תיעוד: נשיא המדינה בביקור תנחומים בבית משפחתו של סמ”ר אביב לוי ז”ל

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים אתמול (ב'), ביקור תנחומים בבית משפחתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל, שנהרג מירי צלפים בעת פעולה מבצעית על גבול רצועת עזה ביום שישי, ח' באב, 20 ביולי
צלם: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו

בבית המשפחה פגש הנשיא את הוריו ואחיו של אביב ז”ל, את בני משפחתו המורחבת ואת בת זוגו.

נועם, דודו של אביב ז”ל סיפר לנשיא על החיבוק החם לו זוכה המשפחה מכל חלקי העם: “העם כולו התגייס לעזרתנו. מחבקים אותנו באופן מוחלט. בבוקר שלמחרת הגיע לפתח הדלת ארגז של לחם וירקות בלי שם השולח. זה עם ישראל.” הנשיא השיב לו שהעם כולו שמע בכאב על האסון, “הילד שלכם הגן על כולנו”, אמר הנשיא והוסיף: “כל בטחוננו מבוסס על החיילים הצעירים האלה שנושאים בנטל ההגנה על הארץ שלנו. בזכותם אנחנו מפתחים את המדינה שלנו. זו עוצמתנו וזה כאבנו.”

“אני מקווה שאביב יהיה החלל האחרון”, אמרה בכאב אמו של אביב ז”ל פרלה: “שאף אמא לא תרגיש את הכאב הזה. שאף אמא לא תשכול את הילד שלה”.

הנשיא אמר לבת הזוג של אביב ז״ל שכל העם התרגש לשמוע את הדברים שכתבה על הקשר המיוחד שהיה להם וחיבק אותה בחום.

יעקב האב סיפר לנשיא על קבלת ההודעה האיומה בעת ששהו בחופשה משפחתית בחו”ל ואמר: ״אני מבקש לציין במיוחד את הטיפול והיחס החם שקיבלנו ביממה הקשה בחיינו מצוות משרד החוץ והנספח הצבאי באיטליה. הם עשו את עבודתם בעדינות ובצורה מעוררת הערכה”.

“אין נחמה לכאבכם”, אמר הנשיא ופנה לבני המשפחה המורחבת: “הכאב שלכם, גם שלכם האחים וגם שלכן סבתות יקרות. הנכדים הם הלב שלנו והאובדן קשה מנשוא. אני מקווה ומייחל שתזכו לבשורות טובות ומי ייתן ונזכה להשתתף בשמחות שצפויות לכם. העם כולו מחבק אתכם בשעה הקשה הזו.”

צילום: מארק ניימן/לע”מ
צילום: מארק ניימן/לע”מ
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם