צילום: עיריית פתח תקווה

שבוע היערכות לחירום – פתח תקווה נערכת לכל תרחיש

עיריית פתח תקוה בשיתוף פיקוד העורף יקיימו שבוע הערכות לחירום 360, בין התאריכים 29.5-2.6 . במסגרת שבוע ההיערכות לחירום יתקיימו בעיר מגוון פעילויות שמטרתן חיזוק חוסן האוכלוסייה, העלאת המודעות לתרחישי החירום השונים, התנהגות נכונה בעת חירום, וקידום המוכנות של הציבור ושל כלל הגורמים ברשות לעת חירום.

במהלך השבוע יתקיימו הדרכות לתושבים, אירועים ופעילויות הדרכה בגינות ברחבי העיר, תרגול צופרים במסגרתו תישמע אזעקה המתריעה על רעידת אדמה, תרגול תלמידים במוסדות החינוך, שולחנות עגולים ומעגלי שיח עם מתנדבים וארגוני מתנדבים מקומיים, תרגול צוותי הסע”ר (סיוע עצמי ראשוני), פעילות הסברה לאוכלוסייה מבוגרת ואוכלוסייה דוברת שפות, הדרכות של חיילי פיקוד העורף והסברה באזורי מסחר, קידום מוכנות המרחבים המוגנים ועוד.

במסגרת שבוע ההיערכות יתקיים כאמור, תרגול צופרים ביום רביעי 1.6.22 בשעה 10:05 במהלכו כל התושבים ותלמידי העיר יכירו את האזעקה כפי שהיא נשמעת בעת רעידת אדמה ויתרגלו את ההנחיות הנכונות במקרה זה.

בימים שני עד רביעי יתקיימו אירועים בגינות ברחבי העיר, במהלכן יתקיים הפנינג לילדים ולמשפחות בו ישתתפו גם גורמי חירום והצלה, יחולקו חומרי הסברה ויתקיים במקום אירוע חוויתי ומהנה לילדים עם כוכבי הילדים ראנצ’ו או תותי גיבורת על.

להלן תאריכי האירועים ומיקומם:

30.5    16:30 בחניון מרכז קהילתי עמישב

30.5    16:30 בחניון מרכז קהילתי לזרוס

31.5    16:30 ברחבת אולם גולדה

31.5    16:30 בחניון מרכז קהילתי שמואל הנגיד

1.6      16:30 בגינת ליפשיץ

1.6      16:30 בכיכר המייסדים (אירוע שבועות לקהילה בשיתוף מרכז קהילתי לב המושבה)

בנוסף, בכל אירועי הרשות וברחבי העיר, בקניונים ובמרכזים המסחריים יסתובבו חיילי וחיילות פקע”ר ויחלקו חומרי הסברה ויענו על שאלות התושבים.

אירועי השבוע הם בהובלת אגף הביטחון, הפיקוח והחירום בשיתוף פיקוד העורף ובשיתוף כל יחידות העירייה הרלוונטיות.

ראש העיר רמי גרינברג “מדינת ישראל צריכה להיערך לכל תרחיש ולכל מצב ואנו בעיריית פתח תקוה עושים את כל המאמצים בזמן שגרה כדי להיות מוכנים בעת חירום. ניסיון העבר לימד אותנו כי הציבור הוא איתן וההתמודדות בתקופת הקורונה ובתקופת מבצע שומר חומות הוכיחה כי הערכות נכונה והיענות להוראות הגורמים המוסמכים היא קריטית, חשובה ומצילת חיים. אני מזמין את כל התושבים והתושבות לשתף פעולה במהלך השבוע, להגיע לאירועים השונים, לעיין בהנחיות ולהכין את המשפחה לכל תרחיש. אין לי ספק כי ביחד ננצח כל אירוע חירום וכל קושי! תודה לאגף הביטחון, הפיקוח והחירום על הובלת שבוע ההיערכות, לפיקוד העורף, לחבר הנהלת העיר אשר שוקר ראש אגף הביטחון, ולכל המתנדבים וגופי החירום וההצלה בעיר המסייעים בשגרה ובחירום.”

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם