מנוי חינם לקבלת עדכונים בוואטספ ובטלגרם

רעיונות עיצוביים בעזרת גבס

Shutterstock

גבס הוא חומר שמאוד קל לעבוד איתו: הוא קל יחסית, ניתן לעיצוב, עמיד בפני פגעים שונים כאשר הוא מותקן בבית, וניתן להשתמש בו למטרות רבות. אם אתם בדיוק עומדים לפני שיפוץ הבית, או רכישת בית חדש הזקוק לשיפוץ, כדאי שתקראו על כמה רעיונות שימושיים לעיצוב בגבס בבית.

 

נישות גבס

נישות גבס הינן נישות שונות לאחסון, מעבר או עיצוב, אשר אנשים נוהגים לעשות בבית כדי להפוך אותו לפונקציונאלי, מעוצב ונוח. נישות הגבס יכולות לכלול מחיצות שונות בחללים או בין חללים, חללי אחסון שונים בחדרי הבית וכד’. כמו כן, הן כוללות שימוש יעיל באפשרויות שונות הקיימות ממילא בבית, כמו ניצול בשטח שבין הקיר לעמודי הבניין הבולטים ממנו ועוד. נישות הגבס יכולות להוות תחליף לרהיטים, ובייחוד משום שניתן לעצב אותן באופנים מגוונים, הן יכולות להוות מעין דקורציות קבועות בבית, כאלה שאין צורך לתלות אותן או לחבר אותן לקיר. קיימים אנשים רבים אשר בוחרים להתקין מזנון טלוויזיה מגבס, המחובר לנישת מיוחדת לקיר הכוללת מדפים, קישוטים ולעיתים גם תאורה. אפשרות נוספת הינה בניית ספרייה בסלון או במרכז הבית על ידי גבס.

 

אם כבר נישות, אז למה לא ארונות?

מי שחיפש ארון הביתה, יודע עד כמה משימה זו יכולה להיות מורכבת לפעמים: הארון צריך להיות מותאם לפי מידות ספציפיות ולהיכנס בדיוק למקום שיועד לו, מה שלא תמי מתאפשר ומצריך את בעלי הבית להתפשר על גודל או מיקום הארון בחדר. אולם, ניתן לבנות מדפי גבס עמידים בחדר, דבר אשר יאפשר לכם לשלוט בעובי המדפים, גובה הארון וכד’, ולבסוף תצטרכו רק לבחור את דלתות הארון. מדובר באחלה דרך ליצור לעצמכם ארון מעוצב מקיר אל קיר בזול וביעילות, או ליצור אפילו ספרייה קטנה כאמור, אם מדובר בחדר שינה.

 

קיר גבס מעוצב: לא רק כדי לסגור את המרפסת

עבור אנשים רבים, בניית קיר גבס הינה אפשרות שנועדה כדי לסגור את המרפסת בבית, כאשר יש צורך בהקמת חדר נוסף. אולם, זה בדיוק הזמן להכיר את אפשרויות העיצוב בקירות הגבס, לרבות קירות טלוויזיה, קירות מזנון ועוד. זכרו, כי ניתן לעצב עם הגבס באופן דיי חופשי, ולכן אם אתם בעניין של עיצוב אקלקטי, או יוקרתי בבית – קיר גבס יכול להוות פתרון יעיל וזול עבורכם. אגב, לאחרונה נכנסו לאופנה עיצובי קיר בגבס בסגנון אומנותי השאוב מהארמונות הגדולים באירופה, רק זרקנו את הרעיון לאוויר, אם אתם בעניין.

 

תקרות, תקרה צפה, נישת מזגן מרכזי ועוד

לצד קיר גבס, ניתן לעצב את הבית גם באמצעות תקרות גבס, אשר יכולות להנמיך את גובה התקרה, ליצור נישה (או חלל מעבר אוויר, יותר נכון) למזגן מרכזי בבית, להוות חלל מתאים להתקנת תאורה מיוחדת (כמו תאורה בספוטים למשל) בחדרים מסוימים, במרפסת או בסלון, ובנוסף, ניתן גם לעצב את התקרה כמו שרוצים, לרבות בסגנון קלאסי או מודרני. קיר ותקרת גבס יכולים לסייע במיוחד בדירות הישנות יחסית בהן מרקם הקיר או התקרה איננו חלק. במקרה כזה, ניתן ליצור תקרה חדשה, או למלא את השקעים הישנים בגבס לשם אחידות.

 

ואם כבר הזכרנו מילוי שקעים

ניתן למצוא כיום בחנויות משטחי גבס דקים שניתן להדביק בקלות באזורים שונים בבית, לשם שמירה על האסתטיות, כמו החורים הישנים של אוויר המזגן בין הסלון לחדר, כמו שקעים קטנים של מסמרים ישנים ועוד. המשטחים הללו הם נוחים במיוחד, מכיוון שהם לא מצריכים עבודה של איש מקצוע, והתקנתם כוללת הדבקה, ואם צריך אז גם צביעה.

Shutterstock

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

השארת תגובה