ראש ישיבת אור ישראל בפ”ת הגאון הרב רוזן: המכללות הן כצלצול בפעמוני הכנסיה

ראש ישיבת אור ישראל הגאון הגדול רבי יגאל רוזן שליט"א בהיכל הישיבה: "האקדמיה היא תרבות יון והמכללות הן כצלצול בפעמוני הכנסיה והם מהדברים הכי מאיימים על קיום התורה"
הרב יגאל רוזן

(ראש ישיבת אור ישראל, הגאון הרב יגאל רוזן. צילום: באדיבות המצלם)

במשא מיוחד אותו נשא ראש ישיבת אור ישראל בפתח תקווה הגאון הרב יגאל רוזן לאחר הדלקת נר חנוכה בהיכל הישיבה בפני מאות בני הישיבה האריך בדברים נוקבים אודות סכנת האקדמיה והמכללות, ונוכח הרפיון בלימוד התורה בימי חנוכה בהיכלי התורה.

את משאו פתח ראש הישיבה בדברי חז”ל ומדרשים על צורתה ומהותה של תרבות יון כנגד תרבות ישראל , שתרבות ישראל היא להגדיל ולרומם שמו של מלך מלכי המלכים ומנגד תרבותה של יון להגדיל ולרומם שמו של האדם.

במרכז דבריו עמד על פרצת האקדמיה ומאבקם של גדולי ישראל “בתרבות יון מאמץ האדם הוא להגיע לעוד תואר ולעוד דרגה, בין אם זה יקרא דוקטור ובין אם זה יקרא פרופסור, העיקר להגדיל את האדם. תרבות יון היא זיוף של תורת ישראל, לקחת את הדברים הכי נעלים ולהפוך אותם לחיצוניים”.

הרב רוזן הוסיף כי “הנושא של אקדמיה הוא מעניינא דיומא ממש. מי שהתחיל את זה אלו היוונים, זה תרבות יון. המילה “אקדמוס” היא מילה יוונית, זה שייך לתרבות שלהם להעריך להגדיל ולהאליל את עצם החכמה. “עם תואר אתה יותר גדול”. הזיוף הזה התחיל לחדור לאזורנו זה בא במסווה של פרנסה, זה המסווה, אבל האמת היא שזה תרבות יון. בנושא של פרנסה אי אפשר לזלזל, אבל ראוי להמשיל על זה את המעשה הנודע של הח”ח, שבאו וספרו לו שמוכר הספרים מוכר אף ספרי השכלה וכשקרא לו הח”ח אמר לו המוכר כי עושה זאת לפרנסתו, כפתרון לפרנסתו הציע לו הח”ח לצלצל בפעמוני הכנסיה, משנזדעזע המוכר אמר לו הח”ח עדיף שהגויים יעבדו ע”ז מאשר שהיהודים יכשלו בקריאת השכלה.

הרב אמר לתלמידי הישיבה “אתם צריכים להבין, המכללות הם לצלצל בפעמוני הכנסייה, המכללות דורשות הכרות ותארים, על אף שיש דברים מסוימים שאצלנו לומדים ואפילו יותר טוב, אבל בלי ה’תואר’ אין כלום. זוהי תרבות יוון ואנחנו מכניסים אותה בדלת הראשית, אני אומר את זה לכם כי זה נוגע או יהיה נוגע לכל אחד ואחד מכם”.

“חלק גדול מאלו שהולכות למכללה ממשיכות משם לתואר שני, כי הארס של התקדמות נכנס והוא הורס את הבתים. חלקם כבר לא בתים של תורה”

“הנושא של אקדמיה הוא תרבות יון. ומה שהחשמונאים יצאו זה בדיוק על זה. ואם היה בכוחנו הינו צריכים לצאת בחרב וחנית נגד זה. זה מהדברים הכי חמורים שמאיימים על קיום התורה” זעק ראש הישיבה.

בסיום דבריו שב ראש הישיבה ועמד על מהותה של חכמת התורה אל מול חכמת יון והנסיון בלימוד התורה בימי החנוכה והתבטא בנחרצות. “ימי החופש בחנוכה הם התיוונות זו התייונות כפשוטה. זה לתת ללימוד התורה את המימד הייווני ובמימד היווני ודאי שיש חופשה. וזה החושך של חנוכה ואנחנו מתי מעט שמאירים את האור הגדול , וזה בזיון נורא וזה לא היה מעולם ! ופרצו חומות מגדלי, אמרו חז”ל אני חומה ושדי כמגדלות, אני חומה זו תורה ושדי כמגדלות אלו ת”ח, את חומת התורה לצערנו כבר פרצו, אך מגדלי השמירה של גדולי הדור עומדים בס”ד על כנם, ובזה מרוכזת מלחמת יון וכנגד זה עלינו להלחם”

את דבריו סיים ראש הישיבה בקריאה להגביר לימוד התורה ביתר שאת ויתר עוז לזכות באור התורה.

בודקים אופציות? חרדים בפ"ת השתתפו בחוג בית של הליכוד בעיר

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
5/5

תגובה אחת

  1. צודק 100% הגב

    הנשים מתפקרות במכללות!
    רק הגברים נשארים צדיקים שם…….
    וואלק עד מתי????

השארת תגובה

אל תפספסו: בלאק פריידי 2018 בזיפי – עד 90% הנחה

אל תפספסו: בלאק פריידי 2018 בזיפי – עד 90% הנחה

בבלאק פריידי, כל הדילים השווים נמצאים במרחק לחיצה. הצטרפו לחגיגת מבצעים במחירים של פעם בשנה - עד 90% הנחה על עשרות אלפי מוצרים, רק בבלאק פריידי ורק בזיפי! כל הקישורים לקטגוריות המובילות בהנחות ענק>>

כל הפרטים>>
אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

אל תפספסו: כל הקישורים לרכישת משחקים וצעצועים לילדים מאתרים בחו”ל

מחפשים משחקים וצעצועים לילדים? לפניכם מגוון משקחים וצעצועים מכל הקטגוריות: משחקים למחוץ לבית, משחקי בנייה, משחקי למידה, משחקים על שלט ועוד. התחילו להזמין משחקים וצעצועים מאתרים אלי אקספרס, איביי ואמזון ותחסכו הרבה כסף.

כל הפרטים>>
רחבת העירייה: מאות השתתפו במחאת הנשים נגד אלימות

רחבת העירייה: מאות השתתפו במחאת הנשים נגד אלימות

גם בפתח תקווה התקיימה היום 4.12 עצרת מחאה כנגד האלימות נגד נשים, מאות נשים קראו "לא לאלימות"

כל הפרטים>>
חורף מסוכן: בפ”ת נפגעו בעשור האחרון 267 בני אדם בכבישים שהיו רטובים או בוציים

חורף מסוכן: בפ”ת נפגעו בעשור האחרון 267 בני אדם בכבישים שהיו רטובים או בוציים

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "משרד התחבורה והבטיחות בדרכים  והרשויות המקומיות חייבים לוודא כי התשתית הכבישים היא כזו שלא תסכן את הנהגים ולא יצטברו בה בוץ או עפר"

כל הפרטים>>
תיעוד: חנות ירקות ברחוב מחנה יהודה פינת קלישר עלתה בלהבות

תיעוד: חנות ירקות ברחוב מחנה יהודה פינת קלישר עלתה בלהבות

 לוחמי האש הוזעקו הלילה (ב') לחנות ירקות ברחוב קלישר פינת מחנה יהודה בעיר, בעקבות שריפה שפרצה במקום

כל הפרטים>>
עובד במפעל בעיר התחשמל ופונה במצב בינוני לבית החולים

עובד במפעל בעיר התחשמל ופונה במצב בינוני לבית החולים

כונני מד"א הצלה, ואיחוד הצלה בפ"ת הוזעקו הבוקר לרחוב הסיבים בעקבות דיווח על עובד שהתחשמל בתוך מפעל 

כל הפרטים>>
כבוד: בית חינוך תורני אקדמי “עמיטל” פ”ת זכה בפרס המחוזי בתחרות פרס החינוך הארצי

כבוד: בית חינוך תורני אקדמי “עמיטל” פ”ת זכה בפרס המחוזי בתחרות פרס החינוך הארצי

גב' שמחה גיל, מנהלת בית החינוך עמיטל, התבשרה בשבוע שעבר כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי והוא עולה לשלב הבא בתחרות הארצית

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד