תיעוד: עיריית פתח תקווה ערכה תרגיל חירום בנושא קליטת מפונים

נערכים בשגרה – מוכנים בחירום: במסגרת שיפור ההערכות לחירום התקיים (ג') תרגיל חירום עירוני בנושא קליטת מפונים בפתח תקווה

במסגרת התרגיל ניתנה לכל הגורמים סקירה על התהליך של פתיחת מרכז קליטת מפונים במקרה חירום (רעידת אדמה, נפילת טילים וכדומה), תואר התהליך של פתיחת מרכז קליטה, כיצד מתקבלת החלטה כזו, ומה תפקידו של אחד במערך החירום. במסגרת התרגיל נפתח חפ”ק עירוני וחפ”ק של פיקוד העורף, חפ”ק של מינהלת הרובע בחירום (העיר מחולקת בעת חירום לשבעה רובעים), עמדה לקליטת מפונים, תחנת חלוקת מים בשיתוף מיתב, בוצע תרגיל משולב של צוות מתנדבי יחידת הסע”ר יחד עם תלמידי כיתה י’ שעברו הכשרה ועוד.

התרגיל בוצע בתיכון אמית אלירז, אשר נרתם לתרגיל ואף ביצע ביחד עם אגף הביטחון תרגיל מקדים. יאיר שיטבון מנהל התיכון נערך לאירוע וניהל את חלקו במרכז הקליטה “שנפתח” בשטח ביה”ס ותלמידי בית הספר השתתפו אף הם בתרגיל.

תיכון אמית אלירז הינו אחד מ- 32 מרכזי קליטה מתוכננים, שעשויים להיפתח בעת חירום, בהתאם לתרחיש ולהחלטות שיתקבלו.

את התרגיל יזם והפיק אגף הביטחון בניהולו של יריב סנדלון ובראשות מ”מ רה”ע אוריאל בוסו שפתח את התרגיל ואמר “חשוב להיערך לכל תרחיש במיוחד בימים אלה של מתיחות בצפון. אני מודה למנהל האגף ולכל הצוות על העבודה המאומצת וההערכות המיטבית”.

לציין כי כחלק משיפור הערכות בתי הספר לחירום הסתיימה בימים אלה חלוקת מכשירי דפיברלטור ל-51 בתי ספר, וזאת כחלק מתוכנית רב שנתית לחלק לכולם. בנוסף הותקנו בכ-80 בתי ספר מערכות התראה כנגד רעידות אדמה. 

בעקבות המתיחות בצפון: עיריית פתח תקווה בדקה את המקלטים

(צילום: עיריית פתח תקווה)

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג’טים
הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו מאיתנו עדכונים ופרסומים

רוצים להישאר מעודכנים?
עקבו אחרינו

לשיתוף הכתבה

אולי יעניין אותך גם