תיעוד מיוחד: השר לשירותי דת דוד אזולאי בסיור מיוחד בעיר פתח תקווה

השר לשירותי דת דוד אזולאי ערך השבוע (ג') לסיור מיוחד בעיר פתח תקווה ועמד מקרוב על צרכי הדת של תושבי העיר. סיקור מיוחד
השר דוד אזולאי - בתלמוד תורה שירת יוסף פתח תקווה - פתח תקוואי

סיור מיוחד של השר לשירותי דת דוד אזולאי מש"ס בעיר פתח תקווה בהשתתפות נציגי ש"ס בעירייה מ"מ הרב אוריאל בוסו, יו"ר אגף החינוך התורני הרב אליהו גינת ויו"ר אגף הרווחה הרב אשר שוקר.

את הסיור פתח השר במוסדות הלימוד של מעיין החינוך התורני בעיר פ"ת, תחילה בבית הספר לבנות 'נאות מרגלית'  ואחר כך בת"ת 'שירת יוסף' שם השתתף השר בטקס מיוחד שמתקיים מידי חודש בת"ת של מצטייני החודש בו נבחר מצטיין אחד מכל כיתה והוריו מגיעים בהפתעה, מעניקים תעודה. השר אזולאי הביע בפני מנהל הת"ת הרב שאול בובליל, מנכ"ל רשת מעיין החינוך בפ"ת הרב יוסי בוסו וסמנכ"ל הרשת הרב שמואל יצחק את התפעלותו מהחינוך למצוינות בדרך התורה תוך שמירה על מורשתו של מרן אביר הרועים הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

משם המשיך השר אל לשכתו של ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן, שם שמע סקירה נרחבת על שיתוף הפעולה בין העירייה למועצה הדתית, נושא מצוקת קבורת השדה בעיר פתח תקווה עלה לדיון וסוכם כי יפעלו למציאת פתרון מוסכם על מנת לאפשר לאנשים להיקבר בכבוד בקבורת שדה.
לאחר מכן הגיע השר אל ביתו של הגאון הגדול  הרב אברהם חפוטא שליט"א ראש כולל מדרש רמב"ם. שר הדתות סיפר לרב שבכל עיר שהוא מגיע הוא פוגש בתלמידים של הרב מישיבת הרמב"ם המכהנים כרבני עיר, דיינים ורבני שכונות.

הרב הביע בפני השר את מצוקת המקוואות בעיר פ"ת, ומ"מ ראש העיר הרב אוריאל בוסו חשף כי בימים אלה בשיתוף עם המועצה הדתית נשלמות ההכנות לקראת בניית מקוואות חדשים בפריסה עירונית, וחידוש ישנים יגיעו לקיצן במהלך השנה הקרובה. המקוואות החדשים יבנו בשכונות כפר גנים, הדר גנים וכפר אברהם.

בהמשך עברה הפמליה למרכז התורני "מאור יהודה" שם התפללו תפילת מנחה וישבו סביב שולחנות ערוכים לסעודה עשירה בהשתתפות רבני העיר. נציגי ש"ס בעיר ניצלו את ההפוגה כדי לשאת דברים ולשבח את פעילותו של השר. הרב אוריאל בוסו שיבח את השר על עבודתו ומסירות ליבו למען עולם התורה. הרב אליהו גינת סיפר על העשייה הברוכה שנעשית בעיר בחסות תנועת ש"ס ושיבח את השר על פועלו ומסירותו למען צורכי הכלל. הרב אשר שוקר שיבח את מידותיו התרומיות של השר והתייחס לנושא המקוואות בעיר.

 

הסיור נחתם בפגישה רבת רושם שנערכה במשרדי המועצה הדתית בהשתתפות הצוות הניהולו ובראשם רב העיר הרב מיכה הלוי שליט"א. לאחר דברי תורה אקטואליים, רב העיר הודה לשר על פעילותו ועל כך שעומד מול "מלחמות רבות וקשות" בנושא הכשרות ובנושא הקבורה. שר הדתות הרב דוד אזולאי, שיבח את רב העיר על עמידתו בראש ועדה מיוחדת לבדיקת נושא הכשרות ואמר כי משרדו מחכה בקוצר רוח להמלצותיה של הוועדה כדי לבחון אפשרויות לשיפור מערך הכשרות בישראל.

שר הדתות אמר בדבריו כי פתח תקוה התברכה בנציגי ציבור מהמצוינים בישראל ומצליחים בפעילותם מעל ומעבר. "סוד ההצלחה של פתח תקווה הוא שיש כאן אחדות אמיתית בין כל נציגי הציבור", אמר השר.

בתום הסיור, הרב אוריאל בוסו והרב אליהו גינת הודו לרבני העיר שעושים עבודתם קודש, לפעילים המסורים הדואגים יומם ולילה לרווחתם של תושבי העיר והודו לשר הדתות על הביקור בעיר תוך הבטחות להמשיך לעמוד בקשר הדוק ולהסתייע במשרדו לצורכי פיתוח וקידום שירותי הדת בעיר.

הרשמה חינם לקבלת עדכונים בוואסטפ


הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות

שתף כתבה

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on print

השארת תגובה

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

איך לבחור אוזניות אלחוטיות באמת (TWS)?

המאמר הבא יסביר מה זה בדיוק TWS, איך לבחור את האוזניות הנכונות וגם כמה אופציות מציונות לרכישה בכל טווחי המחירים!

כל הפרטים>>
הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

הגדאג'טים של CES2019 בהנחות משמעותיות

איגדנו לכם שבעה מהמוצרים המסקרנים ביותר – ממקרן קומפקטי, דרך מנעול חכם ועד מחזיק לטלפון – וכדאי להזמין כבר בימים הקרובים כדי להנות מההנחות הגדולות

כל הפרטים>>
475 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בפתח תקווה בשנת 2018

475 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בפתח תקווה בשנת 2018

בפתח תקווה נפגעו 475 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2018, מתוכם שישה בני אדם נהרגו ו- 39 נפצעו באורח קשה. בראש העין נפגעו 44 בני אדם בתאונות דרכים בשנת 2018, מתוכם אדם אחד נהרג ושניים נפצעו באורח קשה.

כל הפרטים>>
המשטרה עצרה בפתח תקוה אב ובנו בחשד להחזקת כמויות גדולות של סמים מסוגים שונים

המשטרה עצרה בפתח תקוה אב ובנו בחשד להחזקת כמויות גדולות של סמים מסוגים שונים

החשודים (52, 27, פ"ת) נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה. בדיון שהתקיים היום בבימ"ש השלום בפ"ת הוארך מעצרם של החשודים ב-5 ימים ועד ליום 18.2.19

כל הפרטים>>
אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

אבטחה ניידת: שינויים במערך אבטחת גני הילדים בפתח תקווה

יריב סנדלון מנהל אגף הביטחון "אבטחה היקפית בגני הילדים היא האבטחה המתאימה ביותר לעיר גדולה כמו פתח תקווה. חילקנו את העיר לגזרות, ובכל גזרה יפעל צוות מאבטחים מיומן, נייד וחמוש, שייתן מענה איכותי ומקצועי

כל הפרטים>>
צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

צפו: בולען ענק נפער בכביש ז'בוטינסקי פתח תקווה

היום (ג') סמוך לשעה 14:00 בצהריים, בולען ענק נפער בנתיב לכיוון פתח תקווה בנס לא היו נפגעים

כל הפרטים>>
50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

50% הנחה בארנונה לצעירים שיעברו להתגורר במרכז העיר

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המאמצים לפיתוח מרכז העיר ושינוי התדמית שלו, אנו מעוניינים למשוך ולעודד זוגות צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים, להעתיק את מקום מגוריהם למרכז העיר"

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד