ראש ישיבת אור ישראל בפ”ת הגאון הרב רוזן: המכללות הן כצלצול בפעמוני הכנסיה

ראש ישיבת אור ישראל הגאון הגדול רבי יגאל רוזן שליט"א בהיכל הישיבה: "האקדמיה היא תרבות יון והמכללות הן כצלצול בפעמוני הכנסיה והם מהדברים הכי מאיימים על קיום התורה"

(ראש ישיבת אור ישראל, הגאון הרב יגאל רוזן. צילום: באדיבות המצלם)

במשא מיוחד אותו נשא ראש ישיבת אור ישראל בפתח תקווה הגאון הרב יגאל רוזן לאחר הדלקת נר חנוכה בהיכל הישיבה בפני מאות בני הישיבה האריך בדברים נוקבים אודות סכנת האקדמיה והמכללות, ונוכח הרפיון בלימוד התורה בימי חנוכה בהיכלי התורה.

את משאו פתח ראש הישיבה בדברי חז”ל ומדרשים על צורתה ומהותה של תרבות יון כנגד תרבות ישראל , שתרבות ישראל היא להגדיל ולרומם שמו של מלך מלכי המלכים ומנגד תרבותה של יון להגדיל ולרומם שמו של האדם.

במרכז דבריו עמד על פרצת האקדמיה ומאבקם של גדולי ישראל “בתרבות יון מאמץ האדם הוא להגיע לעוד תואר ולעוד דרגה, בין אם זה יקרא דוקטור ובין אם זה יקרא פרופסור, העיקר להגדיל את האדם. תרבות יון היא זיוף של תורת ישראל, לקחת את הדברים הכי נעלים ולהפוך אותם לחיצוניים”.

הרב רוזן הוסיף כי “הנושא של אקדמיה הוא מעניינא דיומא ממש. מי שהתחיל את זה אלו היוונים, זה תרבות יון. המילה “אקדמוס” היא מילה יוונית, זה שייך לתרבות שלהם להעריך להגדיל ולהאליל את עצם החכמה. “עם תואר אתה יותר גדול”. הזיוף הזה התחיל לחדור לאזורנו זה בא במסווה של פרנסה, זה המסווה, אבל האמת היא שזה תרבות יון. בנושא של פרנסה אי אפשר לזלזל, אבל ראוי להמשיל על זה את המעשה הנודע של הח”ח, שבאו וספרו לו שמוכר הספרים מוכר אף ספרי השכלה וכשקרא לו הח”ח אמר לו המוכר כי עושה זאת לפרנסתו, כפתרון לפרנסתו הציע לו הח”ח לצלצל בפעמוני הכנסיה, משנזדעזע המוכר אמר לו הח”ח עדיף שהגויים יעבדו ע”ז מאשר שהיהודים יכשלו בקריאת השכלה.

הרב אמר לתלמידי הישיבה “אתם צריכים להבין, המכללות הם לצלצל בפעמוני הכנסייה, המכללות דורשות הכרות ותארים, על אף שיש דברים מסוימים שאצלנו לומדים ואפילו יותר טוב, אבל בלי ה’תואר’ אין כלום. זוהי תרבות יוון ואנחנו מכניסים אותה בדלת הראשית, אני אומר את זה לכם כי זה נוגע או יהיה נוגע לכל אחד ואחד מכם”.

“חלק גדול מאלו שהולכות למכללה ממשיכות משם לתואר שני, כי הארס של התקדמות נכנס והוא הורס את הבתים. חלקם כבר לא בתים של תורה”

“הנושא של אקדמיה הוא תרבות יון. ומה שהחשמונאים יצאו זה בדיוק על זה. ואם היה בכוחנו הינו צריכים לצאת בחרב וחנית נגד זה. זה מהדברים הכי חמורים שמאיימים על קיום התורה” זעק ראש הישיבה.

בסיום דבריו שב ראש הישיבה ועמד על מהותה של חכמת התורה אל מול חכמת יון והנסיון בלימוד התורה בימי החנוכה והתבטא בנחרצות. “ימי החופש בחנוכה הם התיוונות זו התייונות כפשוטה. זה לתת ללימוד התורה את המימד הייווני ובמימד היווני ודאי שיש חופשה. וזה החושך של חנוכה ואנחנו מתי מעט שמאירים את האור הגדול , וזה בזיון נורא וזה לא היה מעולם ! ופרצו חומות מגדלי, אמרו חז”ל אני חומה ושדי כמגדלות, אני חומה זו תורה ושדי כמגדלות אלו ת”ח, את חומת התורה לצערנו כבר פרצו, אך מגדלי השמירה של גדולי הדור עומדים בס”ד על כנם, ובזה מרוכזת מלחמת יון וכנגד זה עלינו להלחם”

את דבריו סיים ראש הישיבה בקריאה להגביר לימוד התורה ביתר שאת ויתר עוז לזכות באור התורה.

בודקים אופציות? חרדים בפ"ת השתתפו בחוג בית של הליכוד בעיר

הרשמה חינם לרשימת התפוצה שלנו

תגובה אחת

  1. צודק 100% הגב

    הנשים מתפקרות במכללות!
    רק הגברים נשארים צדיקים שם…….
    וואלק עד מתי????

השארת תגובה

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

הסוד נחשף: כך תמצאו את חופשת חלומותיכם מבלי לקרוע את הכיס!

חופש. מי לא מחכה כבר לחופש ושיהיה חלומי בבקשה! אם גם אתם רוצים לצאת לחופשה במלון או בצימר בארץ או בחו"ל, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם בלי לקרוע את הכיס: כך תמצאו את הדיל הזול והמשתלם במלונות ובצימרים בארץ ובעולם. לפני קריאת הכתבה בדקו שהדרכון שלכם בתוקף

כל הפרטים>>
איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

איזה ציון העניקו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

עמותת אור ירוק: "התחבורה הציבורית בישראל מוזנחת כבר שנים רבות. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להשקיע לייעול התחבורה הציבורית, זה ישרת את כל האזרחים במדינה. אם תהיה בישראל תחבורה ציבורית נוחה ויעילה רבים יבחרו להעדיף אותה על פני כלי הרכב הפרטיים ".

כל הפרטים>>
ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

ב.ד.ה: זאב ארנפלד תושב גני הדר בפ”ת, נפטר בפתאומיות מדום לב

זאב ארנפלד ז"ל, תושב השכונה החרדית גני הדר בפתח תקווה, הלך לעולמו בפתאומיות בגיל 39 • הותיר אחריו רעייה מסורה ושני ילדים רכים

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן