תיעוד מיוחד: השר לשירותי דת דוד אזולאי בסיור מיוחד בעיר פתח תקווה

השר לשירותי דת דוד אזולאי ערך השבוע (ג') לסיור מיוחד בעיר פתח תקווה ועמד מקרוב על צרכי הדת של תושבי העיר. סיקור מיוחד

סיור מיוחד של השר לשירותי דת דוד אזולאי מש”ס בעיר פתח תקווה בהשתתפות נציגי ש”ס בעירייה מ”מ הרב אוריאל בוסו, יו”ר אגף החינוך התורני הרב אליהו גינת ויו”ר אגף הרווחה הרב אשר שוקר.

את הסיור פתח השר במוסדות הלימוד של מעיין החינוך התורני בעיר פ”ת, תחילה בבית הספר לבנות ‘נאות מרגלית’  ואחר כך בת”ת ‘שירת יוסף’ שם השתתף השר בטקס מיוחד שמתקיים מידי חודש בת”ת של מצטייני החודש בו נבחר מצטיין אחד מכל כיתה והוריו מגיעים בהפתעה, מעניקים תעודה. השר אזולאי הביע בפני מנהל הת”ת הרב שאול בובליל, מנכ”ל רשת מעיין החינוך בפ”ת הרב יוסי בוסו וסמנכ”ל הרשת הרב שמואל יצחק את התפעלותו מהחינוך למצוינות בדרך התורה תוך שמירה על מורשתו של מרן אביר הרועים הרב עובדיה יוסף זצ”ל.

משם המשיך השר אל לשכתו של ראש העיר פ”ת איציק ברוורמן, שם שמע סקירה נרחבת על שיתוף הפעולה בין העירייה למועצה הדתית, נושא מצוקת קבורת השדה בעיר פתח תקווה עלה לדיון וסוכם כי יפעלו למציאת פתרון מוסכם על מנת לאפשר לאנשים להיקבר בכבוד בקבורת שדה.
לאחר מכן הגיע השר אל ביתו של הגאון הגדול  הרב אברהם חפוטא שליט”א ראש כולל מדרש רמב”ם. שר הדתות סיפר לרב שבכל עיר שהוא מגיע הוא פוגש בתלמידים של הרב מישיבת הרמב”ם המכהנים כרבני עיר, דיינים ורבני שכונות.

הרב הביע בפני השר את מצוקת המקוואות בעיר פ”ת, ומ”מ ראש העיר הרב אוריאל בוסו חשף כי בימים אלה בשיתוף עם המועצה הדתית נשלמות ההכנות לקראת בניית מקוואות חדשים בפריסה עירונית, וחידוש ישנים יגיעו לקיצן במהלך השנה הקרובה. המקוואות החדשים יבנו בשכונות כפר גנים, הדר גנים וכפר אברהם.

בהמשך עברה הפמליה למרכז התורני “מאור יהודה” שם התפללו תפילת מנחה וישבו סביב שולחנות ערוכים לסעודה עשירה בהשתתפות רבני העיר. נציגי ש”ס בעיר ניצלו את ההפוגה כדי לשאת דברים ולשבח את פעילותו של השר. הרב אוריאל בוסו שיבח את השר על עבודתו ומסירות ליבו למען עולם התורה. הרב אליהו גינת סיפר על העשייה הברוכה שנעשית בעיר בחסות תנועת ש”ס ושיבח את השר על פועלו ומסירותו למען צורכי הכלל. הרב אשר שוקר שיבח את מידותיו התרומיות של השר והתייחס לנושא המקוואות בעיר.

 

הסיור נחתם בפגישה רבת רושם שנערכה במשרדי המועצה הדתית בהשתתפות הצוות הניהולו ובראשם רב העיר הרב מיכה הלוי שליט”א. לאחר דברי תורה אקטואליים, רב העיר הודה לשר על פעילותו ועל כך שעומד מול “מלחמות רבות וקשות” בנושא הכשרות ובנושא הקבורה. שר הדתות הרב דוד אזולאי, שיבח את רב העיר על עמידתו בראש ועדה מיוחדת לבדיקת נושא הכשרות ואמר כי משרדו מחכה בקוצר רוח להמלצותיה של הוועדה כדי לבחון אפשרויות לשיפור מערך הכשרות בישראל.

שר הדתות אמר בדבריו כי פתח תקוה התברכה בנציגי ציבור מהמצוינים בישראל ומצליחים בפעילותם מעל ומעבר. “סוד ההצלחה של פתח תקווה הוא שיש כאן אחדות אמיתית בין כל נציגי הציבור”, אמר השר.

בתום הסיור, הרב אוריאל בוסו והרב אליהו גינת הודו לרבני העיר שעושים עבודתם קודש, לפעילים המסורים הדואגים יומם ולילה לרווחתם של תושבי העיר והודו לשר הדתות על הביקור בעיר תוך הבטחות להמשיך לעמוד בקשר הדוק ולהסתייע במשרדו לצורכי פיתוח וקידום שירותי הדת בעיר.

הרשמה חינם לקבלת עדכונים בוואסטפ


הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם