תיעוד: הכנסת ספר תורה בקהילת ‘בית אבא’ פ”ת

באווירת הימים הנוראים, קיימה קהילת "בית אבא" הכנסת ספר תורה מהודר ומפואר במיוחד. באירוע שהחל בכתיבת אותיות והסתיים בשעות המאוחרות של הלילה בזיץ סליחות מיוחד השתתפו רבים מתושבי העיר, רב העיר, ראש העיר ונכבדי העיר

רגע לפני תקופת החגים, פתח תקווה לבשה חג. קהילת בית אבא חגגה ביום חמישי האחרון הכנסת ספר תורה באירוע מיוחד ומרגש. ספר התורה שנתרם ע”י משפחות סימוני מפ”ת ומצרפת נתרם לאחר שהמשפחה התוודעה לפעילות הקהילה ולבית החם שהיא מהווה עבור ציבור חרדי רחב בעיר.

בתוך המיוחדות של אירועי קהילת בית אבא חיברו מארגני האירוע את הזמן והאירוע. לצד תהלוכת הכנסת ספר תורה עם כל ילדי הקהילה ומאות מתושבי העיר שולב במסגרת סעודת המצווה זיץ מיוחד עם שירי נשמה ותפילה מתוך תפילות הימים הנוראים עד השעות הקטנות של הלילה: הזמר ובעל התפילה מאיר גפני כשאליו נלווים הזמר יוני ברגר, החזן דניאל כל טוב והיוצר משה פלד הנמנים על משפחות הקהילה, ובניצוח מיוחד של שלמה ברונר ותזמורתו עם פסנתר כנף מיוחד שהובא לאולם בכדי ליצור את האווירה המתאימה.

בסעודת המצווה שהתקיימה סביב שולחנות ערוכים בכל טוב ובטוב טעם מהמטבח המשובח של אולמי “מייפל” המפוארים, השתתפו משפחות קהילת בית אבא ונכבדי העיר וביניהם גבאי הקהילות השונות בפתח תקווה, חברי מועצת העיר הרב אליהו ברוכי, הרב ישראל פרידמן, איציק דעי, הרב אוריאל בוסו וכן נציגה השלישי של סיעת יהדות התורה בפ”ת הרב שמעון ברגמן, הרב צבי אלימלך הורביץ שליט”א מרבני העיר שמלווה את משפחות הקהילה שנים ארוכות ואת הקהילה מעת היווסדה, רב העיר הרב מיכה הלוי שליט”א שאף נשא דברים ועמד בדבריו על כך שהכנסת ספר תורה היא למעשה שחזור מעמד הר סיני, האותיות המיוחדות, הכתיבה הייחודית של ספר התורה הן השחזור של מעמד הר סיני ולכן דווקא בספר תורה יש את העניין “תהלוכה” שהיא מעין שחזור מעמד הר סיני. ראש העיר עו”ד איציק ברוורמן שיבח מאוד את הקהילה והחיבור של קהילה חרדית שכזו לצביונה המיוחד של פתח תקווה וסיפר כי הוא מתרגש במיוחד מהכנסת האורחים הלבבית והגיבוש שנראה יחד ממבט ראשון בכל אירוע שהקהילה עורכת.

ראש העיר בירך את משפחת סימוני מתושבי העיר שזכו להביא עוד יהדות לפתח תקווה. הרב מנחם שוורץ מנהל היחידה לחינוך חרדי בעיריית פתח תקווה שעמדה לימין האירוע וסייעה רבות בארגונו זאת לצד עזרתה הרבה לקהילה משך כל ימות השנה הוזמן אף הוא לברך באירוע ובדברי טעם חיבר את מעגל החיים של היהודי שמתחילים במצווה הראשונה בתורה של פרו ורבו וסוגר את המעגל במצווה האחרונה בתורה שהיא כתיבת ספר תורה, החיבור של הילדים וספר התורה הם המסורת של ללכת ב”בית אבא” וכפי שעושה קהילת בית אבא שהפכה עם השנים לאחת הקהילות החשובות בפ”ת.

רב הקהילה הרב מיכאל שוהם שליט”א הודה בשם הקהילה למשפחת סימוני על תרומת ספר התורה ובפרט הודה לשניים מילדי המשפחה ר’ יונתן סימוני והגב’ יעל ור’ גבריאל נחמני שהינם מעמודי התווך של הקהילה ועמדו מאחורי הכנסת הספר ודיבר על כך שהמצווה היחידה בתורה שנקראת שירה היא מצוות כתיבת ספר תורה, ללמדנו שהתורה היא שירת חייו של האדם ותכלית האדם היא אותה שירת התורה הקדושה, הרב הוסיף ודיבר על החיבור של הקהילה בתורה, תפילה ושירה שמעמיקים את העוגן הרוחני למשפחות הקהילה ולהעיר פתח תקווה.

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם