תכנית סירקין דרום תועבר לוועדה המחוזית

תכנית סירקין שאושרה בותמ"ל וכוללת הקמת 12,000 יחידות דיור חדשות, תועבר לדיון בוועדה המחוזית של מחוז מרכז
הפגנה - נגד הבניה בסירקין - פתח תקווה

תושבי פתח תקוה חוששים מיצירת כאוס תחבורתי כי התכנית אינה כוללת תכנון תחבורתי ראוי לתוספת האוכלוסייה הצפויה.

ראש עיריית פתח תקוה איציק ברוורמן: "אני שמח שהשפיות ניצחה. לא נסכים להתקדמות בבנייה ללא פתרון כולל לתחבורה, לתשתיות, לחינוך ולמבני הציבור במתחם החדש"

הישג לתושבי פתח תקווה. תכנית סירקין דרום לבניית 4,000 יחידות דיור, המהווה חלק מתכנית סירקין הכוללת תועבר לדיון בוועדה המחוזית של מחוז מרכז, כך הודיעה אתמול מתכננת הותמ"ל, דיקלה פרסיקו.

תכנית סירקין היא אחת מתוכניות הדגל של ועדת הותמ"ל.  בחודש יוני 2017 החליט קבינט הדיור על אישור מהיר של 12,000 יחידות דיור במתחם סירקין בעיר בשני מתחמים: המתחם הראשון בשטח של כ-900 דונם שצפוי לכלול כ-4,000 יחידות דיור באזור הסמוך לשכונת עמישב בעיר ויכלול שטחי מסחר, שטחים עבור מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים.

המתחם השני בשטח של כ-2,100 דונם וצפוי לכלול כ-8,000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה, תעשייה ומסחר לצד שטחי ציבור.

השטח של שני המתחמים נמצאים כעת בשימוש של מערכת הביטחון (מחנה סירקין) שצפוי להתפנות במסגרת ההסכם לפינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ לעיר הבה"דים. השלב הראשון של הפינוי צפוי עד סוף השנה.

עיריית פתח תקוה ותושבי העיר מתנגדים לתכנית סירקין עקב מחסור חמור בתשתיות, הגדלת הצפיפות הצפויה בעיר ובעיקר עקב עומסי התנועה הצפויים, שכבר כיום הם קשים מאוד והתושבים נאלצים לבלות זמן רב בפקקים בכניסה וביציאה מהעיר.

 

בחודשים האחרונים ניהלו התושבים מאבק נגד קידום התכנית בהובלתו של ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן. במסגרת המאבק קיימו התושבים יחד עם ראש העיר, מספר פעולות מחאה בעיר ודיונים בכנסת בנושא.

בדיון שנערך ביום ראשון האחרון בוועדת הפנים בנושא הארכת פעילות הותמ"ל בשנה,  הוביל נושא סירקין לעימות חריף בין ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, ראש עיריית פתח תקוה לבין אביגדור יצחקי, יו"ר קבינט הדיור ויואב קיש, יו"ר ועדת הפנים. ברוורמן אמר בוועדה כי "בעתירה שהגישה עיריית פתח תקוה נגד תכנית מתחם סירקין ציינו השופטים כי התכנית תהיה בכייה לדורות, צריך לשבת עם העיריות ולהגיע להסכמות איתן. יש מקומות שהותמ"ל עובד מצוין אבל במקומות כמו סירקין בהם תהיה בכייה לדורות יש להגיע להסכמות".

אביגדור יצחקי השיב כי לתכנית סירקין תתווסף התכנית להתחדשות עירונית של עיריית פתח תקוהלוותמ"ל

ברוורמן ענה כי "אנחנו לא מוכנים להכרזה של יצחקי ואנחנו לא מבינים מאיפה היא מגיעה. אנשים לא צריכים לישון בשקי שינה כדי לצאת מהבית. צריך תשתיות וכבישים"

רועי סער, חבר ועד כפר סירקין הביע תמיכה בברוורמן ואמר: "אני לא מומחה גדול לתכנון ובנייה אבל לא ייתכן שלגוף דורסני כמו הותמ"ל לא יהיו חסמים ובלמים"

גם חבר הכנסת, עומר בר לב מהמחנה הציוני התייחס לנושא סירקין: "התכנון התחבורתי בסירקין לא מתיישב עם היוזמה לבניית מגורים. כששאלנו על הנושא, קיבלנו תשובות של 'יהיה בסדר'. אנחנו בסוף נשאל איך הגענו למצב הזה"

יו"ר הוועדה יואב קיש אמר כי הוא מבין שנושא סירקין הוא בעייתי מבחינה תחבורתית ולכן לא תהיה התקדמות בתכנית סירקין ללא פתרון תחבורתי.

בתגובה התפרץ, ברוורמן וצעק כי "יש להחזיר את התכנית של סירקין לוועדה המחוזית, אתם מתעלמים מהצרכים של התושבים ורק רוצים להגיד הנה בנינו דירות חדשות"

קונים באלי אקספרס, איביי, אמזון וחוסכים מאות שקלים בחודש:
משחקי ילדיםבגדי ילדיםבגדי נשיםבגדי גברים, סלולרגאדג'טים
הרשמו חינם לערוץ הוואטספ והטלגרם שלנו

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו הטבות בלעדיות
Booking.com

צרכנות

השארת תגובה

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

הכירו את סטולג' – חיפוש קורסים אונליין ותתחילו ללמוד מכל מקום

ישראלים רבים רוכשים הכשרה מקצועית או משפרים את הידע המקצועי שלהם באמצעות קורסים אונליין במגוון תחומים. הכירו את סטולג' – האתר שמרכז אלפי קורסים איכותיים ללמידה אונליין

כל הפרטים>>
עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

עיצוב: כך תבחרו ותתקינו פסי לד שישדרגו את עיצוב הבית

פסי לדים מהווים פתרון מושלם לתאורה באזורים חשוכים ומוסתרים. לדוגמה, ניתן להתקין פסי לד על מדרגות בעליה לבית או לקומה שניה – אם תכוונו את עוצמת התאורה לנמוכה, תוכלו להשאיר את פס הלדים דלוק גם בלילה ע"מ שיאיר את המדרגות ולא יפריע לאף אחד. המדריך המלא לפסי לד

כל הפרטים>>
נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

נפתח המרכז לגיל הרך ברחוב מבצע דקל 3, בשכונת נווה גן 

המרכז יהיה חלק מפעילות אגף גני ילדים, ויפעל במבנה בן 3 קומות. בקומה הראשונה נפתחו ארבעה גני ילדים, בקומה השנייה תפתח ספרייה ובקומה השלישית נפתח המרכז לגיל הרך.

כל הפרטים>>
גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

גם החורף יוקמו מוקדי שלג ברחבי העיר פתח תקווה

בכל מתחם יוצבו שתי ערימות, אחת קטנה יותר לילדים צעירים, והשנייה ערימה גדולה יותר לילדים בוגרים. רשימת מוקדי השלג ברחבי פתח תקווה

כל הפרטים>>
רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

רחוב הרצל: הולך רגל נפצע בינוני מפגיעת מכונית

בתאונת דרכים היום (א') בשעות אחר הצהריים ברחוב הרצל, נפצע בינוני הולך רגל כבן 65

כל הפרטים>>
מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

מיוחד: נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

בבית ספר "שחר" לילדים על הרצף האוטיסטי, בניהולה של חדי כהן, נחנכה בריכת שחייה טיפולית הנותנת מענה לילדים על הרצף

כל הפרטים>>
השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

השר איוב קרא: "אדאג אישית לפתיחת סוכנויות דואר בעיר" 

שר התקשורת איוב קרא התארח היום (יום רביעי) בלשכת ראש העיר "יש לי סימפטיה מיוחדת לעיר" אמר השר בפתח ביקורו "פתח תקוה הייתה פעם הבית שלי. כשהייתי סגן צעיר שכרתי דירה בשכונת אחדות. העיר קרובה לליבי" ציין השר.

כל הפרטים>>
גלילה לראש העמוד