תוך שנתיים: אגם ייחודי רחב ידיים יבנה בפארק הגדול

בימים אלה הושלם תכנון הרחבת הפארק העירוני המרכזי של פתח תקווה שיכלול מתחם חדש המשתרע סביב אגם רחב ידיים בן 14 דונם, הגובל ברחוב באזל ממערב ורחוב הרב מלכה ממזרח

אגם חדש פתח תקווה

הפארק המתחדש מהווה חלק ממערך עירוני עתידי של שטחים ירוקים אשר יתפרש ממרכז העיר ועד לצפון ליצירת ממשק עם פארק הירקון המטרופוליני המתוכנן. העבודות יתחילו בינואר הקרוב ויסתיימו לקראת שנת 2018.

פארק האגם הינו מרחב ציבורי פתוח וייחודי המציע לתושבים ולמבקרים מתחם פנאי המשלב פעילות עירונית מגוונת לצד מקום ירוק לשקט ומרגוע על גדת האגם.

ראש העיר איציק ברוורמן “הגיע העת שגם לתושבי פתח תקוה יהיה מרחב מרשים, ירוק ונעים, אשר יהיה פתוח לקהל הרחב ויספק מתחם לפעילויות בשעות הפנאי כמו גם מקום שקט ונעים למרגוע. מינהל ההנדסה ומשרד האדריכלים עמלו זמן רב על תכנון האגם תוך התחשבות בצרכי התושבים והמרחב העירוני, ואני מאמין כי האגם הייחודי והפארק כולו יהיו מהאטרקציות המוצלחות והאהובות על תושבי העיר”.

תכנון האגם בוצע על ידי משרד מייזליץ כסיף אדריכלים (מתכנני נמל תל אביב וטיילת תל אביב) והוא מבוסס על מערכת בריכות אקולוגיות וסינון מים בעזרת צמחיית WETLAND. התכנית כוללת מערכת שבילי עץ על גדות האגם, מזח להשכרת סירות, שבילי הליכה נרחבים, שבילי ריצה ואופניים, מרפסת תצפית וטריבונות ישיבה הצופות למים ולבריכות האקולוגיות, מתחמי כושר ומשחק חדשים, עצים, צמחייה, הצללות ייחודיות ומבנה מסעדה ארכיטקטוני הכולל שטח ישיבה על המים ומרפסת תצפית מהגג.

גדות האגם יאופיינו במגוון פעילויות, בהתאם לממשק השונה שלהם עם המרחב העירוני:

  1. הגדה הצפונית – הגובלת במבני המסחר והתעסוקה העתידים לקום תהווה מרחב לפעילות עירונית שוקקת שתכלול פעילויות עירוניות מגוונות (כגון: הקרנת סרטים, הפעלות לילדים, שוק אוכל וכו’), טריבונות ישיבה, שמשיות, בריכות רדודות, מצללות, מתחמי כושר ומשחק וכן מסעדה שתמוקם על גדת האגם.
  2. הגדה הדרומית – הגובלת בפארק הקיים תהיה בעלת אופי ירוק, שקט, טבעי ותציע פינות חמד שקטת בנוף של צמחייה מגוונת של WETLAND.
  3. הגדה המזרחית- הגובלת ברח’ הרב מלכה תהווה את אזור התווך בין הרחוב לפארק כאשר דרכה תתאפשר כניסה אל האגם ומעבר ממזרח דרך הגשר להולכי הרגל אשר יחבר את הפארק עם שכונת נווה גן.
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם