רה”ע ברוורמן מסר המפתחות למבנה החדש לנציגי ‘יוצאי חברון’

לפני כשלוש שנים במעורבות ישירה של ראש העיר פתח תקווה, איציק ברוורמן הושגה הסכמה בין המתפללים במקום ומבנה הקבע יצא לדרכו כאשר את השלב הראשון המבנה התת קרקעי בנתה העירייה

בשעה טובה ומוצלחת, ראש העיר עו’ד איציק ברוורמן מסר הערב בלשכתו לנציגי בית הכנסת ‘יוצאי חברון’ בשכונת גני הדר את מפתחות המבנה החדש שישמש זמנית את הקהילה כ’בית המדרש המרכזי’ עד לסיום בנייתו של בית הכנסת הקבוע שיבנה מעל המבנה התת קרקעי שבנייתו הושלמה.

לאחר בניית שלושת בתי הכנסת שמעל, ישמש המבנה התת קרקעי את כלל מתפללי בתי הכנסת ‘יוצאי חברון’ ‘אבי עזרי’ ו’בית הכנסת הספרדי’.

כידוע, על המגרש יושבים שלושה בתי כנסת של שכונת יוצאי חברון, בית הכנסת המרכזי יוצאי חברון, בית הכנסת הספרדי של השכונה ובית הכנסת אבי עזרי. במשך שנים ארוכות (20 שנה) התנהל מאבק על החלוקה של המגרש ועתיד המקום מה שמנע את בניתו של מבנה קבע ובשל המאבק – מאות מתפללים התפללו במבנים ישנים מאוד.

לפני כשלוש שנים במעורבות ישירה של ראש העיר פתח תקווה, איציק ברוורמן הושגה הסכמה בין המתפללים במקום ומבנה הקבע יצא לדרכו כאשר את השלב הראשון המבנה התת קרקעי בנתה העירייה, מבנה שישמש בעתיד לאחר בניית המבנה כולו כמתנ”ס שכונתי לפעילות כלל תושבי השכונה ובנתיים ישמש כבית כנסת זמני עד להריסת הקראוונים ובניית מבנה של קבע על ידי תושבי השכונה מעל המבנה התת קרקעי.

ראש העיר ברוורמן הביע את שמחתו על ההתקדמות המשמעותית של בתי הכנסת בשכונה לאחר 20 שנה של תפילה בקראוון מוזנח ומיושן “הבטחתי למצוא פתרון, והבטחות צריך לקיים. וקיימתי. ואני שמח על כך”.

נציגי הקהילה הודו לראש העיר ונציגי הציבור החרדי בעיר הרב אליהו גינת, אוריאל בוסו, אליהו ברוכי והרב מנחם שוורץ והביעו את הערכתם העמוקה בשם כל תושבי השכונה ומתפללי בתי הכנסת לאחר ששנים רבות של ציפייה נמצאות במסלול חיובי שהשלב הראשון שלו הסתיים היום.

יוצאי חברון גני הדר פתח תקווה (3) יוצאי חברון גני הדר פתח תקווה (1)

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

השארת תגובה

סמוך לצומת סירקין: רוכב אופנוע נפצע בינוני מפגיעת מכונית

סמוך לצומת סירקין: רוכב אופנוע נפצע בינוני מפגיעת מכונית

תאונת דרכים אירעה הבוקר (ב') ברחוב הרב עובדיה יוסף סמוך לצומת סירקין בעיר, רוכב אופנוע נפגע באורח בינוני

כל הפרטים>>
מי תהיה נשיאת ארגון המתנדבים בקדנציה של רמי גרינברג?

מי תהיה נשיאת ארגון המתנדבים בקדנציה של רמי גרינברג?

מקובל שאשת ראש העיר היא זו שנושאת בתפקיד נשיאת ארגון המתנדבים, אלא שראש העיר הנבחר שלנו רמי גרינברג לבנתיים רווק. אז מי תיבחר הפעם לתפקיד? מוזמנים להציע שמות בתגובות

כל הפרטים>>
האם פתח תקווה וסביבתה מסוכנות לקשישים בכבישים?

האם פתח תקווה וסביבתה מסוכנות לקשישים בכבישים?

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי מתחילת השנה נהרגו 59 קשישים (65+) בתאונות דרכים – כמעט כל הרוג רביעי הוא קשיש. 

כל הפרטים>>
חנוכת בית סובל בגבעת השלושה פ”ת

חנוכת בית סובל בגבעת השלושה פ”ת

שיתוף פעול בין המרכז הגריאטרי גבעת השלושה לבין בית הספר דעת מבינים בחנוכת המבנה החדש

כל הפרטים>>
עושים סדר: קיצוץ רוחבי בשעות נוספות ושעות כוננויות למאות עובדים בעיריית פ”ת

עושים סדר: קיצוץ רוחבי בשעות נוספות ושעות כוננויות למאות עובדים בעיריית פ”ת

שעות נוספות יינתנו רק למי שאכן יבצע שעות אלו ובאישור מראש לפי דרישת העירייה. רכבים צמודים או תשלומי אחזקת רכב יינתנו לפי התקנים ולפי הצורך של אופי העבודה של העובד.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן