ראש ישיבת אור ישראל בפ"ת הגאון הרב רוזן: המכללות הן כצלצול בפעמוני הכנסיה

ראש ישיבת אור ישראל הגאון הגדול רבי יגאל רוזן שליט"א בהיכל הישיבה: "האקדמיה היא תרבות יון והמכללות הן כצלצול בפעמוני הכנסיה והם מהדברים הכי מאיימים על קיום התורה"
הרב יגאל רוזן

(ראש ישיבת אור ישראל, הגאון הרב יגאל רוזן. צילום: באדיבות המצלם)

במשא מיוחד אותו נשא ראש ישיבת אור ישראל בפתח תקווה הגאון הרב יגאל רוזן לאחר הדלקת נר חנוכה בהיכל הישיבה בפני מאות בני הישיבה האריך בדברים נוקבים אודות סכנת האקדמיה והמכללות, ונוכח הרפיון בלימוד התורה בימי חנוכה בהיכלי התורה.

את משאו פתח ראש הישיבה בדברי חז"ל ומדרשים על צורתה ומהותה של תרבות יון כנגד תרבות ישראל , שתרבות ישראל היא להגדיל ולרומם שמו של מלך מלכי המלכים ומנגד תרבותה של יון להגדיל ולרומם שמו של האדם.

במרכז דבריו עמד על פרצת האקדמיה ומאבקם של גדולי ישראל "בתרבות יון מאמץ האדם הוא להגיע לעוד תואר ולעוד דרגה, בין אם זה יקרא דוקטור ובין אם זה יקרא פרופסור, העיקר להגדיל את האדם. תרבות יון היא זיוף של תורת ישראל, לקחת את הדברים הכי נעלים ולהפוך אותם לחיצוניים".

הרב רוזן הוסיף כי "הנושא של אקדמיה הוא מעניינא דיומא ממש. מי שהתחיל את זה אלו היוונים, זה תרבות יון. המילה "אקדמוס" היא מילה יוונית, זה שייך לתרבות שלהם להעריך להגדיל ולהאליל את עצם החכמה. "עם תואר אתה יותר גדול". הזיוף הזה התחיל לחדור לאזורנו זה בא במסווה של פרנסה, זה המסווה, אבל האמת היא שזה תרבות יון. בנושא של פרנסה אי אפשר לזלזל, אבל ראוי להמשיל על זה את המעשה הנודע של הח"ח, שבאו וספרו לו שמוכר הספרים מוכר אף ספרי השכלה וכשקרא לו הח"ח אמר לו המוכר כי עושה זאת לפרנסתו, כפתרון לפרנסתו הציע לו הח"ח לצלצל בפעמוני הכנסיה, משנזדעזע המוכר אמר לו הח"ח עדיף שהגויים יעבדו ע"ז מאשר שהיהודים יכשלו בקריאת השכלה.

הרב אמר לתלמידי הישיבה "אתם צריכים להבין, המכללות הם לצלצל בפעמוני הכנסייה, המכללות דורשות הכרות ותארים, על אף שיש דברים מסוימים שאצלנו לומדים ואפילו יותר טוב, אבל בלי ה'תואר' אין כלום. זוהי תרבות יוון ואנחנו מכניסים אותה בדלת הראשית, אני אומר את זה לכם כי זה נוגע או יהיה נוגע לכל אחד ואחד מכם".

"חלק גדול מאלו שהולכות למכללה ממשיכות משם לתואר שני, כי הארס של התקדמות נכנס והוא הורס את הבתים. חלקם כבר לא בתים של תורה"

"הנושא של אקדמיה הוא תרבות יון. ומה שהחשמונאים יצאו זה בדיוק על זה. ואם היה בכוחנו הינו צריכים לצאת בחרב וחנית נגד זה. זה מהדברים הכי חמורים שמאיימים על קיום התורה" זעק ראש הישיבה.

בסיום דבריו שב ראש הישיבה ועמד על מהותה של חכמת התורה אל מול חכמת יון והנסיון בלימוד התורה בימי החנוכה והתבטא בנחרצות. "ימי החופש בחנוכה הם התיוונות זו התייונות כפשוטה. זה לתת ללימוד התורה את המימד הייווני ובמימד היווני ודאי שיש חופשה. וזה החושך של חנוכה ואנחנו מתי מעט שמאירים את האור הגדול , וזה בזיון נורא וזה לא היה מעולם ! ופרצו חומות מגדלי, אמרו חז"ל אני חומה ושדי כמגדלות, אני חומה זו תורה ושדי כמגדלות אלו ת"ח, את חומת התורה לצערנו כבר פרצו, אך מגדלי השמירה של גדולי הדור עומדים בס"ד על כנם, ובזה מרוכזת מלחמת יון וכנגד זה עלינו להלחם"

את דבריו סיים ראש הישיבה בקריאה להגביר לימוד התורה ביתר שאת ויתר עוז לזכות באור התורה.

בודקים אופציות? חרדים בפ"ת השתתפו בחוג בית של הליכוד בעיר

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

תגובה אחת

  1. צודק 100% הגב

    הנשים מתפקרות במכללות!
    רק הגברים נשארים צדיקים שם…….
    וואלק עד מתי????

השארת תגובה

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

איגדנו לכם שבעה מהמוצרים המסקרנים ביותר – ממקרן קומפקטי, דרך מנעול חכם ועד מחזיק לטלפון – וכדאי להזמין כבר בימים הקרובים כדי להנות מההנחות הגדולות

כל הפרטים>>
אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

יריב סנדלון מנהל אגף הביטחון "אבטחה היקפית בגני הילדים היא האבטחה המתאימה ביותר לעיר גדולה כמו פתח תקווה. חילקנו את העיר לגזרות, ובכל גזרה יפעל צוות מאבטחים מיומן, נייד וחמוש, שייתן מענה איכותי ומקצועי

כל הפרטים>>
צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

היום (ג') סמוך לשעה 14:00 בצהריים, בולען ענק נפער בנתיב לכיוון פתח תקווה בנס לא היו נפגעים

כל הפרטים>>
50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המאמצים לפיתוח מרכז העיר ושינוי התדמית שלו, אנו מעוניינים למשוך ולעודד זוגות צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים, להעתיק את מקום מגוריהם למרכז העיר"

כל הפרטים>>
שיתוף פעולה בין הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול למש"קי השיטור העירוני

שיתוף פעולה בין הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול למש"קי השיטור העירוני

כחלק משיתוף הפעולה בין הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול בעיריית פ"ת בניהולו של שלומי ערה, לבין תחנת משטרת פתח תקווה, התקיימה בשבוע שעבר פגישה בין מדריכי חבורת הרחוב של הרשות למש"קי השיטור הקהילתיים.

כל הפרטים>>
דואגים לותיקי העיר: חניה חופשית לבעלי תו הזהב בפתח תקווה

דואגים לותיקי העיר: חניה חופשית לבעלי תו הזהב בפתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג "ותיקי העיר המחזיקים בתו זהב יהיו רשאים מעתה לחנות בכל שעות היממה ובכל ימות השבוע ברחבי העיר

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד