צילום: באדיבות בית החולים

שניידר פ”ת: פרופ’ אברהם ביגלמן מונה לתפקיד מנהל מכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה

הנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הודיעה על מינוי מנהל חדש למכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה  במרכז שניידר לרפואת ילדים: פרופ' אברהם ביגלמן מונה לתפקיד מנהל מכון קיפר לאימנולוגיה ואלרגיה  במרכז שניידר ומחליף בתפקיד את ד"ר יעל לוי אשר פרשה לגמלאות.

פרופ’ אברהם ביגלמן, תושב רעננה, נשוי ואב לשלושה.  שימש בתפקידו האחרון כרופא בכיר ופרופסור חבר בבית החולים לילדים של סנט לואיס ואוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס בארה”ב. פרופ ביגלמן הינו בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסטת בן גוריון בנגב וסיים התמחות ברפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה. בהמשך, ביצע המתמחות על באלרגיה ואימונולוגיה בבית החולים לילדים ואוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס.

פרופ’ אברהם ביגלמן. צילום: דוברות מרכז שניידר לרפואת ילדים.

מכון האלרגיה והאימונולוגיה במרכז הרפואי שניידר הוא הגדול מסוגו בארץ ומטופלים בו  ילדים הסובלים ממגוון מחלות אלרגיות וממחלות כשל חיסוני. תחום המחקר האקדמי של פרופ ביגלמן סובב סביב התרומה של מחוללים זיהומיים להתהוות של אסטמה בילדים, וכן במציאת גישות טיפוליות שונות לאסטמה בילדים. הוא היה חוקר פעיל במספר רשתות מחקר של אסטמה שנתמכו ע”י ה National Institute of Health (NIH) בארה”ב. כיום הוא מוביל פרויקט מחקרי המיועד למנוע התפתחות של אסטמה בילדים לאחר זיהום נשימתי ויראלי הנגרם מ RSV.

 

לדברי פרופ’ יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: “הנהלת מרכז שניידר ואני מברכים על מינויו של פרופ ביגלמן למנהל המכון  לאימונולוגיה ואלרגיה  במרכז שניידר ובטוחים כי אישיותו, מקצועיותו וניסיונו רב השנים, יביאו להצלחה בתפקיד זה. בנוסף, הנהלת בית החולים מודה לד”ר יעל לוי על שנות פעילותה הרבות והפוריות בניהול המכון לאימונולוגיה ואלרגיה. אנו מוקירים לה תודה ומאחלים לה בריאות והצלחה רבה עת פרישתה לגמלאות”.

 

לשיתוף הכתבה

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

אולי יעניין אותך גם