שלוש שנים בלי מרן הרב עובדיה זצוק"ל: בפ"ת מנציחים את זכרו

שלוש שנים להסתלקותו של מרן הגאון חכם עובדיה יוסף זצוק"ל, בעירנו פתח תקוה מציינים בימים האחרונים את זכרו ומשמרים את מורשתו, בבתי הספר ובבתי הכנסת התקיימו פעילויות מיוחדות הכל כדי לשמר את מורשתו החשובה של מרן.
הילדים צופים בסרט על מורשתו של מרן זצוק
הילדים צופים בסרט על מורשתו של מרן זצוק"ל

(צילום: יעקב כהן)

שלוש שנים בלי מרן! אותו יום מר ונמהר ג' במר חשוון זכור לכולנו. התפילות לרפואתו קרעו שערי שמים. הציבור בישראל והיהודים בעולם נתונים בשעות רבות של מתח שבסופן ניצחו ארלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים. בבת אחת הבינו כולם שמה שהיה כבר לא יהיה. גם ברי הפלוגתא הבינו שאין לנו תמורתו. פנה הודו פנה הדרו. הדור הוא לא אותו דור מלמלו כולם.

מרן רבי עובדיה יוסף, בן 93 בפטירתו, השאיר אחריו ספרים לרוב, פסקי תשובות, חידושי תורה ועוד ועוד. אך בפי כולם טבוע המונח "מורשת מרן". מורשת מרן, שתי מילים שמאגדות בתוכן עשרות שנים של עבודה סיזיפית, כיתות רגליים והתדפקות על פתח נדיבים והכל למען הקמת מוסדות ברוח ישראל סבא.

לא אחת התבטא מרן חכם עובדיה יוסף אודות חשיבות חינוך הדור החדש שהם הם העתיד של כולנו. "הם יקבעו אלו פנים יהיו למדינה" אמר בקולו החלש והגבוה כאחד אותו קול שכולנו מתגעגעים אליו.. ואכן על זה הקדיש את רוב פעילותו הציבורית/פוליטית.

בימים אלה מציינים שלוש שנים לאחר הסתלקותו נדמה כי הדור הזה קם ואומר את דברו. "כבר לא מדברים על אפליה", אומר לנו משה, תושב פ"ת ותלמיד ותיק של מרן, "היום השפה היא של עליונות והכרה בתרומה הגדולה שהביאה איתה מורשת יהדות ספרד לעולם".

גם לאחר פטירתו אותם המוסדות שהקים וטיפח ממשיכים בפעילותם ברוח מרן, בימים אלה מציינים את יום פטירתו בשלל מגוון של פעילויות וטכסים. "היות ולא יצאה הוראה מסודרת מראשי התנועה על טכס מסוים שנדרשים לעשות בתלמוד תורה, החלטנו לומר פרקי תהילים בשעה מסוימת כל התלמידים ביחד" אומר לנו רכז חברתי בת"ת בעיר.

אכן, הוראה מסודרת אולי לא יצאה אך במוסדות בעיר פ"ת המזוהים עם מורשת מרן שקדו, כל אחד בדרכו, על תוכנית לימוד מיוחדת ליום הזה.

בתת נטיעים שבפ"ת שקדו התלמידים על מבצע במהלכו התלמידים למד מחוץ לשעות הלימודים לע"נ מרן ותוגמלו ע"י צוות המחנכים וההנהלה. בהודעה שקיבלו הילדים נמסר כי "בכל כיתה ילמדו התלמידים מהנהגותיו הטהורות, מעמלו ושקידתו בתורה, מיראתו הקודמת לחכמתו, וכל זה על מנת  שיצמחו מאיתנו גדולי הדור הבא".

בקריית הרב סלומון הפיקו תכנית מיוחדת שהתקיימה אמש (מוצ"ש) במהלכה התאספו כל ילדי "חבורת התהילים" שבשכונה וכן ילדים שאינם משתתפים באופן קבוע בסדר הלימוד. במהלך הערב שמעו הילדים הרצאה מפי הרב יונתן פלאח אודות מורשת מרן, חייו ופועליו. במהלך ההרצאה נשאלו הילדים שאלות אודות מורשת מרן והתבקשו להאזין היטב לסרט שיוקרן מיד לא"מ ולענות על השאלות כפי שהתבררו בסרט שהוקרן. כמו"כ חולקו פרסים ע"י יו"ר ועד השכונה הרב משה צלח. בערב נטלו חלק כ100 ילדים.

הילדים צופים בסרט על מרן
הילדים צופים בסרט על מורשתו של מרן הרב עובדיה זצוק"ל

גם ב"תיכון מעיין" שבעיר נערכו היטב ומבעוד מועד ליום האזכרה של מרן ואכן, נערך יום לימודים שרובו הוקדש למורשת מרן. על פרטי הפעילות מרחיב לנו היועץ החינוכי ומחנך בתיכון מעיין, הרב יצחק יונה: "במהלך כל ארבע השנים בהם התלמידים מתחנכים בבית בספר הם יונקים בעצם מתורתו של מרן. הרב יוסף בוסו, מנכ"ל רשת החינוך פ"ת מזכיר בכל ביקור, הן לנו והן לתלמידים של מי כל המפעל הגדול הזה ואני יפתיע אותך שעוד לפני החגים נגשו אלי תלמידים עם השאלה איך מתכונים להנציח בתיכון מעיין את יום הזיכרון של מרן. הם מעצמם פנו אלינו. כנראה שיש להם הכרת הטוב לאבא הרוחני שלהם."

על הפעילות עצמה לזכרו של מרן מספר הרב יצחק יונה "אנחנו קיימנו יום לימודים מיוחד שהוקדש ברובו לזכרו של מרן. גולת הכותרת הייתה סיום ש"ס משניות ששוננו ע"י התלמידים שבועות קודם לכן והושלם לימודם בימים אלו. חוץ מזה קיימנו רב שיח שחולק לקבוצות גיל אודות מורשת יהדות ספרד ומקומה בחברה הישראלית תוך שימת דגש על הטבעת חותמו של מרן בכל מה שקשור לזה. חתמנו את היום ב"סעודת אמנים" עם ברכות לע"נ מרן זיע"א."

מנהל תיכון מעיין בפתח תקווה - הרב איתמר עמר

הרב יונה, בפעילות לתלמידי תיכון מעיין לזכר מורשת מרן הרב עובדיה זצוק"ל
הרב יונה, בפעילות לתלמידי תיכון מעיין לזכר מורשת מרן הרב עובדיה זצוק"ל

שבת יביע אומר:

גם ברחבי העיר פ"ת הוכרז על "שבת יביע אומר" במהלכה השתתפו אלפים בשיעורי תורה ושיחות לע"נ מרן. בבית כנסת "בית אליהו" בהנהגת הרב משה ארבל קיימו שבת כזו בהשתתפות הרב דורון הלל ואישי ציבור נוספים. את השבת הנעים הפייטן איציק סבג. כמו"כ נערכה בבית הכנסת סעודה שלישית כיד המלך ובו השתתפו עשרות מתושבי המקום.

היום (יום א) תתקיים עצרת ענק לזכרו של מרן במרכז הקהילתי "מאור יהודה" אשר בו יישאו דברים הרב אברהם חפוטא, הרב אהרון בוטבול, בנו של מרן והרשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א ועוד רבנים ואישי ציבור.

אכן, כולנו בניו, כולנו תלמידיו, וכל אחד מבטא את זה באופן שהכי קרוב לליבו. יהי זכרו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל ברוך.

נחנך מרכז "חזון יוסף" ע"ש מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

מחזיקי מפתחות
תחתיות שתיה

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

שיתוף בwhatsapp
שיתוף בtelegram
שיתוף בfacebook
שיתוף בtwitter
שיתוף בemail
שיתוף בprint

השארת תגובה

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

מתנה שכל אחת תרצה לקבל בזארה הום

לאמא, לחמות, למורה – כולנו רוצים לכבד עם משלוח מנות  מחמם את הלב. ברשת Zara Home תוכלו להנות, מהיצע איכותי ויוקרתי של פריטי אירוח והלבשה לבית וממגוון עשיר של מוצרים, בעולמות עיצוב הבית השונים כמו: מצעים, מפות, שטיחים לסלון הבית ולחדר האמבטיה, רהיטים, הלבשת שולחן, סכו"ם ומערכות אוכל ופריטים מעוצבים

כל הפרטים>>
איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
בקרוב: חנוכת ספריית 'מנגינות' בשכונת נווה גן פתח תקווה

בקרוב: חנוכת ספריית 'מנגינות' בשכונת נווה גן פתח תקווה

ביום ראשון ה-24/3 בשעה 16:30 תפתח הספרייה החדשה – 'מנגינות' בשכונת נווה גן, ברחוב מבצע דקל 3, בסמוך לשירות הפסיכולוגי החינוכי.

כל הפרטים>>
ברוך דיין האמת: הרב חיים ניסן הרשברג זצ"ל

ברוך דיין האמת: הרב חיים ניסן הרשברג זצ"ל

ברוך דיין האמת: הרב חיים ניסן הרשברג זצ"ל, מחשובי האברכים והמקרבים בפתח תקווה - הלך לעולמו לאחר מחלה קשה בחודשים האחרונים • בן 60 בלבד בפטירתו

כל הפרטים>>
בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי טילים לגוש דן: ראש העיר, רמי גרינברג כינס ישיבת הערכות

בעקבות ירי הטילים אל עבר גושן דן הערב מרצועת עזה, כינס ראש העיר פתח תקווה ישיבת הערכות. לפי שעה, אין הנחיות מיוחדות לתושבים

כל הפרטים>>
ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש העיר, רמי גרינברג ביקר בתחנת כבאות והצלה פ"ת

ראש עיירית פתח תקווה רמי גרינברג ביקר אתמול בתחנת כבאות והצלה פ"ת,אל ראש העיר הצטרפה אלה זילברמן מנהלת מחלקה למעורבות חברתית אשר מלווה פרויקט זה.

כל הפרטים>>
מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

מבצע אכיפה נערך במרכז העיר פ"ת

בתחילת השבוע (א') התקיים מבצע אכיפה במרכז העיר בהובלת מינהלת מרכז העיר ובהשתתפות אגף הפיקוח, האגף לרישוי עסקים, השיטור העירוני, אגף הביטחון ובגיבוי שיטור מרכז העיר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד