תאגיד "מיתב" החל בהתקנת מדי מים ללא חשש חילול שבת בפ"ת

לאור פעילות ממושכת של פעיל הציבור ירון קדושים: תאגיד "מיתב" החל בהתקנת מדי מים ללא חשש חילול שבת - מדי המים החדשים מאושרים ע"י משמרת השבת" וזוכים לכשרויות מהודרות. כעת מתבצעת התקנה במסגרת פיילוט לניסיון לבדיקת תקינות, בעוד כ 4 חודשים לכלל הצרכנים שידרשו זאת
שעון המים ללא חשש חילול שבת

בימים האחרונים החלה מיתב בהתקנת פיילוט ראשוני של מדי מים חדשים הפועלים על בסיס דיגיטלי (קר"מ- קריאה מרחוק). מד דיגטלי בשונה מהמד הישן והמכאני, משדר באופן רציף כל העת למחשבי התאגיד את מצב השימוש במים, ויודע להתריע על תקלות, נזילות, שימוש חריג וכו. כמו כן יכול מוקדן בתאגיד המים לתת מענה מיידי ללקוח הפונה טלפונית, זאת מבלי להגיע לשטח ולראות את מד המים.

יתרון זה כידוע מביא עימו בעיה קשה של חילול שבת גמור, מאחר ושעון דיגיטאלי רגיל משדר עם פתיחת המים, ובכך למעשה בפתיחת ברז פשוטה מופעל השעון ומערכת השידור. דבר זה ראוי לתשומת לב מיוחדת בימי הקיץ והחופש, כאשר אדם היוצא לחופשה בצימר עלול למצוא את עצמו מחלל שבת באמצעות פתיחת ברז פשוטה המפעילה שעון דיגטאלי ומערכת שידור.

שעון המים ללא חשש חילול שבת

תאגיד המים מיתב פעל בשנים האחרונות למציאת שעון כשר ומאושר לשימוש בשבת, אך היה צורך הן בהתאמה למערכות החברה (מערכות המיחשוב וקוטרי הצנרת) והן ברמת אמינות ואיכות גבוהה ביותר ללא פשרות. מספר שעונים שהוצגו נפסלו מטעמים אלו או מטעמי אי אישור הלכתי בעל תוקף המתאים גם לתושבים הדורשים רמה גבוהה של כשרות.

לפני כחודשיים ירון קדושים הציג לפני תאגיד מיתב שעון מים של חברת "ארד" מדגם "כרמל גלאט" שקיבל אישורים גורפים מכלל העוסקים בדבר . בין כלל האישורים ניתן למנות את "ועד הפיקוח של העדה החרדית" ארגון "משמרת השבת" המכון הטכנולוגי להלכה של הרב הלפרין, ובד"צ "חרדים" בראשות הגרש"צ רוזנבלט .

עם הצגת האישור החלה מיתב בבחינת הרעיון, נפגשה עם נציגי חברת ארד, וקיבלה את דגם השעון לבחינה מקצועית בשטח. השעונים הותקנו ב3 בנייני מגורים בגני הדר כפיילוט נסיוני למשך כארבעה חודשים, שלאחריהם, במידה ולא ימצאו תקלות, יותקנו השעונים בבתי צרכנים שמקפידים על שמירת שבת.

המיוחד בשעון זה בין השאר הוא צריבת התוכנה במכשיר המשביתה את פעולתו באופו מוחלט בימי שבת ומועד. בכל שעון שכזה ישנה שעון דיגטלי פנימי עם לוח שנה המאפשר רישום של ימים ושעות ומכאן הדיוק בפעולות שלו על מנת לשדר מועד מדוייק של תקלה ומהות התקלה. תוכנה זו יודעת מתי חלים שבת ומועד ומשביתה את פעולת המכשיר בזמן זה ללא יכולת לשנות דבר זה לאחר יציאת השעון מהמפעל.

תאגיד המים "מיתב" פנה לפעיל הציבור ירון קדושים, כמי שמרכז בהתנדבות פניות ציבור חריגות מזה שנים ארוכות מול מיתב, לרכז את פניות ציבור גם בענין זה. ניתן לפנות אליו בכל שאלה על מנת לראות את האישורים ההלכתיים וכן כל שאלה בענין.

ניתן לפנות לירון קדושים בשעות הערב בטלפון ל0544943906 או במייל yarony1@gmail.com

הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

2 תגובות

  1. חיים הגב

    וגם אוהביה גדולה בחרו!
    כל הכבוד ירון…

  2. בדיחה עצובה הגב

    כבר כמה שנים מותקנים מדי מים כשרים בריכזים החרדיים לאור סיכום של מכל מיתב עם ראש הישיבה הרב יגאל רוזן.
    איני מבין מה קרה כעת.

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

שר התקשורת איוב קרא התארח היום (יום רביעי) בלשכת ראש העיר "יש לי סימפטיה מיוחדת לעיר" אמר השר בפתח ביקורו "פתח תקוה הייתה פעם הבית שלי. כשהייתי סגן צעיר שכרתי דירה בשכונת אחדות. העיר קרובה לליבי" ציין השר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד