תחנת אוטובוס בפ"ת - צילום: דוד קימחי

שימו לב: שינויים משמעותיים בתחבורה הציבורית בפתח תקווה 

תיגבור קווים והגברת התדירות והקישוריות - הגעה קלה לרכבת הקלה: משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית, בשיתוף עיריית פתח תקווה מתגברים את הקווים לרכבות, במטרה להגדיל את השימוש ברכבת הקלה וברכבת ישראל ולשפר את הנגישות אליהן. מדובר בתגבור שמונה קווים, בסך כולל של כ-200 נסיעות ביום. נוסעים בתחב"צ? כל הפרטים שאתם חייבים לדעת

החל מה- 28.6.24 תגבור הקווים בין פתח תקווה לקריית אונו, אור יהודה, יהוד וגני תקווה

  • קו 76 של חברת מטרופולין, המקשר בין פ”ת, מסוף ארנס לאור יהודה, יתוגבר בתדירות של כל 20 דקות בשעות השיא, בימי שישי.
  • קו 77 של חברת מטרופולין, המקשר בין תחנת הרכבת קריית אריה, פ”ת לאור יהודה, יתוגבר בתדירות של כל 20 דקות, במהלך היום, בימים א-ה.
  • קו 78 של חברת מטרופולין,  המקשר בין מסוף ארנס, פ”ת ליהוד ואור יהודה, יתוגבר לתדירות של כל 30 דקות במהלך היום, בימים א-ה.

החל מה- 30.6.24 תגבור הקווים הפנימיים בפתח תקווה לרכבת הקלה ות”א

  • קו 20 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בין בית רבקה – פ”ת לאוניברסיטת ת”א, ועובר בתחנות הרכבת הקלה לאורך ציר ז’בוטינסקי, יתוגבר באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה.
  • קו 22 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בתוך פתח תקווה, בין שכונת הדר גנים – לאזור העסקים פארקטק. הקו יתוגבר באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה.
  • קו 44 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בין מרכז העיר לתחנת רכבת קריית אריה, יתוגבר בכל שעות היום, בימים א-ה.
  • קו 64 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בין שכונת הדר גנים – למסוף הכרמלית בתל אביב. הקו יתוגבר באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה ויורחבו שעות הפעילות שלו.
  • קו 99 של חברת אלקטרה אפיקים, המקשר בתוך פתח תקווה, בין שכונת עמישב– למרכז הרפואי רבין, ועובר בתחנות הרכבת הקלה לאורך ציר ז’בוטינסקי. הקו יתוגבר בעשרות נסיעות ביום, באופן משמעותי בכל שעות היום, בימים א-ה.

החל מה-10.7 חיבור שכונת אם המושבות לרכבת הקלה בתחנת פינסקר

במענה לבקשת עיריית פ”ת ובאישור משרד התחבורה, חברת דן תפעיל תחנות אוטובוס חדשות.

קו 51 המגיע מת”א ועובר בשכונת אם המושבות ימשיך לכיוון רחוב פינסקר, בסמוך לתחנת הרכבת הקלה, ויספק קישוריות וחיבוריות בין השכונה לרכבת הקלה. משם הקו ממשיך לתחנה המרכזית ברחוב אורלוב.

בנוסף, קו 38 המגיע מחולון, עובר באזור התעשייה פארקטק, יעבור גם הוא ברחוב פינסקר, במקטע גיסין -אורלוב, וגם לו יתווספו תחנות ברחוב פינסקר, בסמוך לרכבת הקלה, בשני הכיוונים.

מדובר בבשורה של ממש המקדמת קישוריות בין שכונת המגורים לרכבת הקלה, ומאפשרת שימוש נרחב יותר וקל יותר לנוסעים.

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג: “לאחר עבודת מטה מסודרת ומיפוי צרכים, בשיתוף פעולה עם משרד התחבורה, אני שמח לבשר כי יתוגברו הקווים המובילים לרכבת הקלה וקווים נוספים מרכזיים . קישוריות בין השכונות ובין חלקי העיר ותדירות גבוהה של אוטובוסים ורכבות תשפר באופן משמעותי את השימוש בתחבורה הציבורית ותפחית את השימוש בכלי רכב פרטיים, מה שיקל על העומסים בכבישים ויצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה וכמובן בחיי אדם.  לאחרונה הוכנסו לשימוש בעיר גם אוטובוסים המונעים בגז טבעי או בחשמל, שקטים וידידותיים לסביבה וגם נתון זה מצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה ובאיכות חיי התושבים. אלו הם בשורות של ממש ואני מודה לצוות המקצועי שלנו באגף התנועה ולמשרד התחבורה ומפעילי התחבורה הציבורית הפועלים בעיר”.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x