחאות, העירייה הציבה תחנת ניטור חדשה באזור התעשייה סגולה, שממצאיה עתידיים להיחשף בהמשך השבוע ואלו יחשפו האם קיימות חריגות בזיהום האוויר במקום.

סמוך לשעה 10:00 בבוקר התחילו המשתתפים במחאה מול כנסת ישראל ולאחר כשעה עברו למשרד להגנת הסביבה בירושלים. לאור ההפגנה, סגרו המאבטחים את שערי המשרד ואף הזמינו משטרה, למרות זכותם הדמוקרטית של המוחים לעמוד ולהיאבק על בריאותם.

לאחר כשעה של מחאה בכניסה למשרד להגנת הסביבה, זימן מנכ”ל המשרד גיא סמט את ראש העיר פ”ת רמי גרינברג למשרדו לפגישה דחופה בעקבות המצב והמחאות.

בפגישה הגיש גרינברג למנכ”ל המשרד את ממצאי דו”ח תחנת הניטור שייחשף ביום חמישי השבוע לתושבי העיר, והשניים דנו במצב לאחר שגרינברג שיקף לסמט את המצב כיום. סמט בתגובה התחייב לבחון את הדברים, ללמוד את הדו”ח ולתת חוות דעת משרדית בנוגע למצב, לקראת הדיון המשפטי בחודש דצמבר.

 ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג, אמר לאחר המחאה: “אנחנו לא נרפה ולא נעזוב עד שהריחות וזיהום האוויר שכנראה קיימים באזור יטופלו. אנחנו פועלים יחד עם התושבים אל מול המחוקק והמפעלים, והמחאה הזו היא בראש מעייננו. לא נשקוט עד שהמצב יתוקן”.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x