צילום: עיריית פתח תקווה

שנת הלימודים תשפ”א נפתחה בפ”ת בהצלחה

היום נפתחה שנת הלימודים בעיר פתח תקוה ו- 65,758 תלמידים החלו היום את שנת הלימודים תשפ"א

בוקר חגיגי היה היום בעיר וזאת על אף מגבלות הקורונה וההנחיות. ברוב בתיה”ס הגיעו כל התלמידים, בדירוג לפי הקפסולות ושנה”ל תשפ”א, שללא ספק תהיה שונה, החלה!

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג יחד עם חבר הכנסת עוזי דיין (שפתח את הבוקר בפתח תקווה), ראש מינהל החינוך ומ”מ רה”ע, רון כץ, מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג, מנהלי האגפים, נציגי הפיקוח ואנה נבות יו”ר ועד ההורים העירוני, סיירו בבתי הספר לביקור קצר ובירכו את התלמידים, התלמידות וצוותי ההוראה.

ראש העיר גרינברג והצוות פתחו את הבוקר בקביעת מזוזה בגן פשוש ברחוב קפלנסקי, גן ששופץ והונגש. משם המשיכו לבי”ס אלימלך כנר שם נפתח השנה מסלול לימודים ייחודי, צומח (התחיל כעת בשכבת כיתות א’), ברוח החינוך המונטסורי. הצוות המשיך לבי”ס קפלן וכן לתיכון בן גוריון שם בירכו את המנהל החדש חגי קרקו. הצוות המשיך לשש שנתי יצחק שמיר שם הסתיימו העבודות לבניית בניין המינהלה החדש, ביקרו בבית ספר מעוף (חינוך מיוחד), המשיכו לישיבת אמית אלירז- בירכו את המנהל החדש עופר ארן, המשיכו לחטיבת ברנר, לבי”ס דעת מבינים, לבי”ס שובו, לבי”ס אמיר, לבי”ס נצח ולבי”ס אורנים.

ראש העיר רמי גרינברג אמר “אני באמת נרגש לפתוח היום את שנה”ל תשפ”א, ולראות את כל התלמידים והתלמידות חוזרים למסגרת לימודית, פדגוגית, ערכית. אין ספק שהלמידה השנה תהיה שונה ותשלב למידה מרחוק עם למידה פיזית בבתי הספר, ואנו עשינו מאמצים כבירים כדי להכשיר את בתי הספר והצוותים ללמידה מרחוק, להרחיב את ימי הלימוד במוסדות החינוך, איפשרנו לימודים במרחבים ציבוריים הסמוכים לבתי הספר ובנוסף ביצענו השנה שיפוצים ועבודות בהיקף של כ-50 מיליון שקלים. מערכת החינוך של פ”ת היא מהמובילות בארץ בשילוב הוראה חדשנית מרחוק, ויש לה שיתוף פעולה הדוק עם חברת מיקרוסופט ושימוש נרחב ב’ענן המיחשוב העירוני 365′. אני מודה לצוות מינהל החינוך ברשות ולכל צוותי ההנהלה וההוראה, על המאמצים הכבירים לקראת פתיחת שנת הלימודים ומאחל הצלחה בלימודים לכל התלמידים והתלמידות”.

מ”מ רה”ע וראש מינהל החינוך רון כץ “מערכת החינוך בפתח תקוה נפתחה היום בהצלחה רבה. מערכת החינוך בעיר התכוננה במיוחד להיבטים של למידה מרחוק תוך דגש על חדשנות פדגוגית ומיומנויות המאה ה-21 . הלמידה העירונית גובשה על פי עקרונות המתווה הארצי ומאגדת בתוכה מודלים המדגישים ערכים של גמישות, יצירתיות ואוטונומיה ניהולית, כל זאת מתוך תפיסה כי התלמיד הוא במרכז והחינוך בראש הוא לא בגדר סיסמה אלא דרך מקצועית. אני מודה לכל צוות מינהל החינוך על העבודה המאומצת ומאחל הצלחה רבה ושנה מוצלחת לכל התלמידים, התלמידות ואנשי החינוך בעיר”.

בפתח תקווה  3,610 ילדי גן חובה, 3,631 תלמידים יתחילו השנה את לימודיהם בכיתה א’, 2,899 תלמידים יתחילו את כיתה ז’, ו-2370 תלמידים יתחילו את כיתת יב’ בדרך לסיום לימודיהם במערכת החינוך (נתונים אלה כוללים רק את החינוך המ”מ והממ”ד). 

14,436 ילדים ילמדו בגני הילדים. 28,269 תלמידים ילמדו בבתי הספר היסודיים, 19,353 תלמידים בבתי הספר העל יסודיים, ובחינוך המיוחד כ-3,700 תלמידים. מספרים אלה כוללים את התורני, החרדי והמוכש”ר.

בעיר קיימים מאות מבני חינוך, ביניהם 467  גני ילדים (כולל חינוך מיוחד והמוכש”ר), 60 בתי ספר יסודיים (כולל חרדי והמוכש”ר), 11 חטיבות ביניים מ”מ, 5 תיכונים ממלכתיים, 7 שש-שנתי ז’-יב’ ממ”ד ו- 3 תיכונים טכנולוגיים, 22 בתי”ס על יסודיים לחינוך החרדי והמוכש”ר, כל זאת בנוסף ל-15 בתי ספר של החינוך המיוחד (כולל חרדי והמוכש”ר).

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם