הדמיה: יסקי-מור-סיוון

שמעתם על הסיפור של מתחם המסוקים בבלינסון פ”ת?

מנחת המסוקים בבילינסון כפי שהוא היום מהווה מגבלה משמעותית בדרך לפיתוח מתחם המגורים באנסקי: אתמול (ראשון) התקיים דיון בנושא מנחת המסוקים בסמוך לבילינסון והשפעתו על הבנייה באזורים הסמוכים לבילינסון, לרבות מתחם אנסקי.

הדיון התקיים בהשתתפות מנכ”ל משרד הבריאות נחמן אש, ראש העיר רמי גרינברג, אלי דרייפוס המשנה למנהל מרכז רפואי רבין, איציק אוז’לבו מהנדס העיר פ”ת, דדי מנשה מרת”א ואנשי מקצוע נוספים מהמשרדים הרלוונטיים.

במהלך הדיון טען ראש העיר כי המנחת מטיל היום מגבלות בלתי סבירות על סביבתו והציג כיצד מנחת המסוקים מגביל את פיתוח האזור וקידומו, לרבות עצירת ההתחדשות העירונית שהינה קריטית ונחוצה עד מאד, במיוחד באזור הרחובות אנסקי, חרמון ועצמון, וכן פיתוח ההתחדשות העירונית בשכונת ורבר.

ראש העיר רמי גרינברג “הישארות המנחת כפי שהוא היום יוצרת מגבלות משמעותיות מאד בבנייה באזור. לא ניתן יהיה לבנות לגובה ברדיוס רחב מאד, וזהו נתון קריטי בקידום התוכניות לפיתוח העיר. הנושא בעל השפעה על ההתחדשות העירונית הנחוצה כל כך באזור מתחם אנסקי ובאזור שכונת ורבר. אנו רוצים לאפשר לתושבים לשפר את בית מגוריהם ואיכות חייהם ועושים כל שניתן כדי למצוא פתרון שיאפשר את ההתחדשות העירונית באזור זה. יש למצוא פתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים ושלא יבוא על חשבון איכות חיי התושבים”.

מנכ”ל משרד הבריאות נחמן אש ציין כי יש חשיבות רבה למנחת מסוקים בעת פינוי פצועים וחשוב שהמנחת יהיה זמין לכל תרחיש. יחד עם זאת חשוב להתכנס ולמצוא פתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים.

מהנדס העיר איציק אוז’לבו אשר הציג את הנושא וההשלכות התיכנוניות של המנחת על המשך פיתוח העיר, ציין כי אם המנחת היה מעוגן סטטוטורית היינו מודעים למגבלות ואילו כעת ישנן תכניות שאנו לא יכולים לקדם. זו משימה לאומית למצוא פתרון לנושא על מנת שלא לפגוע בתושבי העיר. עוד ציין אוז’לבו, כי כעת, במהלך העבודות על החניון בבילינסון המנחת מושבת לשנתיים מה שבעצם מצביע על כך שאולי ניתן לוותר עליו במתכונתו הנוכחית ולפעול להקמת מנחת על גג בית החולים.

ראש העיר רמי גרינברג אשר רואה לנגד עיניו את טובת תושבי אנסקי, חרמון, עצמון והסביבה, קשוב לרצונם ולצורך האמיתי שלהם בהתחדשות עירונית ופינוי בינוי, חידד בפני הנוכחים כי יש למצוא פתרון לנושא מנחת המסוקים ויפה שעה אחת קודם, “כמו בכל עיר מתקדמת בעולם, בהם יש אזורים רווים ומגדלים הבנויים לגובה, גם כאן, יש למצוא פתרון בדמות מנחת מסוקים על גג בית החולים ועל כולם להתכנס יחד ולמצוא דרך יצירתית ליישום הפתרון “.

0 0 votes
דרגו עכשיו את הכתבה
Subscribe
Notify of

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם

0
Would love your thoughts, please comment.x